Menu

Pomoc pre Lenku Hnidzíkovú

Trvanie výzvy: 12. júla 2018 - 12. júla 2019

Cieľ výzvy

rehabilitácie- ADELI MEDICAL CENTER

Príbeh

Pomoc pre Lenku Hnidzíkovú

Lenka sa narodila v 26. týždni tehotenstva, merala len 35 cm a s vážila 940g. Následkom toho má Lenka veľa závažných diagnóz: DMO- kvadruspastickú formu ( postihnutie všetkých 4 končatín) , poškodený zrak, krivú chrbticu, hydrocefalus a epilepsiu.

Naša Lenka je naše slniečko, je to veľmi usmievavé dievčatko aj napriek svojim diagnózam, ktorých je dosť: DMO, poškodený zrak ,krivá chrbtica, hydrocefalus a epilepsia. Je po operáciíí očí, malého mozgu a kĺbu na nohe. Lenka sa narodila v 26. týždni tehotenstva mojej dcére, ktorá bola v tom čase v umelom spánku. Bola nakazená vírusom chrípky H1N1 ( prasacia chrípka). Bohužial mesiac po Lenkinom narodení nás opustila. Lenka ostala bez maminky, stále však ani jej lekári nedávali veľkú šancu na prežitie. Lenka však o svoj život bojovala zo všetkých síl. Jej nepochopiteľná snaha žiť a snaha martinských lekárov zapôsobili a Lenka to prežila. Lenku sme si vzali do opatery ja s manželom, jej starí rodičia a odtvredy spolu bojujeme aby sa našej Lenke raz splnil jej sen- raz urobiť svoje prvé krôčiky. Bohužial bojujeme s chorobou, ktorá sa liečiť nedá ale vieme cvičeniami, rehabilitáciami dosiahnuť nemalé pokroky. Lenka nám už mnoho krát dokázala, aké zázraky robí rehabilitácia a pravidelné cvičenie. Navštevujeme rehabilitačné centrá po celom Slovensku. Bohužiaľ, tie čo nám najviac pomáhajú a to je hlavne ADELI MEDICAL CENTER v  Piešťanoch poisťovne nepreplácajú. Radi sa tam znova vraciame, Lenka tam urobila pokroky: sama sa dokáže posadiť, udrží fľašu, povie aj pár slov. Pomalými krôčikmi sa chceme dostať až k tomu aby raz urobila vlastné samostatné kroky, bohužiaľ k tomu potrebujeme hlavne finančnú podporu, sami to nezvládneme. Keďže ja som na invalidnom dôchodku a môj manžel poberá len opatrovateľský príspevok na Lenku, pretože si vyžaduje 24- hodinovú starostlivosť. 

Veríme, že sa nájdu dobrí ľudia, ktorí nám pomôžu. Za každé jedno darované euro z celého srdca ĎAKUJEME! 

Aktualizácie

Pobyt v R1- centre v Banskej Bystrici 13. 4 2019

Absolvovali sme další rehabilitačný pobyt v R1-centre intenzívnej terapie v Banskej Bystrici. Lenka posilňovala brucho, chrbátik. Nacvičovala samostatný sed a tiež stoj. Ďakujeme že nám pomáhate a zároveň Vám prajeme požehnané veľkonočné sviatky. 

Pobyt v ADELI 2. 4 2019

Lenke dali pred mesiacom dole sadru, po kontrole u ortopéda sme nastúpili na rehabilitačný pobyt do ADELI v Piešťanoch, kde sa nám veľmi dobre darilo. Po operácii potrebujeme teraz veľmi veľa cvičiť aby mala nejaký úžitok. 

Ďakujeme za každú pomoc. 

Lenka po operácií29. 1 2019

Lenka je už po operácií nožičiek. Pomaly sa zotavuje. Lenka je veľká bojovníčka a zvládla operáciu veľmi statočne. Teraz nás čaká 6 týždňov sádra na nohe, potom kontrola a veľmi veľa rehabilitácií, ktoré bude Lenka potrebovať. 

Chceli by sme sa veľmi pekne poďakovať všetkým darcom, ktorí nám na operáciu akokoľvek prispeli. 

Centrum POSSIBILITAS Piešťany 3. 1 2019

Zdravíme vás milí darcovia, v decembri sme ukončili náš posledný rehabilitačný pobyt v minulom roku a to v centre Possibilitas v Piešťanoch, kde sme boli 1. krát. Lenke sa aj tu páčilo. Usilovne na sebe makala a cvičila. 

V roku 2018 sa nám podarilo absolvovať celkovo 8 rehabilitačných pobytov. Tešíme sa z malých krôčikov vpred. Ďakujeme Vám za podporu a želáme krásny a šťastný nový rok 2019.

Lenka s rodinou 


Veselé Vianoce 25. 12 2018

Milí naši darcovia želáme Vám krásne a požehnané Vianoce v kruhu svojich najbližších ??

Lenka s rodinou ??

ADELI - november 201818. 12 2018

V novembri sme absolvovali ďalší rehabilitačný pobyt v Adeli. Vidno stále nové zlepšenia a my sa nikdy nevzdáme. 

Ďakujeme aj Vám darcom za neustálu podporu pre nás, za dary, ktoré nám posielate po celý čas. Aj vďaka Vám môžeme absolvovať pobyty a neustále sa posúvať o krok vpred. 


Operácia21. 11 2018

Dobrý deň, naši milí darcovia, chceli by sme vás veľmi pekne poprosiť o pomoc. Boli sme s Lenkou na kontrole u nášho ortopéda v Brne a nemáme dobré správy. Lenka musí absolvovať ďalšiu operáciu. Termín nám naplánovali na január 2019 a však operácia je finančne náročná pre náš rozpočet- 1200€. Veľmi pekne vás prosíme pomôžte nám. 

Zároveň Vám ďakujeme za doterajšú pomoc , ktorú di nesmierne vážime.


Nový bicykel 7. 11 2018

Lenka dostala novú rehabilitačnú trojkolku. Vďaka podpore kontá bariéry sme dostali príspevok a už máme nový bicykel aj doma. Lenka si jazdu na ňom veľmi užíva a zároveň precvičuje dolné končatiny. 

Sme šťastní a zároveň ďakujeme aj všetkým darcom, ktorí nám pomáhajú a prispievajú nám na výzvu. 

Ďakujeme.

Rehabilitácia v Tetis 22. 9 2018

Lenka má z sebou další rehabilitačný pobyt v Dunajskej Lužnej v Tetise. Zvládla ho znova výborne. 


Centrum R112. 8 2018

Absolvovali sme s Lenkou další rehabilitačný pobyt v R1-centre intenzívnej terapie v Banskej Bystrici. Lenka ho zvládla výborne. 

Ďakujeme Vám ˘?

ADELI MEDICAL CENTER júl 201831. 7 2018

Lenka absolvovala úspešný rehabilitačný pobyt v ADELI. Sme šťastní že máme okolo seba dobrých ľudí, ktorí nám neustále pomáhajú a aj vďaka ním môžeme ďalej rehabilitovať a posúvať sa bližšie k našu cieľu. 

Ďakujeme 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?