Menu

Pomoc pre Lenku Hnidzíkovú

Trvanie výzvy: 12. júla 2018 - 12. júla 2019

Cieľ výzvy

rehabilitácie- ADELI MEDICAL CENTER

Príbeh

Pomoc pre Lenku Hnidzíkovú

Lenka sa narodila v 26. týždni tehotenstva, merala len 35 cm a s vážila 940g. Následkom toho má Lenka veľa závažných diagnóz: DMO- kvadruspastickú formu ( postihnutie všetkých 4 končatín) , poškodený zrak, krivú chrbticu, hydrocefalus a epilepsiu.

Naša Lenka je naše slniečko, je to veľmi usmievavé dievčatko aj napriek svojim diagnózam, ktorých je dosť: DMO, poškodený zrak ,krivá chrbtica, hydrocefalus a epilepsia. Je po operáciíí očí, malého mozgu a kĺbu na nohe. Lenka sa narodila v 26. týždni tehotenstva mojej dcére, ktorá bola v tom čase v umelom spánku. Bola nakazená vírusom chrípky H1N1 ( prasacia chrípka). Bohužial mesiac po Lenkinom narodení nás opustila. Lenka ostala bez maminky, stále však ani jej lekári nedávali veľkú šancu na prežitie. Lenka však o svoj život bojovala zo všetkých síl. Jej nepochopiteľná snaha žiť a snaha martinských lekárov zapôsobili a Lenka to prežila. Lenku sme si vzali do opatery ja s manželom, jej starí rodičia a odtvredy spolu bojujeme aby sa našej Lenke raz splnil jej sen- raz urobiť svoje prvé krôčiky. Bohužial bojujeme s chorobou, ktorá sa liečiť nedá ale vieme cvičeniami, rehabilitáciami dosiahnuť nemalé pokroky. Lenka nám už mnoho krát dokázala, aké zázraky robí rehabilitácia a pravidelné cvičenie. Navštevujeme rehabilitačné centrá po celom Slovensku. Bohužiaľ, tie čo nám najviac pomáhajú a to je hlavne ADELI MEDICAL CENTER v  Piešťanoch poisťovne nepreplácajú. Radi sa tam znova vraciame, Lenka tam urobila pokroky: sama sa dokáže posadiť, udrží fľašu, povie aj pár slov. Pomalými krôčikmi sa chceme dostať až k tomu aby raz urobila vlastné samostatné kroky, bohužiaľ k tomu potrebujeme hlavne finančnú podporu, sami to nezvládneme. Keďže ja som na invalidnom dôchodku a môj manžel poberá len opatrovateľský príspevok na Lenku, pretože si vyžaduje 24- hodinovú starostlivosť. 

Veríme, že sa nájdu dobrí ľudia, ktorí nám pomôžu. Za každé jedno darované euro z celého srdca ĎAKUJEME! 

Aktualizácie

Pobyt v R1- centre v Banskej Bystrici 13. apr 2019

Absolvovali sme další rehabilitačný pobyt v R1-centre intenzívnej terapie v Banskej Bystrici. Lenka posilňovala brucho, chrbátik. Nacvičovala samostatný sed a tiež stoj. Ďakujeme že nám pomáhate a zároveň Vám prajeme požehnané veľkonočné sviatky. 

Pobyt v ADELI 2. apr 2019

Lenke dali pred mesiacom dole sadru, po kontrole u ortopéda sme nastúpili na rehabilitačný pobyt do ADELI v Piešťanoch, kde sa nám veľmi dobre darilo. Po operácii potrebujeme teraz veľmi veľa cvičiť aby mala nejaký úžitok. 

Ďakujeme za každú pomoc. 

Lenka po operácií29. jan 2019

Lenka je už po operácií nožičiek. Pomaly sa zotavuje. Lenka je veľká bojovníčka a zvládla operáciu veľmi statočne. Teraz nás čaká 6 týždňov sádra na nohe, potom kontrola a veľmi veľa rehabilitácií, ktoré bude Lenka potrebovať. 

Chceli by sme sa veľmi pekne poďakovať všetkým darcom, ktorí nám na operáciu akokoľvek prispeli. 

Centrum POSSIBILITAS Piešťany 3. jan 2019

Zdravíme vás milí darcovia, v decembri sme ukončili náš posledný rehabilitačný pobyt v minulom roku a to v centre Possibilitas v Piešťanoch, kde sme boli 1. krát. Lenke sa aj tu páčilo. Usilovne na sebe makala a cvičila. 

V roku 2018 sa nám podarilo absolvovať celkovo 8 rehabilitačných pobytov. Tešíme sa z malých krôčikov vpred. Ďakujeme Vám za podporu a želáme krásny a šťastný nový rok 2019.

Lenka s rodinou 


Veselé Vianoce 25. dec 2018

Milí naši darcovia želáme Vám krásne a požehnané Vianoce v kruhu svojich najbližších ??

Lenka s rodinou ??

ADELI - november 201818. dec 2018

V novembri sme absolvovali ďalší rehabilitačný pobyt v Adeli. Vidno stále nové zlepšenia a my sa nikdy nevzdáme. 

Ďakujeme aj Vám darcom za neustálu podporu pre nás, za dary, ktoré nám posielate po celý čas. Aj vďaka Vám môžeme absolvovať pobyty a neustále sa posúvať o krok vpred. 


Operácia21. nov 2018

Dobrý deň, naši milí darcovia, chceli by sme vás veľmi pekne poprosiť o pomoc. Boli sme s Lenkou na kontrole u nášho ortopéda v Brne a nemáme dobré správy. Lenka musí absolvovať ďalšiu operáciu. Termín nám naplánovali na január 2019 a však operácia je finančne náročná pre náš rozpočet- 1200€. Veľmi pekne vás prosíme pomôžte nám. 

Zároveň Vám ďakujeme za doterajšú pomoc , ktorú di nesmierne vážime.


Nový bicykel 7. nov 2018

Lenka dostala novú rehabilitačnú trojkolku. Vďaka podpore kontá bariéry sme dostali príspevok a už máme nový bicykel aj doma. Lenka si jazdu na ňom veľmi užíva a zároveň precvičuje dolné končatiny. 

Sme šťastní a zároveň ďakujeme aj všetkým darcom, ktorí nám pomáhajú a prispievajú nám na výzvu. 

Ďakujeme.

Rehabilitácia v Tetis 22. sep 2018

Lenka má z sebou další rehabilitačný pobyt v Dunajskej Lužnej v Tetise. Zvládla ho znova výborne. 


Centrum R112. aug 2018

Absolvovali sme s Lenkou další rehabilitačný pobyt v R1-centre intenzívnej terapie v Banskej Bystrici. Lenka ho zvládla výborne. 

Ďakujeme Vám ˘?

ADELI MEDICAL CENTER júl 201831. júl 2018

Lenka absolvovala úspešný rehabilitačný pobyt v ADELI. Sme šťastní že máme okolo seba dobrých ľudí, ktorí nám neustále pomáhajú a aj vďaka ním môžeme ďalej rehabilitovať a posúvať sa bližšie k našu cieľu. 

Ďakujeme 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?