Menu

Chlapček s Downovým syndrómom žijúci v náhradnej ...

Trvanie výzvy: 1. februára 2019 - 31. augusta 2019

Cieľ výzvy

Vyzbierať potrebné financie, aby mohol Maximko absolvovať rehabilitačný pobyt v Adeli v Piešťanoch

Príbeh

Chlapček s Downovým syndrómom žijúci v náhradnej rodine potrebuje rehabilitačný pobyt

Máme v náhradnej osobnej starostlivosti chlapčeka s hendikepom a snažíme sa mu zabezpečiť potrebnú zdravotnú starostlivosť, keďže na Slovensku poisťovne preplácajú iba zanedbateľnú čiastku. Vzhľadom na to, že takáto starostlivosť je mimoriadne finančne nákladná sme nútení prosiť o pomoc neznámych ľudí a nadácie. Vopred veľmi pekne ďakujeme, že aj vďaka vám máme takúto šancu.

Náš príbeh sa začal keď sa známym narodil chlapček s Downovým syndrómom. Biologický rodičia situáciu nezvládli a chlapčekovi hrozilo, že pôjde do ústavnej starostlivosti. S manželom sme sa ho ujali a rozhodli sa, že ho vychováme v rodinnom prostredí. Žije s nami prakticky od narodenia. Máme ho súdom zvereného do náhradnej osobnej starostlivosti. Momentálne má 3 a pol roka a on je to najdôležitejšie, čo máme. 
Aktuálne je v štádiu štvornožkovania a intenzívne sa snažíme, aby  sa postavil na nohy a začal samostatne chodiť. S oporou sa vie vytlačiť na nohy, ale je príliš slabý a vydrží iba pár sekúnd. Má výrazne oslabený svalový tonus a extrémnu hypermobilitu kĺbov.
Pravidelne ambulantne rehabilituje, chodí do bazénu a na hipoterapiu, ale jeho stav si vyžaduje intenzívnejšiu rehabilitáciu. Zatial sa nám nepodarilo nazbierať toľko peňazí, aby mohol absolvovať rehabilitačný pobyt v Adeli v Piešťanoch, aj keď sme už jeden neúspešný pokus mali. Teraz je však Maximko v štádiu kedy je potrebné intenzívne podporiť jeho napredovanie a preto sme sa rozhodli, že spravíme všetko pre to, aby sa na pobyt do Adeli dostal a mal aj on príležitosť spraviť výraznejší pokrok, pretože keď sa postaví na nohy dostane iný pohľad na svet, ako ho má teraz zo zeme a posunie ho to aj v mentálnom napredovaní. Na to aby sme mohli absolvovať takýto pobyt potrebujeme vyzbierať 4000 Eur. Preto prosíme o pomoc. Veľmi pekne ďakujeme, ak ste sa nám rozhodli darovať čo i len malú čiastku, pretože ak vás bude veľa tak je reálne, že sa suma podarí vyzbierať a Maxim bude môcť  absolvovať liečebný pobyt a tým sa priblížiť k tomu aby sa sám postavil na nohy a začal chodiť. Chceme ho vidieť šťastného, aby si našiel kamarátov a mohol prežiť detstvo tak, ako by ho malo prežiť každé dieťa. Veľmi nám pomôže aj zdieľanie nášho príbehu. Ešte raz ďakujeme a naozaj si nesmierne vážime každú pomoc.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?