Menu

Život pre Michala

Trvanie výzvy: 3. októbra 2018 - 2. októbra 2019

Cieľ výzvy

Vyzbierať peniaze na pobyt Michala spolu s asistentkou na rehabilitáciu do ADELI MEDICAL CENTER v Piešťanoch. ( 6 krát)

Príbeh

Život pre Michala

Dobrý deň všetkým ľuďom, ktorí chcú a môžu pomôcť..


Volám sa Mária Keštefranová z Popradu. Ako každá matka tešila som sa zo svojho syna MICHALA, ako sa mu darilo v živote, pekný, zdravý, statný mladý vysokoškolsko vzdelaný mladík.
Ale pre hrdú matku prišiel zlom práve v čase jeho 30-tych narodenín, kedy mu pri zápale horných dýchacích ciest zrazu, bez akýchkoľvek predchádzajúcich varovných príznakov diagnostikovali ťažkú chorobu srdiečka. Život mladého človeka bol závislý na čakanie na transplantáciu srdca. Nakoniec Michal prijal ponuku na operáciu umelého podporného srdiečka, takzvanú pumpu, čo znamenal život cez deň na baterky a v noci napojenie na 220 V. Operácia sa vydarila a úsmev na synovej tvári ma utešoval, aj keď sme vedeli, že je to len dočasné riešenie, ale zlepšilo to kvalitu jeho života.
Po mesiaci prišla ďalšia rana.. Krvácanie do mozgu...bolo slabé, ale za týždeň dostal druhú silnú porážku. Zúfalo sme stáli s manželom pri jeho nemocničnej posteli a sledovali boj lekárov o jeho záchranu a prosili boha, aby ho ešte nechal medzi nami. 
Previezli sme ho na transplantačné oddelenie do Bratislavy a po čase do nemocnice na Antolskej ulici. Nádej sa nám vrátila, keď povedal prvé slovo, usmial sa a začal reagovať na ľudí. Rehabilitáciu sme si vybavili v Poprade, aby sme ho mali blízko seba. Po ôsmich týždňoch opustil nemocnicu a náš rodinný život sa musel prispôsobiť ochrnutému synovi, ktorému bolo ťažko rozumieť.
Zvrat v živote nastal, keď po chorobe a pod ťarchou týchto udalostí a trápenia nás opustil môj drahý manžel. Bol pre nás citovou oporou. Táto strata poznačila celú rodinu.
A tak som zostala na všetko sama, nakoľko ho ešte k tomu opustila manželka. Spolu so zlatou asistentkou Jankou, ktorú si Miško veľmi obľúbil a dcérou Mirkou sme sa museli psychicky pozviechať, nabrať silu aj s pomocou dobrých susedou a ľudí, ktorí nás posilnili dobrým a povzbudivým slovom.
Teraz riešime otázku transplantácie srdiečka. Táto dočasná pumpa implantovaná v ľavej srdcovej komore, ktorá podporuje chod srdiečka pomaly starne a je to "len a len " prístroj, ktorý môže kedykoľvek zlyhať. Hoci je na čakačke, musí sa mu zlepšiť zdravotný stav natoľko, aby bol schopný postaviť sa na vlastné nohy, aspoň s barlami. Týmto je táto transplantácia podmienená.
Starostlivosť je veľmi finančne náročná. Všetky zdravotné, hygienické pomôcky, pravidelné ošetrenie vývodu, ktoré má zo srdca, kontroly v Bratislave, kde chodíme vlastným autom, ktoré kúpil manžel na lízing a podobne.
Preto Vás všetkých veľmi pekne prosím o finančnú podporu, nakoľko po konzultácií s odborníkmi by Miškovi pomohli opakované pobyty v rehabilitačnom stredisku ADELI MEDICAL CENTER v Piešťanoch spolu s asistentkou.
Všetkým vopred ĎAKUJEM.
Snažím sa môjmu synovi dať to najlepšie a ako každá matka chcem pre neho život.

Ďalšie informácie

Facebook
maria.kestefranova@gmail.com

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?