Menu

One Vision

Trvanie výzvy: 1. septembra 2019 - 1. septembra 2020

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Rehabilitácie a procedúry v ADELI Medical Center v Piešťanoch

Príbeh

One Vision

V živote sa stávajú veci, kedy človek nevládze kráčať ďalej... To však nie je cesta!!!!
S nádejou a odhodlaním toho dokážeme viac...

Volám sa Dana Karetková a tento príbeh nie je o mne... Je človeku, na ktorom mne a celej našej rodine nesmierne záleží.   

     Jozef Matys, môj brat, ktorý má len 37rokov utrpel vážny úraz. Stalo sa to 17.8.2019, kedy sa mu po skoku do bazéna zlomili 2 krčné stavce, c4 a c5, čo spôsobilo jeho ochrnutie. Stratil cit v nohách a čiastočne aj v rukách. V momente sa zmenili životy mnohým ľuďom, jeho manželke, dvom dcérkam, rodičom, súrodencom, rodine,priateľom... Ten strach, bolesť a bezmocnosť, ktorá nás všetkých zasiahla sa nedá ani opísať... My sme si však povedali, že to nevzdáme a urobíme všetko preto, aby sme mu pomohli postaviť sa opäť na vlastné nohy...                                                                                                                      

       Po operácii krčných stavcov bol uvedený do umelého spánku, v ktorom bol celý týždeň. Momentálne leží v Dolnokubínskej nemocnici na oddelení OAIM. Jeho stav a možnosť rehabilitácie mu však komplikuje zápal pľúc, ktorý spôsobilo vdýchnutie vody z bazéna. Má vykonanú tracheostómiu a dýchanie zabezpečuje ventilátor. Náš Jojo, ako ho všetci voláme, je však odhodlaný cvičiť a nevzdať to.

     Akonáhle ustúpi zápal a jeho stav sa stabilizuje nastúpi na rehabilitačnú liečbu do ADELI Medical Center v Piešťanoch. Mnohí pacienti rehabilitovaní práve v ADELI dosahujú v pomerne krátkom čase úžasné výsledky, vďaka intenzívnej a pokrokovej  liečbe a tak sa krôčik po krôčiku približujú k svojmu cieľu. Častokrát však nepostačuje len jeden či dva pobyty a rehabilitácie s procedúrami je potrebné opakovať. Liečba v tomto zariadení je veľmi nákladná a práve preto som sa rozhodla touto cestou poprosiť Vás o pomoc.
                                       
                                              „Veľmi Vás prosím, pomôžte mu.“
      Verím,že to má zmysel, že je tu nádej, že nám bude dopriate „zhora“ a spolu aj s Vašou podporou to dokážeme!
    
V mene celej rodiny Vám všetkým ďakujem.   

Aktualizácie

Takto napredujem5. 12 2019

Priatelia, chcel by som Vám najskôr všetkým poďakovať za prejavený záujem, pomoc, podporu a zároveň podeliť sa o pokroky, ktoré sa mi podarilo v krátkom čase dosiahnuť.


Po dvoch mesiacoch hospitalizácie v nemocnici ma prepustili domov, kde som pokračoval v rehabilitáciach. Každým dňom mi to išlo lepšie, či už s cvičením, alebo dýchaním. Momentálne som už druhý týždeň bez tracheostomickej kanyly a aj ruky  sú silnejšie,  ich pohyby koordinovanejšie. Chce to ale viac času... V ďalšom kroku by som chcel podstúpiť liečbu kmeňovými bunkami v kombinácii s rehabilitáciami. Nevzdávam to, pevne s celou rodinou verím, že pokroky sa budú i naďalej prejavovať a jedného dňa si poviem: "Zvládol som to" 


                         ĎAKUJEM ZO SRDCA

                                                                                                                
Jozef

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?