Menu

CHCEME BEŽKAŤ S OSTATNÝMI DEŤMI

Trvanie výzvy: 15. septembra 2012 - 30. januára 2013

Cieľ výzvy

Chceme vidieť svoje deti ísť do školy po vlastných nohách

Autor výzvy

Príbeh

CHCEME BEŽKAŤ S OSTATNÝMI DEŤMI

Voláme sa Alex a Erik. Sme usmiati chlapci vo veku 2 roky 5 mesiacov. A predsa je tu háčik. Ostatné deti utekajú za loptou a my sa len pozeráme. Naše nôžky nás kôli diagnóze Detská mozgová obrna-spastická diparéza neposlúchajú. Väčšinou sa presúvame po štvornopžky no vďaka každodennému cvičeniu dokážeme stáť s oporou. Máme veľkú šancu naučiť sa chodiť, no nesmieme strácať čas, aby sa naše šľachy a svaly neskrátili ešte viac ako doteraz. K nácviku rovnováhy by nám pomohla intenzívna neurorehabilitácia v ADELI centre v Piešťanoch, ktoré má veľmi dobré referencie v rámci Európy. Intenzívna dvojtýždenná rehabilitácia však stojí pre jedno dieťa ticíce EUR a my sme dvaja :o/ Pre mladú rodinu s 3 malými deťmi je to však príliš veľká suma. Vďaka sponzorom a celej rodine sa nám podarilo zozbierať prevažnú časť financií, no stále nám ešte chýbajú stovky EUR , aby sme si naozaj mohli splniť sen a dostať sa do tohto centra a snáď aj s Vašou pomocou prísť do vytúženého CIEĽA.

Narodili sme sa dňa 20.7.2010 v Trenčianskej nemocnici. Nakoľko naša poloha v brušku nebola ideálna, doktori sa rozhodli v 38. týždni tehotenstva pre sekciu. Mali sme krásne váhy 2800g a 2500g. Celá rodina sa z nás tešila. Doma nás čakal vtedy dvojročný braček Denisko. Prekonali sme fototerapiu z dôvodu kojeneckej žltačky, čo však nieje nič výnimočné.

Prospievali sme dobre, boli sme stále usmiatí. Neurologickú ambulanciu sme navštívili po prvý krát v 3 mesiacoch. Erik nedotáčal hlavičku úplne do boku. Začali sme cvičiť Vojtovú metódu pri ktorej vždy bolo veľa plaču.

Náš motorický vývin začal byť oneskorený. Neboli sme takí obratní, sedeli sme skoro v 9 mesiacoch, začali sme plaziť a neskôr aj štvornožkovať.Dokázali sme sa postaviť, s oporou sa presúvať doboku popri nábytku. Čas veľmi bežal až prišiel 18.mesiac a nám pán doktor oznámil, že nám už musí určiť diagnózu.
Po jeho slovách sa mame zahmlilo pred očami. Detská mozgová obrna postihujúca dolné končatiny.

Povedal, že musíme veľmi intenzívne rehabilitovať, aby skrátenie svalov a šliach na nohách bolo čo najmenšie a neboli časom v období rastu potrebné operačné zákroky. Dostali sme poukaz na rehabilitáciu do Dunajskej Lužnej. Okrem nemocnice v Martine je to jediné rehabilitačné centrum pre deti na Slovensku. A tak sme čakali 4 mesiace na pobyt, ktorý pacientom hradí poisťvňa, rodičia si priplácajú sami. Skúsili sme laser, cvičenie, biolampu, perličkový kúpeľ, kyslíkoterapiu. No viditeľné zlepšenie nenastalo.

Mozog dieťaťa je vraj najforemnejší do 3 rokov - my nechceme strácať čas, chceme podstúpiť intenzívnu neurorehabilitáciu v Adeli centre, ktoré si však z rodinného rozpočtu nedokážeme uhradiť.
Malokto vie, že rodičovský príspevok matky dvojčiat je len o 50 E vyšší ako matky s jedným dieťaťom. Otec sa nemôže naplno venovať práci, nakoľko je nás potrebné neustále prenášať, navštevovať lekárov a podobne.

Len vďaka vašej podpore máme nádej urobiť samostatný krok vpred! Ďakujeme Alex a Erik s rodinou

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?