Menu

Pomôžme Jurovi

Trvanie výzvy: 21. septembra 2018 - 19. septembra 2019

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Vyzbierať finančné prostriedky, ktoré by pomohli Jurovi zotaviť sa z vážneho poranenia miechy a žiť plnohodnotný život sebestačne. Medzi najväčšie položky patria: pobyty v rehabilitačných centrách, špeciálne cvičenia s fyzioterapeutom, elektrický a mechanický vozík, polohovateľná posteľ, antidekubitný matrac, stropný zdvihák a prestavba domácnosti na bezbariérovú.

Príbeh

Pomôžme Jurovi

My, Jurova rodina, partnerka a priatelia by sme radi pomocou tejto zbierky vyzbierali finančné prostriedky, ktoré by pomohli Jurovi zotaviť sa z vážneho poranenia miechy a žiť plnohodnotný život sebestačne.

Juro (prezývaný aj Hribo alebo Albín) je 30 ročný vášnivý cyklista, horolezec, rybár, fotograf a cestovateľ. Pred 18 mesiacmi sa s priateľkou rozhodol ísť do Kanady cez program “Zažime Kanadu”. Nakoľko Juro miluje aktívny život a je nadšenec pre outdoorové športy, vybral si pre svoj pobyt Vancouver v Britskej Kolumbii, ktorý je známy pre svoju nádhernú prírodu a rozmanité možnosti športového vyžitia. Juro na Slovensku pracoval ako opravár a reštaurátor bicyklov. Dúfal, že v Kanade bude môcť pracovať v podobnom odvetví, avšak nakoniec ho živili výškové práce.

V utorok, 28 augusta sa Juro a jeho traja kamaráti vydali na ich obľúbenú bicyklovú trasu. Na tejto trase je zopár náročných a strmých pasáži, cez ktoré všetci už mnohokrát predtým išli a dobre ich poznali, ale tentokrát jedna z prekážok zmenila Jurov život navždy. Keď Juro dopadol na hlavu jeho kamaráti ihneď vedeli, že je zle. Juro bol pri vedomí, ale nehýbal sa a necítil si nič od krku dole. Jeho kamaráti sa o neho príkladne starali až do príchodu záchranárov. Napriek ťažko dostupnému terénu, sa chalanom podarilo na miesto priviesť hasičov, ktorým sa následne za pomoci vrtuľníka podarilo Jura prepraviť vo veľmi vážnom stave do nemocnice. Juro bol okamžite prevezený na operačnú sálu, kde ho čakala náročná 8 hodinová operácia.

Po dlhej noci nasledovalo ťažké ráno, keď nám zavolali z nemocnice. Operácia bola úspešná, avšak Juro utrpel veľmi vážne poranenie miechy v oblasti krčnej chrbtice C6 (6. stavec). Polámané stavce pricvikli miechu a prognóza doktorov znie, že Juro už nikdy nebude chodiť a bude mať značne obmedzenú funkcionalitu rúk.

O Jura sa momentálne starajú vo Vancouverskej nemocnici špecializovanej na zranenia miechy. Odkedy ho prijali do nemocnice sa jeho stav malými krôčikmi zlepšuje každý deň. Už začal prijímať kašovitú potravu, je len z malej časti odkázaný na dýchací prístroj a začína cvičiť. Vie ovládať ramená, biceps, zápästia a čiastočne triceps. Prstami zatiaľ žiaľ nehýbe...

Juro má veľmi pozitívny prístup k životu a je pripravený na sebe tvrdo pracovať a preto veríme, že sa zotaví nad očakávania doktorov.

Finančné prostriedky získané z tejto zbierky budú použité na pokrytie výdavkov spojených s týmto vážnym úrazom. Zdravotná starostlivosť poskytovaná Jurovi v Kanade je hradená zo zahraničnej poistky. Ale doktori a špecialisti odhadujú, že cena liečby a zmien potrebných pre jeho nový život po návrate na Slovensko môže ľahko presiahnuť 50 000 EUR. Medzi najväčšie položky patria:

    - Pobyty v rehabilitačných centrách

    - Špeciálne cvičenia s fyzioterapeutom

    - Náklady na zabezpečenie potrebného vybavenia a pomôcok

         - elektrický a mechanický vozík

         - polohovateľná posteľ

         - antidekubitný matrac

         - stropný zdvihák na presun z a do postele

    - Prestavba domácnosti na bezbariérovú

Veľmi vám ďakujeme za Vašu podporu!

Ak Vás zaujíma ako sa Jurovi darí a na čo sa vyzbierané finančné prostriedky využili, tak sledujte jeho Facebookovú stránku https://www.facebook.com/pg/JuroYuri/ .

Aktualizácie

Ďakujem25. 12 2018

Juro by Vám rád všetkým poďakoval ...

Viac sa o Jurovom pokroku môžete dozvedieť na https://www.facebook.com/JuroYuri/

Juro už je v rehabilitačnom centre4. 11 2018

Juro už je v rehabilitačnom centre, kďe trávi každý deň pár hodín v posilke, učí sa rôzne triky ako sa o seba postarať a robí neplechu na svojom novom elektrickom tátošovi.

Juro aj my Vám všetkým veľmi pekne ďakujeme za Vašu neutíchajúcu podporu.

Viac sa o Jurovom pokroku môžete dozvedieť na https://www.facebook.com/JuroYuri/


Juro už maká!8. 10 2018

Ahojte všetci,

Každým dňom má Juro viac a viac síl a tak trávi stále viac a viac času v nemocničnej posilňovni, kďe maká na svojích rukách. Momentálne rysuje tricepsík :)

Juro aj my Vám všetkým veľmi pekne ďakujeme za Vašu podporu.

Viac sa o Jurovom pokroku môžete dozvedieť na https://www.facebook.com/JuroYuri/

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?