Menu

Adamkova liečba

Trvanie výzvy: 19. júla 2018 - 31. decembra 2018

Cieľ výzvy

Rehabilitačný pobyt v Adeli-centre v Piešťanoch

Autor výzvy

Príbeh

Adamkova liečba

Adamko je náš najväčší poklad, ktorý sa nám za všetko odvďačuje svojím úsmevom a radosťou zo života. Môj syn má veľmi veľké šance a dobré prognózy do budúcnosti, pretože je naozaj veľmi šikovný a múdry, preto verím, že vďaka Vašej pomoci sa postaví sa na svoje nohy a zaradí medzi rovesníkov.

Diagnóza môjho 4 ročného syna Adamka je detská mozgová obrna ( CTP, trupová hypotónia a parézakončatín). Celé moje tehotenstvo prebiehalo ukážkovo. Veľmi sme sa tešili nanaše prvé dieťa a ani vo sne nás nenapadlo, že sa môže pri pôrode niečo stať. Kontrakcie mi začali v 41 tt. Vraj všetko prebiehalov poriadku, no ja som mala zlý pocit, že sa niečo deje, ale nik ma v nemocnici nepočúval. Pôrod trval 24 hodín. Počas pôrodu došlo k viacerým prešľapom zo strany nemocnice. Nakoniec museli Adamka vyťahovať v poslednej chvíli kliešťami. Jednou nohou už nebol medzi nami, bol 5minút neodkysličený, dýchal až po 10-tich minútach. Mal vpáčenú lebku 2,5 mm do mozgu a následne sa mu tam vytvorila krvná zrazenina, aby toho nebolo málo, vdýchol plodovú vodu, ktorá už bola v rozklade. Po dvoch hodinách po pôrode ho museli previesť do Popradskej nemocnice na Jisku, pretože mu začalo vynechávať dýchanie a začal kŕčovať. Lekári mu nedávali veľké nádeje. Adamko je ale veľký bojovník a na prekvapenie lekárov sme sa dostali z nemocnice už po 3 týždňoch.

S Adamkom absolvujeme rôzne rehabilitácie, chodievame k najlepším špecialistoma poctivo „makáme“. Napriek jeho narodeniu a všetkým komplikáciám,ktoré sa stali pri pôrode je Adamko na tom omnoho lepšie ako lekári predpokladali, a preto nás to ťahá vpred mu pomôcť a skvalitniť mu jeho život.

Momentálne sme sa dostali do ťažkej finančnej situácie a nemáme prostriedky na to, aby sme mohli všetky terapie a návštevy lekárov absolvovať.  Chceme hlavne absolvovať rehabilitačný pobytv Adeli-centre v Piešťanoch, pretože Adamkovi výrazne pomoha. Dokáže sám sedieť s oporou o ruky a udrží sa na štyroch čo do vtedy nevedel, snaží sa aj štvornožkovať  a samozrejme ho to posunulo aj mentálne.Rehabilitácia stojí 3 700€ no nedokážeme z nášho rodinného príjmu ušporiť takú sumu. V jeho mene Vás veľmi pekne prosíme o pomoc...


Aktualizácie

Adamko cvičenie20. júl 2018

adamko

Ďalšie informácie

Facebook
marek kacmarcik

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?