Menu

Rehabilitačný pobyt pre Naďku

Trvanie výzvy: 28. júna 2018 - 28. júna 2019

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Rehabilitačný pobyt ,orofaciálna stimulácia,vyšetrenia nad rámec poistenia.Ďakujeme

Príbeh

Rehabilitačný pobyt pre Naďku

Prosíme dobrých ľudí o pomoc pre našu dcérku.Naďka má Downov syndróm a s ním spojené zdravotné komplikácie.Ďakujeme všetkým, ktorí pomôžu našej dcérke napredovať a tešiť sa zo života...

Dobrý deň,

 naša vytúžená dcérka sa narodila v júli 2017, hoci v tehotenstve som absolvovala rôzne vyšetrenia i nad rámec diagnózu sme sa dozvedeli až po narodení maličkej.

Odvtedy sa nám začal kolotoč rôznych vyšetrení , rehabilitácií a "oboznamovaní" sa s touto diagnózou.Naďka má silný svalový hypotonus , od narodenia cvičíme Vojtovou metódou, ide to veľmi ťažko nakoľko potrebuje aj rôzne pomôcky, ktoré sú finančne náročné a tiež rehabilitačné pobyty, ktoré by jej veľmi pomohli. Momentálne sa len začala konečne pretáčať na bruško a späť a tiež konečne vydrží na brušku a držať sa na rúčkach, inak ešte nesedí ani nelozí.Tiež dochádzame k niekoľkým špecialistom aj mimo nášho kraja s čím sú spojené náklady na prevoz.Naďka má zníženú imunitu a veľmi často trpí respiračnými ochoreniami, musíme dávať pozor a minimálne sa s ňou zdržiavať v kolektívoch, preto je nemožné využívať verejnú dopravu pri ceste za lekármi, pretože vždy po takejto ceste ochorela, musela sa liečiť a nemohla niekoľko týždňov cvičiť ani chodiť na rehabilitácie , zase sa jej napredovanie spomalilo a samozrejme financie šli zase len na lieky. Okrem rehabilitácií od narodenia navštevujeme kardiológiu s nálezom na srdiečku, zatiaľ bez zmeny,foniatriu nakoľko jej bol po narodení zistený aj veľmi slabý sluch,očné pre nábeh na šedý zákal. Onedlho bude operovaná kvôli brušnému pruhu, takže pribudla aj chirurgia, musíme už začať navštevovať aj neurológiu čím skôr, na klinike kde si musíme všetko hradiť sami, ale tiež jej tam veľmi pomôžu.Má problém s príjmom potravy pretože má maličkú ústnu dutinu, čo jej spôsobuje, že jazýček jej vyčnieva a tak je nemožné ju nakŕmiť, preto je stále na umelom mlieku a veľmi by jej pomohla orofaciálna stimulácia u jednej skvelej odborníčky, ale tieto sedenia sú časte a tiež za poplatok 33 eur/hodina. Veľmi by sme chceli ísť na rehabilitačný pobyt do Adeli centra, kde viem, že by jej veľmi pomohli. Pre Naďku sú veľmi dôležité rôzne terapie, rehabilitácie a tiež napríklad baby plávanie a i.

 Všetko toto je však pre nás už veľmi finančne náročné aj keď manžel pracuje , ale máme ešte dve staršie školopovinné dcérky a preto sme sa rozhodli ďalej nebojovať sami, ale poprosiť o pomoc. Ďakujeme vopred všetkým, ktorý sa rozhodnú nám pomôcť a Naďke zlepšiť jej život. Všetky peniaze použijeme pre ňu , aby sme jej uľahčili ako najviac môžeme, lebo sa veľmi snaží a chce napredovať:)

Aktualizácie

Ďakujeme...17. 12 2018

Ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodli pomôcť našej dcérke. Naďka mohla aj vďaka vám všetkým absolvovať rôzne terapie, ktoré jej pomáhajú. Konečne sa sama posadila, začala sa plaziť, naučila sa prežúvať tým pádom už pomaličky prijíma aj inú stravu ako len mlieko. Je pred nami ešte dlhá cesta, ale verím, že ak sa nám podarí dostať do Adeli na rehabilitačný pobyt tak to pôjde omnoho rýchlejšie. Sme radi, že ste nám pomohli a my sme tak mohli našej dcérke uľahčiť jej život. Prajeme všetkým krásne a pokojné sviatky, hlavne veľa zdravia a krásnych zážitkov v Novom roku!

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?