Menu

Trpezlivosť a vytrvalosť napĺňajú sny

Trvanie výzvy: 15. júla 2019 - 15. júla 2020

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Pomoc pri financovaní Tobiáškových rehabilitácií, terapií a možnosť absolvovať ďalšiu delfínoterapiu.

Príbeh

Trpezlivosť a vytrvalosť napĺňajú sny

Tobiáško vytrvalo bojuje o svoje zdravie a je odhodlaný svoj boj vyhrať.


Náš malý bojovník čoskoro oslávi svoje 2. narodeniny. Avšak za posledný rok a pol si prežil tento chlapček snáď už toľko toho, koľko mnohí z nás možno neprežili za celý svoj doterajší život.. Pre mňa je nielen neskutočným bojovníkom, ale aj veľkým hrdinom.

Keď sa Tobiáško narodil po bezproblémovom tehotenstve, všetci sme sa tešili z príchodu malého človiečika a zo srdca mu priali do života veľa, veľa zdravia, lásky, radosti, šťastia a všetkého, presne tak, ako si to tie malé nevinné uzlíčky pri príchode na tento svet zaslúžia. Naša radosť však netrvala dlho. Všetko zmenilo 2. povinné očkovanie v polovici januára 2018. Aj teraz, keď si na ten deň spomínam, gúľajú sa mi slzy.. Vidím to nahé nevinné bezbranné telíčko ako sa bráni a ja som mu nepomohla. Nezastavila som to. Dôverovala som..

Náš príbeh je žiaľ podobný mnohým ostatným, ktorých poznačilo povinné očkovanie. Ako plynuli naše dni po očkovaní, Tobiáško postupne prestával reagovať na naše hlasy, nepozeral sa na nás, nezaujímali ho viac hračky, prestal sa pretáčať, džavotať si, usmievať sa a smutne ležkal pozerajúc sa kamsi..  Neskôr sa u neho objavili nešpecifické zášklby telíčka a po návšteve neurológa a následnej hospitalizácii mu bol diagnostikovaný závažný druh epilepsie a s ňou súvisiaci regres vo vývoji, pozastavený psychomotorický vývoj a zároveň v dôsledku epileptických záchvatov poškodenie očí, atrofia zrakového nervu. Po náročnej hormonálnej liečbe sme si z nemocnice priniesli malého chlapčeka, ktorý sa vplyvom epileptických záchvatov a liekov na seba nepodobal nielen psychicky, ale ani fyzicky. Ale i v tomto stratení nám náš malý Tobiáško ukázal, že chce bojovať, že sa nevzdá a tým dodával silu i nám všetkým okolo neho.

Po zastabilizovaní zdravotného stavu sme začali s Tobiáškom rehabilitovať, kedy už po niekoľkých terapiách bolo vidieť prvé pokroky.. Malý krátky úsmev, natiahnutie ručičky nesmelo za hračkou v kočíku..  Pre nás to znamenalo neskutočný posun vpred, dodávalo nám to nádej, že Tobiáško to všetko zvládne. Tobiáško je dnes už síce skoro 2 ročný chlapček, mentálne a pohybovo však stále na úrovni malého bábätka. Je sledovaný vo viacerých špecializovaných ambulanciách. Hľadáme stále nové možnosti liečby, chodíme na vyšetrenia do zahraničia, konzultujeme jeho zdravotný stav s odborníkmi, veľa rehabilitujeme, cvičíme, absolvujeme mnohé terapie a je vidieť, že tá snaha má zmysel, pretože Tobiáško pomaličky napreduje, nevzdáva sa a stále bojuje.

Rehabilitácie, intenzívne rehabilitačné pobyty v špecializovaných strediskách, vyšetrenia, terapie, kurzy plávania, koníky, lieky, výživové doplnky, zdravotnícke pomôcky, či pomôcky a hračky podporujúce rozvoj, stimulujúce zrak sú však finančne nesmierne náročné a nehradené zo zdravotného poistenia. Žiaľ, bez finančnej pomoci sa nám len veľmi ťažko darí dopriať mu takú špeciálnu starostlivosť akú by potreboval. Veľmi nám pomáha rodina, priatelia a dobrí ľudia. Snažíme sa robiť pre neho aj nemožné.. Tobiáško má veľkú šancu vyhrať svoj boj. Uvedomujeme si, že teraz je ten najvhodnejší čas dohnať stratené, opraviť pokazené, keďže mozog sa stále vyvíja, je plastický a vie si znovu naprogramovať poškodené vzorce, nájsť si nové cesty, len mu treba denne a správne ukazovať ako a drilovať to.

Áno, je to ťažké. Veľmi ťažké. A viete čo mi pomáha? Práve on, môj malý hrdina. Neobzeráme sa už dozadu, nehľadáme vinníkov. Žijeme hlavne pre teraz a občas sa s odvahou zahľadíme aj do budúcnosti. Lebo tento môj malý chlapček, Tobiáško, mi dáva silu levice, zároveň pochabosť blázna, namiešava mi dennodenne ten najnepredstaviteľnejsí kokteil emócií a toto všetko robí zo mňa mamu, tak silnú aká som, ktorá tu bude pre neho bojovať, čo bude vládať.. A neprestanem veriť a dúfať, že raz sa Tobiáško ku mne rozbehne a povie mi mama.

Tobiáško zmenil naše životy, pritiahol ku nám toľko krásnych ľudí, naučil ma nesmiernej trpezlivosti a vytrvalosti. My to nevzdáme, ale zároveň prosíme aj vás o vašu podporu a pomoc. Prosím, pomôžte nám vyzbierať peniažky na ďalšie terapie s delfínmi, po ktorých sa začal pretáčať z bruška na chrbátik, na ďaľšiu rehabilitáciu, ktorá v ňom fixuje všetko naučené a tak spoločne pomôcť tomuto malému chlapčekovi dobehnúť svojich rovesníkov.

A ja vám za každú jednu pomoc v mene Tobiáška zo srdca ďakujem.


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?