Menu

Rehabilitačný pobyt pre Naďku

Trvanie výzvy: 28. júna 2018 - 28. júna 2019

Cieľ výzvy

Rehabilitačný pobyt ,orofaciálna stimulácia.Ďakujeme

Príbeh

Rehabilitačný pobyt pre Naďku

Prosíme dobrých ľudí o pomoc pre našu dcérku.Naďka má Downov syndróm a s ním spojené zdravotné komplikácie.Ďakujeme všetkým, ktorí pomôžu našej dcérke napredovať a tešiť sa zo života...

Dobrý deň,

 naša vytúžená dcérka sa narodila v júli 2017, hoci v tehotenstve som absolvovala rôzne vyšetrenia i nad rámec diagnózu sme sa dozvedeli až po narodení. Od narodenia dcérky sme absolvovali veľa vyšetrení u rôznych špecialistov,kde sme sa presnejšie "oboznámili" so zdravotným stavom našej Naďky.

Naďa má znížený svalový tonus (hypotonus) ,od narodenia navštevujeme týždenne rehabilitácie ,cvičíme 3 krát  denne Vojtovou metódou ,navštevujeme kardiológiu pre nález na srdiečku zatiaľ bez zmeny,ale stabilizovaný. Kvôli podozreniu na znížený sluch a zrak tiež sledovaná na foniatrii a v očnej ambulancií. Samozrejmosťou sú návštevy u neurológa ,kde si vyšetrenia hradíme kompletné sami. Keďže má Naďka slabé brušné svaly ,má problém s herniou a bude musieť podstúpiť aj chirurgický zákrok. Okrem iného má Naďa problém aj s trávením ,keďže sa narodila s malou ústnou dutinou, jazýček jej vyčnieva z úst a to jej spôsobuje problém pri papani, preto sme začali chodiť na orofaciálnu stimuláciu ,tiež hradená z našich zdrojov.

Pre Naďku je veľmi dôležité cvičiť a absolvovať rôzne terapie ,ktoré jej pomáhajú napredovať. Žiaľ väčšina týchto terapii nie je hradená zdravotnou poisťovňou a musíme si to financovať sami,čo je pre nás veľmi náročné .Absolvovali sme prvý krát (máj 2019) rehabilitačný pobyt v Adeli Medical center v Piešťanoch,vidíme na dcérke krásny posun po tomto pobyte. Momentálne dokáže sama stáť opretá o nábytok, dokáže sa lepšie najesť takže už nie je len na UM. Lekár nám odporučil absolvovať v tomto roku ešte aspoň jeden pobyt v Adeli centre a je možné ,že Naďka by ešte tento rok urobila prvé kroky ?? 

Preto prosíme každého kto si nájde čas na prečítanie nášho "príbehu" o zdieľanie a pomoc. Ďakujeme tiež každému kto nám už pomohol ,aj jedno jediné euro pre nás znamená veľmi veľa. Každou pomocou je naša dcérka bližšie k cieľu. Veríme ,že ešte tento rok absolvuje Naďka druhý pobyt a to vďaka pomoci každého jedného z vás.

Ďakujeme vopred všetkým, ktorý sa rozhodnú nám pomôcť a Naďke zlepšiť jej život. Všetky peniaze použijeme pre ňu , aby sme jej uľahčili ako najviac môžeme, lebo sa veľmi snaží a chce napredovať:)

Aktualizácie

Poďakovanie27. dec 2020

Chceli by sme sa veľmi poďakovať všetkým, ktorí našu výzvu podporili či už zdieľaním alebo príspevkom. Aj vďaka vašej pomoci naša dcérka absolvovala pobyty v Adeli Medical center v Piešťanoch, v programe babymed. Naďka aj vďaka tejto rehabilitáciíí začala chodiť skoro ako 2 a pol ročná. Aj keď je ešte pred nami kus práce , vďaka tejto včasnej terapií napreduje. Ešte raz veľká vďaka všetkým ! Prajeme vám všetko dobré aj do nadchádzajúceho roka ,hlavne veľa zdravia a krásnych chvíľ :) Naďka a mamina :) 

Ďakujeme...17. dec 2018

Ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodli pomôcť našej dcérke. Naďka mohla aj vďaka vám všetkým absolvovať rôzne terapie, ktoré jej pomáhajú. Konečne sa sama posadila, začala sa plaziť, naučila sa prežúvať tým pádom už pomaličky prijíma aj inú stravu ako len mlieko. Je pred nami ešte dlhá cesta, ale verím, že ak sa nám podarí dostať do Adeli na rehabilitačný pobyt tak to pôjde omnoho rýchlejšie. Sme radi, že ste nám pomohli a my sme tak mohli našej dcérke uľahčiť jej život. Prajeme všetkým krásne a pokojné sviatky, hlavne veľa zdravia a krásnych zážitkov v Novom roku!

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?