Menu

Martinko vás prosí o pomoc

Trvanie výzvy: 20. marca 2018 - 20. marca 2019

Cieľ výzvy

darované financie využijeme výlučne pre syna na rehabilitacie do Adeli a do B.Bystrici aj na benzín do týchto zariadení

Príbeh

Martinko vás prosí o pomoc

vyzbierať peniaze na rehabilitácie

Dobrý deń,volám sa Martinko,za chvílku mi bude 16 rokov,kedže som ZTP a neviem rozprávať ani písať,píše v mojom mene moja maminka.

Narodil som sa 2 týždne po termíne,bol som pupočnou šnúrou omotaný okolo krku aj bruška,bol som pridusený a na druhý deň  ma brali do nemocnice do Martina,kde som bol v inkubátore do svojich 3 mesiacou.Tam som s maminou hned začal cviciť Vojtovu metodu,ktorú cvičíme až do teraz.Do svojho 1 roka som sa naučil pretáčať na bruško,bol som dosť nekludný,zle som spával,ručičku som mal stále zovretú v pestičky,lekari stále čakali ako sa budem vyvijať a ako budem napredovať a ked som mal 1 rok,mamine vtedy povedali,máte postihnuté dietatko a jeho diagnóza je Detská  mozgová obrna-kvadruspastická forma.Dostal som vtedy aj prvý krát epileptické záchvaty(tohto času som bez nich naštastie už 4 roky).

Teraz chodím každý deň do školy na 4 hodiny,kde sú tiež takto choré detičky a mne sa tam moc páči,sám nesedím,nechodím,poviem zopár slov a rozumiem veľa veciam,rád sa hram na zemi s autami a velmi rád mam prechádzky.CHodíme na rehabilitácie do B.Bystrici aj do Adeli do Piešťan a cvičenia mi pomáhaju aby sa mi neskracovali šlachy na rukách aj na nohách.Smutné je,že poistovňa nam tieto rehabilitácie vobec neprepláca.S maminou žijeme len z opatrovatelského príspevku a z výživneho.

Som velmi vdačný hlavne vám dobrým ludom,ktorým nie je moja situácia lahostajná a vopred vám dakujeme.

Martinko a jeho mamina


Aktualizácie

Podakovanie12. 3 2019

Dobry den darcovia.Martinko absolvoval 2 tyzdnovy rehab.pobyt v B.Bystrici a zaroven nam o par dni konči vyzva,tak vam vsetkym velmi pekne dakujeme za pomoc.Martinko a jeho mamina.

Podakovanie20. 12 2018

V sučastnosti Martinko prechadza do obdobia zaverečnej fazy telesneho vyvoja.Preto každy dalši rehabilitačny pobyt,predstavuje pre neho nenahraditelnu investiciu do buduceho života a preto vas stale prosime o pomoc.

Všetkym darcom a zaroven aj všetkym z Ludia Ludom prajeme štastne a vesele vianoce.Martinko a jeho mamina.

Podakovanie darcom8. 12 2018

Dakujeme vam darcovia za pomoc-Martinko uspesne zvladol dalsi rehabilitacny pobyt v Adeli.

Prosba o pomoc18. 11 2018

Dobry den darcovia,o tyzden nastupuje Martin na rehabilitacie do Piestan do Adeli a stale potrebujeme na doplatok,prosim vas preto stale o pomoc,zo srdca vam velmi pekne dakujeme.

Prosba o pomoc30. 10 2018

Chcela by som poprosit dobrych ludi o pomoc,mame z 3 nadacii peniaze do Adeli na rehabilitacie pre syna,no stale nam chyba suma 1 300e aby tam syn mohol ist-inak peniaze musim poslat naspet.

Prosim pekne-pomozete nam?dakujem v mene mojho syna Martinka.

Podakovanie darcom28. 9 2018

Znova vam darcovia dakujeme za kazde euricko pre Martinka na rehabilitacie,ktore ho zakazdym posunu o kusok vpred,teraz koncime pobyt v Piestanoch v Adeli.krasne dakujeme.

Podakovanie darcom18. 8 2018

Dakujeme krasne znova darcom,ktory sa rozhodli prispiet Martinkovi na rehabilitacie a boli sme znova cvicit v B.Bystrici.

Podakovanie darcom.6. 7 2018

Tak dnes Martinko ukoncil 2 tyzdnove rehabilitacie v B.Bystrici,trenoval jemnu motoriku a riadne ponatahoval cele telo aby ho nemal stuhnute a dakujeme vam zo srdiecka-ze mu pomahate.

Dalši rehabilitačny pobyt31. 5 2018

Martinka čaká za týžden dalši rehabilitačny pobyt v B.Bystrici-velmi moc vás darcovia prosime o pomoc.vopred dakujeme.

Rehabilitacia v Adeli12. 5 2018

Martinko absolvoval 2 tyzdnovy rehabilitacny pobyt v Adeli,spevnil sa mu troska chrbatik a lepsie sedi a za to dakujeme kazdemu,kto mu troska pomoze aby napredoval vpred.Dakujeme moc pekne.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?