Menu

Viktória a Samuel

Trvanie výzvy: 29. marca 2019 - 29. marca 2020

Cieľ výzvy

Vyzbierať finančné prostriedky na rehabilitačné pobyty v centre Svetielko Prešov.

Príbeh

Viktória a Samuel

Zabezpečiť rehabilitáciu Svetielko-Prešov

Dobrý deň.

Som matka 3 detí. Najstaršia sa volá Kristína má 18 rokov. Je zdravá.

Ďalšie dve deti sú dvojičky: Viktória a Samuel, majú 16 rokov.

Narodili sa predčasne v 32 týždni tehotenstva. Obaja majú DMO. 

Moje dvojičky sú na vozíku. Keď mali dva roky absolvovali prvú operáciu očí a následne  viackrát operácie nôh.

Viktória je samostatná. Vie chodiť s pomocou chodítka a barlí, sama sa vie najesť  a obliecť sa. Viktória vie, že ak chce napredovať, potrebuje poctivo cvičiť.  

Od septembra 2018 nastúpila na strednú školu v Levoči, odbor: administratíva, je veľmi šikovná a vnímavá.  Liečenie vo Svetielku v Prešove jej veľmi pomáha a vďaka stálemu cvičeniu ju to posúva a napreduje dopredu.

Samko je na tom horšie, potrebuje dennodennú starostlivosť. Samkovi liečenie tiež pomáha, jeho svalstvo nie je tak stuhnuté, snažia sa ho naučiť ísť na štyri, je to preňho takžé, no nevzdáva sa. Samko  navštevuje SZš v Kežmarku, je veľmi šikovný má samé jednotky.

Po mentálnej stránke sú na tom dobre, a však  Viktória ako dospieva si uvedomuje, v akom stave sa nachádza a veľmi tuží samostatne sa postaviť na nohy a osamostatniť sa.

Každý človek rád sníva a ja snívam tiež, snívam o tom aby sa Viktória postavila na vlastné nohy, aby sa vedela zaradiť do života, a Samko aby dokázal chodiť aspoň po štyroch.

Našafinančná situácia nie je až taká dobrá, aby sme naším deťom dokázali pomôcť, preto sa snažíme zháňať finančné prostriedky. Je to z roka na rok ťažšie, keďže deti sú skoro dospelé, snažíme sa zháňať pomoc kým sa da.

Navštívili sme rehabilitačné pobyty v čČelistove, v Adeli, v Kováčovej, v Turčianskych Tepliciach, a v Prešove.

Momentálne navštevujeme rehabilitačné stredisko v Prešove - Svetielko, ktoré deťom veľmi pomáha, ale 3-týžnový pobyt na jedno dieťa stojí 1050 EUR . Tieto súkromné rehabilitačné pobyty poisťovňa neprepláca + cesta, denne dochádzamez Kežmarku do Prešova. Je to finančne náročné.

Za každý váš dar, ktorý nám pošlete s celého srdca ďakujeme

S pozdravom Viktória a Samuel s rodinou.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?