Menu

Dávid - Dado 580 g

Trvanie výzvy: 23. marca 2018 - 31. januára 2019

Cieľ výzvy

Rehabilitácie, magnetoterapia, lekcie play wiselly, biofedback, hipoterapia, intenzívna logopédia, masáže................ Hyperbariká komora

Autor výzvy

Príbeh

Dávid - Dado 580 g

Pomôžte nám v napredovaní a vyrovnať sa našim rovesníkom....ako aj zakúpení pomôcky do školy!

Dávidko je prvorodený syn z prvej rizikovej gravidity. Tehotenstvo bolo ukončené akútnou sekciou v 25 tt (až menej nakoľko tt nesedeli), s váhou 580 gramov a meral 33cm.

Príchod na svet Vítal plačom, všetkých prekvapil, nakoľko sa mal narodiť mŕtvy. Hneď po narodení bol odovzdaný tímu najlepších odborníkov. Jeho šance boli mizivé až nulové. A predsa sme sa dočkali a prišiel domov po 3-ch mesiacoch.                                                                                                                                             Prvé dni, týždne, mesiace boli náročné. Neustále pípanie monitoru dychu, časté modrenie a návšteva odborných ambulancií. Ako aj urgentná operácia vaječného pruhu.

Diagnózam sme sa nevyhli: DMO diparéza, retinopatia nedonosených, Myopia/tupozrakosť, strabizmus, nemá periférne videnie, skolióza, deformita hrudníka. Predstavte si,že chcete niečo povedať a vaše ústa sú ako paralizované. Máte kŕč v tváry a tie slová čo poviete nemajú veľmi význam. Koľko krát plače lebo ho nerozumieme... týto diagóza sa vola narušená komunikačná schopnosť.... (tvrdo pracuje,aby sa to zlepšilo).

Rehabilitovali sme Dunajská Lužná, Martin ( ako aj sme dochádzali cvičiť každé 3 týždne na vojtovu metódu), Kováčová, Adeli medical center v Piešťanoch....

Po druhom roku života sa zhoršila chôdza a odišla celá pravá strana.  Pre časté infekty nám bránia v pokrokoch, viac ako 3 roky trpel refluxom, ako aj 3 krát ochrnul.Zvládol skoro všetko bravúrne.  Ako aj po výbere nosných mandlí úplne prestal rozprávať... toto všetko sme zvládli a sme chodiaci. No ostali nám nejaké chybičky krásy, na ktorých sa neustále pracuje.

V septembri 2017 nastúpil do škôlky pre detičky s narušenou komunikačnou schopnosťou. Dennodenne dochádzame cez 2 okresy čo dohromady činí 120km. Je to náročné,  táto dochádzka ho dosť vyčerpáva, ako aj mňa matku. Ja ho tam čakám 4 hodiny, len je to namáhavé na psychiku v čase či nečase, a potom smer domov  ....a odtiaľ smer za terapiami,ktoré nás posúvajú vpred. Január bol pre nás dosť náročný, nakoľko počas choroby ho prestali poslúchať nožičky, došlo k zhoršeniu reči a motorických schopností. Predstavte si, že chodiace dieťa musíte nosiť na rukách, či robíte taký či onaký úkon. Ako aj ho posadiť na toaletu. Počase sa to zlepšilo, ale jemná motorika a reč stále ostali zhoršené.

Navštevujeme odborné ambulancie ako je ortopédia v B.Bystrici, chirurgia, foniatria, imunológia B. B., neurológia v Bratislave, očné Bratislava a Zvolen, logopédia Zvolen, Rehabilitačného lekára v B. Bystrici. Taktiež návšteva terapií či lekcii Play Wisely, EEG Biofeedback, hipoterapia, kanisterapia, plávanie, logopédia, uvolňovacie masáže ako aj každý mesiac užíva bulharské probiotiká.

Snažíme sa mu pomôcť, no bez Vašej pomoci to nepôjde. A preto sa znovu obraciame na Vás s prosbou o pomoc za naším snom a vyrovnať sa naším rovesníkom.

Začiatok roka 2018  bol pre nás, moc náročný.... Január bol náš prvý pobyt v SOPRONI Maďarsko (kde boli samozrejme pokroky), v máji Adeli v Piešťanoch a jún kúpeľná liečba Kováčová. ....Popri liečení sme stíhali aj terapie Play Wiselly, ako aj biofedback...... 6 týždňov sme strávili mimo domov navštívili sme logopedické centrum, kde tvrdo pracoval na zlepšení reči, výslovnosti, pozornornosti.....iné detičky v lete prázdninujú, hrajú sa no on musí pracovať, aby bol akceptovaný a vedel sa dorozumieť...

Dávidko je jeden z najúžasnejších synov, ktorému ďakujem že JE. Naučil ma mnohým veciam, a je aj mojím učiteľom.

Aktualizácie

Pomôžte nám, ak je Vo vašej moci podporiť nás, v našej veci.... 22. nov 2018

Doterajším darcom zo srdca veľmi pekne ďakujeme za podporu, ktorú ste nášmu synovi za pár mesiacov preukázali.....Bez Vás by sa nám nepodarilo v pokrokoch a napredovaní.

Mali sme rehabilitácie,ktoré nás posunuli vpred ( Adeli med.center., Sopron 2x, terapie play wisely, eeg biofedback), zaplatili sme aj logopédiu navyše ako aj iné terapie. Dávidko je konečne integrovaný po 5tich rokoch. Chodí do školy, veľmi sa mu tam páči...a preto je naším cieľom ešte pokračovať v napredovaní, aby sa aspoň trošíčku priblížil k svojim rovesníkom. Najmä v rečovej bariere. Ešte nám chýba ajnemalá časť na špeciálnu pomôcku elektronickú stolovú lupu. 

Veríme,že sa nám podarí prelomiť bariéru, kde sa inakosť nepripúšťa, zatvárajú sa pred ňou oči. Budeme akceptovaný spoločnosťou, ako takou. A budú nášho syna brať za seberovného aj s chybičkami krásy. 

Asi bez Vašej pomoci a podpori by som to už ako matka dávno vzdala. Dávidko by nemal pokroky,aké má....A preto Vám naším anjelom zo srdca Ďakujeme 


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?