Menu

Nový vozík pre Matthiasa

Trvanie výzvy: 14. augusta 2019 - 31. októbra 2019

Cieľ výzvy

Zbierka za účelom financovania mechanického aktívneho vozíka QUICKIE Helium

Príbeh

Nový vozík pre Matthiasa

Matthias je 11 ročný chalan s detskou mozgovou obrnou - spastickou diparézou. Navštevuje bežnú základnú školu, veľmi rád športuje.

Matthias sa narodil v 36. týždni zo začiatku vyzeralo, že je zdravé krasne dieťa. Po prepustení z pôrodnice nás pani doktorka poslala k neurológovi. Zistili mu že má rozšírenú ľavú mozgovú komoru. Začal nám kolobeh lekárskych vyšetrení u neurológa, ortopéda, chirurga, očného lekára. Časom nám pribodol aj alergológ kôli astme. Najdôležitejšou súčasťou nášho života sa stali rehabilitácie a rôzne terapie. Má za sebou 3 ortopedické operácie. Poslednú plánovanú operáciu absolvoval v novembri 2018 v Přerove u prof. Poula (Mediálnu subtalárnu resekciou oboch nôh). Po 8 týždňoch v sádre a následne 6 týždnoch v ortézach začal Matthias intenzívne rehabilitovať. 

Matthias pôjde v  septembri do piateho ročníka na bežnej základnej škole. Kde má okolo seba veľa dobrých kamarátov, ktorí ho podporujú a pomáhajú. 

Vo voľnom čase veľmi rád športuje a zúčastňuje sa rôznych bežeckých pretekov na handbiku. Pred troma rokmi podľahol pretekom "Spartan kids špeciál". Zdoláva rôzne prekážky na vozíku aj bez neho s pomocou barlí. Stále posúva svoje hranice. 

V súčastnosti má Matthias dva vozíky. Vozík s dotáciou od ÚPSVaR s pred 5 rokov je Matthiasovi malý. Nárok na nový má až o 2 roky. Druhý vozík ktorý má s dotáciou od Všeobecnej zdravotnej poistovne má 2 roky. Po maximálnom zväčšení do šírky aj do dĺžky je už teraz dosť tesný. Na nový má nárok až o 3 roky. Keď príde chladné obdobie Matthias sa nezmestí v oteplovačkách poprípade vo fusaku do vozíka. 

Aby sme  naďalej mohli žiť aktívným životom potrebujeme na kúpu nového aktívneho mechanického vozíka QUICKIE Helium od spoločnosti Letmo  3902 eur. Keďže nie je v mojich silách synovi zabezpečiť tak drahý vozík obraciam sa na vás s prosbou o pomoc.

 


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?