Menu

Prosím o pomoc, už nevládzem

Trvanie výzvy: 8. februára 2019 - 7. februára 2020

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Nakup potrieb pre nevladneho človeka a uhrada cestovneho pre syna a za terapie,ktore poisťona nehradi

Príbeh

Prosím o pomoc, už nevládzem

Prosba o pomoc pre mamičku s chorým dieťaťom a otcom po mozgovej prihode o ktoreho sa musi starať tiež

Prosím o pomoc pre syna a otca


Rozhodla som sa obrátiť na Vás pe rodinu v neľahkej situácii.Prosím Vás o pomoc ,aby mohli dôstojne žiť,aby mohli bez problémov absolvovať vyšetrenia.

 Prosba o pomoc rodine,ktorá sa ocitla do ťažkej finančnej situácii.

Otec prekonal ťažku mozgovu prihodu. Kto by čakal na niečo take. Musi sa pripraviť izba pre nevladneho človeka. Vybudovať sprchový kut. Do vane nie je moźne ho dostať. Kupiť dekubitny matrac,polohovateľnu posteľ s bokmi,aby nespadol. Tieto pomôcky by sme vedeli kupiť použite z Nemecka.  Veľni Vas prosim o pomoc,aby som mojich blizkych vedela zaopatriť a pokusiť sa im uľahčiť život.

Po rozvode mamička zostala so svojim dieťaťom sama.Pravdou je,že aj pred ním  bola stále sama,tak je na ňu veľmi naviazaný.Od malička  prekonali mnoho ťažkostí.Zdravie  neslúžilo už od útleho veku.V septembri nastupil do školy,kde sa hneď objavili ťažkosti.Svoje dieťa je a bude  pre ňu vždy na prvom mieste.Poctivo  ho vodila do školy.Po prichode po neho si vypočula poznámky,že nie je v poriadku.Bola  z toho smutná,lebo  sa mu vždy dostatočne venovala .Učenie im nejde tak ľahko ako iným deťom.No myslela  si ,že je to len začiatok a musí sa do toho kolobehu dostať.Ich veľký problém je hyperaktivita.Ten kto take dieťa nemá,nevie pochopiť čím to chodí.Ste neustále v pozore ,aby niečo nevymyslel a aj to nevykonal.Na odporúčanie pedagoga  navštívili psychologicku poradňu,odkiaľ ich odporučili na neurologické vyšetrenie hlavy s podozrením na ADHD.Sme len v strede vyšetrní,zatiaľ nepotvrdené,ale predpokladané ADHD.V decembri budu vysledky.Okrem týchto diagnoz majú početné zdravotné problémy.

Prekonal rôzne ochorenia,dlhodobo bol hospitalizovany pre vírusove ochorenie,ktoré napadlo jeho nožičky a nevedel sa ani postaviť.Mamička má o svoje dieťa obrovský strach.Opakované liečenia si vyžadujú financie,ktoré žiaľ nemá.Každú minútu tŕpne kedy sa niečo prevalí,kedy sa mu niečo stane,lebo neposedí ani minutu,je v neustalom pohybe.Vyžaduje si zvláštnu starostlivosť.Musí byť pri ňom stále.

Byva v oblasti,kde sa  pracovná príležitosť len tak nenajde.Nevie sa zamestnať na ten čas pokiaľ je v škole.Toto všetko si vyžaduje obrovskú trpezlivosť.Nikto sa nehrnie,že by jej v tom pomohol,ale je jej to jasné,veď je to jej dieťa,ktoré ako mama miluje.Jej snom je aby sa mohol zaradiť do normálneho života,aby sa mohol a vedel učiť,aby mal vzdelanie.Ťažko opisuje svoju situáciu,pokiaľ si tie cesty niekto neprešiel,nevie pochopiť aké iné je takéto dieťa.Na otázku prečo práve on je taký,nikto nevie odpoveď.Veď od malička sa o neho príkladne starala,nikdy nebol zanedbaný.Voľný čas bol vždy naplnený nejakou aktivitou a predsa nefunguje tak ako by mal.

PROSíM ak si myslíte ,že by si zaslúžili vašu podporu,bude mamička veľmi vďačná.Žijú mesačne zo 150€. 

Je zúfalá z pocitu,že nedokáže svoje dieťa zabezpečiť ,aby vyrastal ako ostatné detičky.Keď zaplatí šeky zostanú jej len drobné a nevie ako ďalej.

S pokorou Vás prosí o pomoc vo svojej zúfalej situácii.


Aktualizácie

Stav8. 11 2019

Robíme obrovské pokroky. Terapie synovi veľmi pomáhajú. Vždy som verila,že to bude lepšie. Posunuli sme sa vďaka terapii. Ďakujem

Otec 13ho bude znovu operovaný. Jeho stav,žiaľ nie je dobrý. 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?