Menu

Vanesska sapotrebuje dostat do centra Liberta aby sa naucila sediet,..chodit..

Trvanie výzvy: 12. mája 2012 - 1. apríla 2013

Cieľ výzvy

Našim cielom je dostat sa do Pieštan do Adeli centra

Autor výzvy

Príbeh

Vanesska sapotrebuje dostat do centra Liberta aby sa naucila sediet,..chodit..

Dobrý den .Som matka dievčatka ktore sa malo narodit ako zdrave,no nestalo sa tak .Prosim Vas potrebovali by sme finančnu pomoc aby sme sa mohli dostat do centra Liberta do Kosic.Tažko hypotonická Vanesska ma 14 mesiacov zatial si ešte neudrži ani hlavičku na 100%, nesedi a nechodi...ale snaží sa len nas brzdia jej zachvaty a operacie kt musime absolvovat.

Moje usmievave slniecko Vanesska sa narodila 16.3.2011. O razstepe pery a podnebia sme vedeli,pan doktor nam povedal ze to je len chybycka krasy ze sa to uz teraz da pekne zoperovat.Vsetky ostatne vysledky boli v poriadku.. stalo sa co sa stalo doktori pochybili..
Po narodení prišiel prvý sok ked mi oznamili že Vanesska nema prave očičko. Postupne počas roka sme dostali aj dalšie dyagnozi: epilepsia,hemimikrocefalia, tazka hypotonia.Po týchto dyagnozach to bolo velmi tažke ale slubila som Vanesske že to spolu zlvadneme ze ju postavim nanožičky ,budeme bojovat.

Od druheho mesiaca sme zacali rehabilitovat , velmi jej pomohol pobyt v Dunajskej Lužnej .Absolvovali sme Vargha terapiu v GYori., a teraz chodime na Skenar terapiu.Od decembra zaciname s Deveny metodou na kt sa velmi tesime.

Vsetky terapie nam pomohli a vždy sme sa dostali o krocik dopredu,len nas brzdia jej zachvaty a operacie ktore musime absolvovat.Zatial máme zasebou 2operacie.Ostatne mozeme abolvovat neskor..Este nas čaká operacia nošteka, vybrat cystu z ocicka a potrebujeme ešte umele prave očičko.

Vanesska vnima , smeje sa je velmi ukecana vie povedat mama , vie si pýtat papat.Verim tomu ze Vanesske by velmi pomohla rehabilitacia v Kosiciach v novom centre Liberta.
Týmto chcem poprosiť všetkých ľudí , ktorí majú možnosť nás finančne podporiť , aby sme už čoskoro mohli dostat do Adeli centra, aby som mohla splnit Vanesske svoj slub postavit ju na nozicky.

Ďakujeme veľmi pekne .

S pozdravom Vanesskyna mamina.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?