Menu

Prosím, pomôžte Tomíčkovi napredovať

Trvanie výzvy: 3. októbra 2018 - 3. apríla 2019

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Rehabilitácie pre mojho synčeka, ktoré mu pomáhajú postaviť sa na nožičky.

Príbeh

Prosím, pomôžte Tomíčkovi napredovať

Prosím láskavých ľudí o pomoc pre mojho jediného synčeka v jeho boji o plnohodnotný život.


Tomíček sa nám narodil ako zdravé dieťatko. Zdravie sa niekam vytratilo, ked lekári po pár mesiacoch zistilii, že náš jediný synček má vývojové ochorenie mozgu zvané lisencefália. Nás život nabral úplne iný smer a zmenil sa od základu - namiesto radovania sa z prvých krôčikov alebo prvého slova sa nám začal kolotoč vyšetrení, behaní po ambulanciách, rehabilitácií a v hlave sa nám vyrojilo množstvo otázok, na ktoré sme nedostali odpoveď

Tommy má tiež poškodené centrum rovnováhy ako aj koordinácie a celkovo výrazne zaostáva v psychomotorickom vývoji. Nechodí, nerozpráva a zatiaľ je odkázaný na starostlivosť svojich rodičov.

Lekári hovorili, že iba jeho pekná tvárička nám bude robiť radosť. Napriek tomu Tommy robí obrovské pokroky a my sa tešíme, že z ležiaceho dieťatka sa behom 5 rokov vyvinul človiečik, ktorý sa má smelo k svetu, je stále usmiaty, plný energie a chuti do života. Je veľmi vnímavý, zaujíma sa o svet okolo seba, miluje pesničky a hlavne sa začal sám stavať na nožičky.

To všetko len vďaka rehabilitáciám a špeciálnym terapiám, ktoré podporujú všetky jeho zmysly a pomáhajú mu v napredovaní. Tommy je veľmi štastný, keď niečo nové sám dokáže a má obrovskú chuť do života. To nám dáva silu sa postaviť osudu a spoločnými silami bojovať proti jeho nepriazni.

Špeciálne intenzívne rehabilitácie bohužiaľ neprepláca poisťovňa a sú finančne náročné, rovnako tak aj terapie, kde platíme cez 20 Eur za sedenie. Každý 2 týždňový pobyt intenzívnej rehabilitácie v súkromnom zariadení stojí 900 Eur. Za každým pobytom sú viditelné pokroky a je ozaj ťažké, keď viete, že vášmu dieťatku pomáha cvičenie, ktoré si nemôžete dovoliť. Veľmi Vás preto prosíme o pomoc nášmu synčekovi. Je to naše slniečko, ktoré ľúbime nado všetko na svete. PROSÍME pomôžte Tomičkovi na jeho ceste za lepší a kvalitnejší život.

Ďakujeme z celého srdca za Vašu pomoc. Tommyho rodičia


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?