Menu

Pomôžte Danielkovi rehabilitovať v Adeli

Trvanie výzvy: 5. júna 2018 - 31. októbra 2018

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je vyzbierať peniaze na rehabilitačný pobyt v Adeli Medical Centre v Piešťanoch.

Autor výzvy

Príbeh

Pomôžte Danielkovi rehabilitovať v Adeli

Danielko sa narodil predčasne v auguste 2017. Akútnu sekciu lekári museli urobiť vzhľadom na náhlu disproporciu tela, hlavy a končatín v 34. týždni tehotenstva. Od narodenia spolu bojujeme za jeho zdravie.

Daniel mal ťažkú popôrodnú adaptáciu, vrodený zápal pľúc a 3 týždne bol napojený na pľúcnej ventilácii na jednotke intenzívnej starostlivosti. Po 5 týždňoch hospitalizácie nás pustili domov s 12-timi diagnózami v prepúšťacej správe. Môj syn má zrejme akýsi druh kostnej displázie, ktorý sa snažia v genetickej ambulancii vypátrať.

Diagnózy, ktoré mu aktuálne najviac komplikujú život sú perivertikulárna leukomalácia a hypotónia. Spôsobujú mu problémy v psychomotorickom vývine, ktorý je výrazne oneskorený. Na rehabilitácie s ním chodím od jeho 2 mesiacov, cvičí 3x do týždňa s fyzioterapeutom a 3x denne doma so mnou.

Absolvovala som s ním zatiaľ dva rehabilitačné pobyty, kde ho výrazne rozhýbali. Intenzívnu rehabilitáciu by však potreboval vo vyššej miere. Vzhľadom na väčšiu hlavičku má problém s polohou na brušku. Hlávku stále nechce dvíhať, je na úrovni cca 2-mesačného dieťaťa. Inak je veľmi veselý chlapec, smeje sa, hrá, hrubá motorika mu však robí problém.

Je veľká šanca, že Danielko bude zdravý, ak sa nám podarí častejšie rehabilitovať. Rada by som s ním absolvovala viacero intenzívnych rehabilitácií, keďže si myslím, že v tomto veku je veľmi tvárny a všetko sa mu podarí dobehnúť. Ak sa rozhodnete pomôcť mu, budeme Vám veľmi vďační.

Ďakujem mama Lucia


Aktualizácie

Ďakujeme za podporu9. 1 2019

Vážení darcovia,
chceli by sme sa Vám zo srdca poďakovať za finančnú podporu Danielkovej neurorehabilitácie. V roku 2018 sa vďaka intenzívnemu cvičeniu a rehabilitáciam stal z ležiaceho bábatka (ešte v 8m sa nevedel pretočiť na bruško) s oporou chodiaci veselý chlapec. Prešli sme už kus cesty a aj vďaka vašej podpore sa Danielkovi darí napredovať. Ešte ho čaká dlhá cesta, ale sme odhodlaní spolu bojovať :)
Zo srdca vám ďakujeme, že ste nám to umožnili.

Ďalšie informácie

Facebook
predcasniatko

Web
www.facebook.com/predcasniatko

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?