Menu

Povzbuďme rómsku mládež na ceste k lepšiemu ...

Trvanie výzvy: 19. júla 2019 - 23. augusta 2019

Cieľ výzvy

Chceme spestriť prázdniny rómskym študentom, ktorí sa chopili druhej šance na vzdelanie. S vašou pomocou budú môcť zažiť Bratislavu. Na pár dní sa tak dostanú von zo znevýhodneného prostredia osád, kde majú obmedzené možnosti posúvať sa vpred. Pozrú si pamiatky, uvidia štátne úrady, navštívia parlament. Cez tento priamy zážitok intenzívnejšie spoznajú históriu a vývoj ľudských práv v našej krajine. A lepšie tak porozumejú svetu naokolo. Pre mnohých bude návšteva hlavného mesta prvou vôbec, hoci majú 16 až 20 rokov. Z vyzbieranej sumy zaplatíme náklady na túto exkurziu – cestovné tam a späť, ubytovanie, stravu, MHD a vstupy do pamiatok.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 17.10.2001

IČO: 36070629

Ulica: Štúrova 3

Mesto: Bratislava

PSČ: 81102

Štát: Slovensko

Príbeh

Povzbuďme rómsku mládež na ceste k lepšiemu vzdelaniu

Pomáhame ľuďom z vylúčených komunít, aby si dokončili vzdelanie. Naši mentori a tútori ich sprevádzajú po celý rok. Podporte nás, aby sme ich mohli vziať na poznávací výlet do Bratislavy.

Mnoho mladých Rómov odišlo zo školských lavíc predčasne, no po čase sa to rozhodli dobehnúť. Jedným z nich je aj Samo (pozn.: meno sme zmenili). Počas školského roka 2018/2019 sa od kamarátov dozvedel, že základnú školu si môže dokončiť aj dodatočne. A že keď sa mu to podarí, mohol by pokračovať na strednej. Samo sa svojej druhej šance chopil. Začal navštevovať kurz základnej školy, popri tom brigádoval a bol aktívny v komunitnom centre. Veľmi ho zaujímalo, ako si nájsť lepšiu prácu a bývanie. Časom sa stal dobrovoľníkom a bol to zrazu on, kto pomáhal druhým s učením. A keďže mu to išlo, od leta dostal možnosť pracovať s deťmi ako asistent. Kurz na dokončenie základky úspešne ukončil - a nielen to! Od septembra bude z neho stredoškolák. 

Snaživých a šikovných študentov ako Samo máme v našom projekte viac. Sú z Veľkej Idy, Luníka IX., Rankoviec či Starej Ľubovne. Sedemnástim sa podarilo dokončiť si základnú školu. Ďalší šestnásti postúpili do vyššieho ročníka stredoškolských odborov, dokonca i maturitných. Radi by sme ich v ďalšom štúdiu motivovali, preto im chceme prádzniny spestriť exkurziou do hlavného mesta. Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?