Menu

Rehabilitácie pre Jožinka

Trvanie výzvy: 20. augusta 2019 - 19. augusta 2020

Cieľ výzvy

Zaplatiť rehabilitačný pobyt v Adeli Piešťany

Príbeh

Rehabilitácie pre Jožinka

Môj sen je sediet a chodit

Všetko sa to začalo 15.10.2013.Velmi sme sa tešili na prvé bábätko.Až do pôrodu bolo všetko v poriadku.Všetko sa však zmenilo pôrodom.Pri pôrode nastali komplikácie.Doktormi bola zle stanovená budúca hmotnost dietata-doktori sa pomýlili o viac ako kilogram podla toho bol aj zle stanovený pôrod.Syn Jožko mal byt odrodený cisárskym rezom a nie prirodzenou cestou.Kedže bol velký, tak sa zasekol v rodidlách a musel byt vytahovaný pomocou vex pumpy.

Jožinko pri narodení nedýchal,neplakal,mal velmi škaredé poranenie na pravej strane hlavičky a lavou ručičkou vôbec nehýbal.Po narodení bol v krátkom čase prevezený do FN Trenčín na oddelenie rizikových novorodencov.Po dvoch týždnoch od pôrodu bol prepustený konečne domov.Vzhladom ku jeho zdravotnému stavu sme museli začat cvičit Vojtomu metodu,aby si spevnil svalstvo na celom tele,ale hlavne ručičku.Prvé neurologické kontroly,nedopadli vôbec dobre.Ošetrujúca doktorka Nám oznámila , že Jožko bude zrejme ležiaci.Odporúčala Nám rôzne rehabilitačné pobyty na rozvoj jeho telesnej a duševnej stránky.Jožko prekonal vela vyšetrení a rehabilitácii.

Jeho diagnoza-DMO-tažká kvadruspastická forma.Stp.tažkej perinatálnej cerebrálnej lézii.V.s. lézia pl.brachialis I.sin.-zmiešaný typ.Psychomotorická retardácia-kineziologicky na úrovni II.trimenomu.V.s.infantilná myoklonická epilepsia.Inkontinencia úplná moča a stolice III.st.

Chodíme pravidelne cvičit do NsP Pov.Bystrica kde cvičíme Vojtovu metodu.Tak isto máme za sebou liečenia v Dunajskej Lužnej,svetielko Trenčín,Adeli v Pieštanoch.Pravidelne máme canisterapiu,hipoterapiu,scenerterapiu,chodíme plávat a pravidelne cvičíme doma.Je to pre Jožka náročné,vela krát všetko preplače.Všetko Naše úsilie má ale aj pozitívne stránky.Začal sám sediet aj sa sám posadí,pretáča sa na bruško a dvíha sa na kolienka.To je už pre Nás velký krok v pred a to všetko vdaka Vám, lebo Nám velmi pomáhate.

Chceli by sme Vás poprosit o finančnú pomoc na dalšie potrebné rehabilitácie.Je to velmi , ale urobíme pre Jožka maximum.My pevne veríme že raz bude bežkat.Všetci ho lubime je to Naše malé slniečko.

Aktualizácie

Milí darcovia25. 8 2020

Chcem sa Vám z Jožkom veľmi pekne poďakovať za Vašu pomoc cez ľudia ľuďom. Neskutočné sa stáva skutočosťou. Jožko začal používať kolienka tak už Nám chýba len kúsoček aby sa na nôžky postavil, viď foto. Je to pre Nás obrovská radosť.Rehabilitácie mu veľmi pomáhajú.
Jožinko posielam veľkú pusinku a veľmi Vás pozdravujeme.

Ďakujem Mičúchová 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?