Menu

Protest farmárov - Máme toho dosť!

Trvanie výzvy: 19. februára 2019 - 5. marca 2019

Cieľ výzvy

OPÄŤ VYRÁŽAME SO SVOJIMI TRAKTORMI NAPRIEČ CELÝM SLOVENSKOM DO BRATISLAVY, KDE CHCEME BOJOVAŤ ZA SVOJE AJ VAŠE PRÁVA. – Vašu podporu potrebujeme na hradenie nákladov, ktoré s naším traktorovým protestom súvisia. Hlavne na nákup nafty, benzínu, ubytovania, stravy a iných výdavkov. -Vašu podporu potrebujeme na právne služby a poradenstvo Bojujeme o svoje práva proti silným podnikateľským skupinám, ktoré si platia drahých právnikov. Aj my potrebujeme právnu pomoc. -Vašu podporu potrebujeme na organizačné a informačné zabezpečenie fungovania občianskeho združenia Iniciatíva poľnohospodárov Ak chceme účinne bojovať o svoje práva, musíme sa organizovať a navzájom informovať. Bez podpory verejnosti by sme boli stratení. Až vďaka tomu, že ste sa dozvedeli o našich problémoch, prestali sme byť anonymnou lovnou zverou, na ktorú môže ktokoľvek beztrestne poľovať.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 28.8.2018

IČO: 51920751

Ulica: Gyňov 193

Mesto: Gyňov

PSČ: 04414

Štát: Slovensko

Príbeh

Protest farmárov - Máme toho dosť!

Združenie vzniklo po rokoch útlaku práv malých a stredných farmárov na Slovensku a formovali ho účastníci prvého traktorového protestu v Bratislave
v júni 2018.

Našim základným cieľom je zastupovať farmárov pri rokovaniach so zástupcami štátnej správy a zastrešenie prípadov utláčaných farmárov.

Chceme pokojne pracovať na svojej pôde a ponúkať Vám kvalitné, zdravé slovenské potraviny. Chceme zveľaďovať vidiek, ktorý je jedným z pilierov obživy a krásy našej krajiny. Namiesto toho bojujeme o svoju pôdu, a mnohí z nás sa preto boja o svoje zdravie a životy. Sme bití, utláčaní, vydieraní a jeden z nás bol aj zavraždený. Sme presvedčení, že farmár Vlado Rybár zo Šamorína zomrel kvôli tomu, že niekto chcel jeho pôdu.
Toto všetko sa deje kvôli tomu, že štát nás farmárov nechráni, ale naopak, necháva nás utláčať veľkými podnikateľmi a silnou korupciou.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?