Menu

Nový vozík pre Matthiasa

Trvanie výzvy: 14. augusta 2019 - 31. októbra 2019

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Zbierka za účelom financovania mechanického aktívneho vozíka QUICKIE Helium

Príbeh

Nový vozík pre Matthiasa

Matthias je 11 ročný chalan s detskou mozgovou obrnou - spastickou diparézou. Navštevuje bežnú základnú školu, veľmi rád športuje.

Matthias sa narodil v 36. týždni zo začiatku vyzeralo, že je zdravé krasne dieťa. Po prepustení z pôrodnice nás pani doktorka poslala k neurológovi. Zistili mu že má rozšírenú ľavú mozgovú komoru. Začal nám kolobeh lekárskych vyšetrení u neurológa, ortopéda, chirurga, očného lekára. Časom nám pribodol aj alergológ kôli astme. Najdôležitejšou súčasťou nášho života sa stali rehabilitácie a rôzne terapie. Má za sebou 3 ortopedické operácie. Poslednú plánovanú operáciu absolvoval v novembri 2018 v Přerove u prof. Poula (Mediálnu subtalárnu resekciou oboch nôh). Po 8 týždňoch v sádre a následne 6 týždnoch v ortézach začal Matthias intenzívne rehabilitovať. 

Matthias pôjde v  septembri do piateho ročníka na bežnej základnej škole. Kde má okolo seba veľa dobrých kamarátov, ktorí ho podporujú a pomáhajú. 

Vo voľnom čase veľmi rád športuje a zúčastňuje sa rôznych bežeckých pretekov na handbiku. Pred troma rokmi podľahol pretekom "Spartan kids špeciál". Zdoláva rôzne prekážky na vozíku aj bez neho s pomocou barlí. Stále posúva svoje hranice. 

V súčastnosti má Matthias dva vozíky. Vozík s dotáciou od ÚPSVaR s pred 5 rokov je Matthiasovi malý. Nárok na nový má až o 2 roky. Druhý vozík ktorý má s dotáciou od Všeobecnej zdravotnej poistovne má 2 roky. Po maximálnom zväčšení do šírky aj do dĺžky je už teraz dosť tesný. Na nový má nárok až o 3 roky. Keď príde chladné obdobie Matthias sa nezmestí v oteplovačkách poprípade vo fusaku do vozíka. 

Aby sme  naďalej mohli žiť aktívným životom potrebujeme na kúpu nového aktívneho mechanického vozíka QUICKIE Helium od spoločnosti Letmo  3902 eur. Keďže nie je v mojich silách synovi zabezpečiť tak drahý vozík obraciam sa na vás s prosbou o pomoc.

 


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?