Menu

Pomôžte osláviť Vianoce v pokoji a láske.

Trvanie výzvy: 5. decembra 2018 - 28. februára 2019

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je zabezpečenie rekonštrukciu vhodnej miestnosti-garáže, na spoločenskú miestnosť s jedálňou,tak aby to zodpovedalo hygienickým a technickým normám SR. Ak sa nám podarí vyzbierať potrebnú sumu do týždňa, starkí si budú môcť nový priestor užiť už počas najbližších Vianoc.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 2.12.2008

IČO: 42121949

Ulica: Žitná 2907/4

Mesto: Žilina

PSČ: 010 01

Štát: Slovensko

Príbeh

Pomôžte osláviť Vianoce v pokoji a láske.

Sme charitatívna organizácia, zložená z dobrovoľníkov,ktorí sa venujú pomoci dôchodcom s nízkym príjmom. Zabezpečujeme im bývanie v dome Pokoja Sedembolestnej panny Márie.Tento dom máme v dlhodobom prenájme /15r/.Staráme sa o našich starkých a okrem ubytovania poskytujeme stravu, upratovanie, sociálnu starostlivosť a iné potrebné služby, súvisiace so životom v dome Pokoja.

Pomáhať chudobným som sa rozhodol už pred mnohými rokmi.Pomáhal som v charitatívnych organizáciách v Ríme,ale aj na Kanárskych ostrovoch.Napokon som dlhoročné skúsenosti a spôsob pomoci získané v zahraničí, začal aplikovať v našom OZ Bratstvo sedembolestnej Panny Márie.

Pre tento krok som sa rozhodol najmä preto,aby som efektívne a účelne pomáhal tým, ktorí sú na to najviac odkázaní. Podľa mňa sú to práve dôchodcovia. Prečo práve oni ? Odpoveď je jasná.Celý život tvrdo pracovali-dreli a mnohí po desaťročiach tvrdej práce nemajú ani na slušné trávenie jesene života. Preto sú môjmu srdcu najbližší.

Potrebu pomáhať pocitujem najviac voči tejto skupine obyvateľstva.Pomáhať im dožiť dôstojne a spokojne starobu. Byť pri nich, aj keď si ich už náš Pán povoláva k sebe,aby neodchádzali z tohoto sveta sami...

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?