Menu

Vysnívaný domov

Trvanie výzvy: 26. júna 2019 - 31. decembra 2019

Cieľ výzvy

Príspevok na nové bývanie

Príbeh

Vysnívaný domov

Dobrý deň, dlho som premýšľala, či napíšem na tento portál, viacerí ľudia mi poradili, nech to spravíme, aby sme už mali aj mi kľudný život.

Dlho som premýšľala, či napíšem na tento portál a zverejním tak príbeh mojich detí a mňa. Často sa totiž v dnešnej pohnutej dobe matka ako ja stretáva s kritikou a pohŕdanim. Viacerí ľudia, ktorí ma poznajú mi poradili, aby som aj napriek tomu svoj príbeh zverejnila. Som matkou deviatich deti, ktoré sú pre mňa všetkým. Prvý, už dospelý syn je z prvého manželstva a osem deti mám s bývalým druhom. Jeho otcovstvo po dlhých rokoch nakoniec uznal aj súd, výživné na svoje deti zatiaľ neplatí. Najmladšie dieťa má štyri roky. Máme veľké problémy nájsť si bývanie, hlavne z dôvodu, že sme mnohopočetna rodina. Peňazí nemáme dostatok. Rýchlo sa míňajú, lebo aj moje deti majú svoje potreby a sny. Letný tábor pre štyri deti nám pomohli zabezpečiť dobrí ľudia. Ako to všetko začalo? Po smrti môjho otca som si kúpila byt v Bratislave, manžel v tej dobe odišiel za inou ženou. Ja som časom spoznala nového muža, predala som byt a išla bývať k druhovi. On v dome vtedy býval s rodičmi. Z peňazí predaja bytu som dala postaviť nadstavbu na dome - žiaľ bez akýchkoľvek dokladov či blockov, na ktoré som vtedy nemyslela. Po čase prišli na svet deti a ich otec začal holdovat alkoholu. Celé to zašlo priďaleko keď nás začal psychicky týrať a mňa časom aj fizycky. Polícia začala konať až vtedy keď sa začali zaujímať o nás média. Dookola samé vyšetrovanie, nahrávanie, vysluchy, až nakoniec druha obvinili a posadili ho na štyri roky a osem mesiacov do väzby. Začali sme žiť aspoň na chvíľu kľudnejsi život. No už pár mesiacov hľadáme nové bývanie, lebo akoby sa to všetko vrátilo odznova, ale žiaľ nám to isté robí druhova mama. Vyhadzuje nás na ulicu, robí všetko preto aby to dosiahla, je toho až moc na psychiku. Často krát volá políciu a to iba z toho dôvodu, keď som s deťmi dlhšie vonku cez víkend alebo prázdniny. V nedávnej dobe už to dopadlo tak, že som prišla s deťmi domov a napadla ma pred deťmi, len sa vyhráža, že keď zavolám políciu, tak hneď letíme. Hľadáme si nový domov aby sme mohli konečne pokojne žiť a prísť domov v kľude bez toho, že tam bude niekto cihat a robiť krik. Deti potrebujú vyrastať bez stresu a hádok. Máme veľké problémy si nájsť bývanie nakoľko sme mnohopočetná rodina. Už sme premýšľali aj nad kúpou staršieho domčeka, ale žiaľ nato ešte našetrené nemám. Aspoň podnájom by sme vládali utiahnuť. Malú sumu sme si už na začiatok našetrili, ale žiaľ pri deťoch sa tak šetriť nedá, nakoľko tiež potrebujú svoje potreby. Chýba nám však stále určitá čiastka na naplnenie našich snov o novom bývaní. Touto cestou by sme chceli ľudí poprosit o pomoc prispieť na rozbeh do nového života a nového začiatku. Veľmi úprimne Vám za to zo srdca ďakujeme. 
Aktualizácie

Veľmi súrne prosíme o pomoc 7. nov 2019

Dobrý deň, po tom všetkom keď sme si už mysleli, že konečne sme našli po toľkých starostiach, prekážok čo nám život dal do cesty vysnívaný domov pre deti, kľud, pokoj a všetko s tým spojené, tak prišla ďalšia rana do života. Niekedy sa pýtam co komu som také spravila, že musíme takto bojovať so životom toľko prekážok v ceste, niekedy mám pocit, že už nevládzem, ale musíme ísť ďalej. Prišli sme podvodom o bývanie a dá sa tak povedať, že skoro na ulici. Ta bezmocnosť, beznádej, výčitky čo bude teraz, neprajem to zažiť nikomu a výčitky, že ste zničili deťom život svojou hlúposťou. Po odvisielani reportáže v správach tak nám magistrát ponúkol ubytovanie na ubytovni.. Nevzdávame sa a snažíme sa bojovať ďalej a nájsť bývanie. Touto cestou prosíme o pomoc so zdielanim vyzvy a ďakujeme všetkým darcom s peňažným príspevkom, z celého srdca ďakujem aj v mene deti. Vážime si všetku pomoc. 

Pri dosiahnutí skoro splneného sna, prišlo sklamanie 7. okt 2019

Nakoľko sme sa tešili konečne, že sa nám podarilo po dlhom boji nájsť prenájom, kde sme mohli žiť normálny zivot a hlavne v pokoji, bez hádok, psychického nátlaku, tak prišlo veľké sklamanie. S obrovskou pomocou portálu ľudia ľuďom s uverejnenim vyzvy sme sa začali staviat na vlastné nohy a s pomocou ľudí, ktorí nám pomohli s príspevkami, zdielanim. Deti si už aj pomaly zvykli na skoré ranné vstavanie aby stihli byť včas v škole, našli si kamarátov a prispôsobili sa novým zmenám. Žiaľ sme sa dozvedeli zlú správu, ktorú sme museli oznámiť aj deťom. Bolo nám oznámené, že do konca mesiaca sa musíme vysťahovať, všetko bolo v poriadku už a teraz prišlo toto. Deťom sme to museli oznámiť a v ich očiach slzy a otázky co bude teraz, pol roka nám trvalo nájsť niečo na bývanie a zo dňa na deň sme museli odísť a nechať všetko tak. Premýšľala som, či túto správu vôbec zverejním, ale popravde neviem kde ani nie za mesiac nájdeme nové bývanie. Pomyslieť si len na to, že znova všetko odznova, najať školu, bývanie, prácu. Preto sa znova obraciam s veľkou prosbou o pomoc so zdielanim, za všetku pomoc, ktorá nám bola poskytnutá doteraz som nesmierne vďačná. Ďakujem. 

Prosba o pomoc zo zaplatením výdavkami na školu, škôlku, nájom 17. sep 2019

Dobrý deň som matkou deviatich deti, ktoré vychovávam ako sa najlepšie dá. Áno možno veľa ľudí si povie, preboha na dnešnú dobu a toľko deti, niektorí zas pred nami dávajú dole klobúk ako to všetko zvládam. Priznám sa, že je to veľmi ťažké a stále aby bolo dať deťom čo jesť. Všetko začalo tým, keď som predala byt a spoznala otca ôsmych deti, najstarší syn je z bývalého manželstva. Predala som byt a nasťahovala sa k druhovi, kde som z peňazí dala postaviť nadstavbu. Prišli na svet deti a život išiel ďalej. Deti rástli a po čase ich otec začal holdovat alkoholu. Prišli hádky, začal nás psychicky a časom mňa už fyzicky týrať. Zamykanie v izbe, neustále v strachu co sa búde diať, celé noci sme nespavali, deti ráno nevyspate do školy. Deti zažili z jeho strany iba nadávky, pluvance a hlavne najmenší syn, ktorého od narodenia ani raz nemal v náručí a iba nadával a opluval ho. Dozvedela sa o tom jedna pani ktorá to uverejnila v médiách a potom začala konať polícia. Začali sane vyšetrovania, nahrávky sme museli robiť, nakoľko ho vykázali z domu a porusoval zákaz. K niečomu to bolo dobre a odsúdili ho na štyri roky a osem mesiacov. Začal kľudnejší život, ale v dome bývalá jeho matka s nami a akoby sa to všetko znova vrátilo iba v podobe od babky deti. Nechápem dodnes ako sa môže jedna žena, tak správať. Začala nás z domu vyhadzovať, volať políciu, keď som bola dlhšie vonku s deťmi, pred deťmi ma napadla, nadávky aj voči deťom. Jedine riešenie bolo odísť, úrady o situácii vedia a jediné od nich aby sme čím skôr odišli. Začali sme hľadať prenájom, problém bol, že je toľko deti 

Nakoniec v auguste sme našli prenájom domčeku, kde majitelia súhlasili aby tam mohli byť deti. Všetko bolo super a zdalo sa ideálne, prišiel september a začalo to, výdavky na školu, škôlku, nájom. Nezvládam to, deti musia o piatej vstávať aby stihli školu a dvakrát prestupovat. Nemáme na zaplatenie nájmu tohto mesiaca, nakoľko sa rozhodujem či dám deťom jest a aby mali na cestu alebo zaplatím nájom. Už nepamätám kedy som sa vyspala. Deti sú všetko čo mám a snažím sa robiť všetko preto. Tiež majú svoje sny a potreby a snažím sa im to zo všetkých síl dať, len proste nie vždy to ide. Preto by som chcela tejto ľudí poprosiť o pomoc či už darom alebo aspoň zdieľaním. Budeme vďační za každú podporu a pomoc. Ďakujeme z celého srdca. 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?