Menu

Pomôžte nám, prosím, splniť sen o ceste za zdravím ...

Trvanie výzvy: 28. augusta 2019 - 27. augusta 2020

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Liečba kmeňovymi bunkami v Mexiku, náklady s tým spojené, rehabilitácie a rehabilitačné pobyty, ktoré sú pre Katku veľmi potrebné

Príbeh

Pomôžte nám, prosím, splniť sen o ceste za zdravím

Ocko jej dal meno Katka.
Veľmi sme sa na ňu tešili, no prišla na svet veľmi skoro. Teraz denne bojujeme a hľadáme možnosti ako zmeniť k lepsiemu jej ťažký zdravotný stav

Milí čitatelia a darcovia. 

Mala som sen, sen, že raz budem prevádzkovať reštauráciu, variť a podávať výborne jedlo hosťom. Narodením našej dcérky, nášho predčastniatka sa všetko zmenilo a život nabral úplne iný smer. 

Je zázrak a som vďačná lekárom v BB, že mi dokázali zachrániť dievčatko narodené v 28 tt. a váhou kilo. Síce som ju chodila navštevovať denne celé tri mesiace do nemocnice, kým mi ju dali domov. Ale nastal deň a doniesli sme si krásne, vysmiate dievčatko, bojovníčka s veľkou chuťou do života. 

Ďalšie dni, týždne a mesiace napredovala Katka ako každý novorodenec až do očkovania pred Vianocami 2014. Po ockovani prestala reagovať, chytať do rúčky a smiať sa. Následne už v januári dostala epilepticke kŕče. Báli sme sa o ňu, videli sme že není niečo dobré, ale lekárka nám tvrdila, že to je kolika a ze to prejde. Mala kŕče akoby ju bolelo bruško. 

Neurologické vyšetrenie a EEG ukázalo, že je to epilepsia a vtedy sme doslova padli na kolená. Neskutočný strach o ňu, plač, myšlienky co bude ďalej. Liečba zabrala, no aké mala sa dostala úplne na začiatok a nevedela nič. Už sa mi nezodvihla na rúčky, neotocila, nesmiala. Začal kolotoč rehabilitácii v Martine (cvičili sme vojtovku) v Adeli,neskôr na Kováčovej, tam nám Katka ochorela, dostala silný zápal pľúc, nezabrala liečba doma, museli sme do nemocnice kde ju dali do umelého spánku na 11 dni. 

5.5. 2016 jej robili tracheostomiu, 6.6 peg sondu do bruška na kŕmenie. Dostala silné epilepticke kŕče, ľavá strana tela jej zostala nehybna, dýchal za ňu prístroj. Po štyroch mesiacoch strávených s malou v nemocnici som si doniesla diatatko ktoré si nevedelo udržať hlávku, dýchal za ňu stroj a bolo sama hadicka. 

Od toho obdobia, na ktoré už nechcem ani spomenúť prešli tri roky. Snažili sme sa robiť všetko pre to, aby sa malej polepšilo bola pevnejšia. A aj sme dosiahli pokroky. No stále je na úrovni narodeného dieťaťa a bohužiaľ aj mentálne. Pri čítaní príbehov a liečby deti s DMO sme našli a inšpirovalo nás viacero príbehov kde deti absolvovali liečbu kmenovimi bunkami v Mexiku. Detičky robia veľké pokroky a hlavne po mentálnej stránke,to by bolo potrebné veľmi pre našu Katku. No len liečba je ďaleko a priliz finančné náročná. Preto som sa najskôr radila s lekárom z ara a nurologickou, obaja sú za. Veria, z by pomohlo. 

Preto sme sa teda dali na tento krok za zdravím našej dcérky a bojovať, prosíť ľudí o pomoc, aby sme mohli túto liečbu absolvovať. Predpokladaný termín je v apríli 2020.

Staráme sa o ňu s najväčšou láskou,potrebuhe dvadsat styri hodinovu staristlivost ,prajeme si pre ňu zdravie,aby nás nemusela oháňať myšlienka,čo bude s ňou potom........ 

Za každý príspevok sme veľmi vďačný, pomôže nám aj každé zdielanie tohoto nášho sna. Katka je statocna bojovníčka, verim, že sa posadí a aj postaví a bude rozprávať. 

Milí darcovia a čitatelia tejto vyzvy. Začal nám novy rok a aj v tomto roku by sme sa chceli uchádzať o 2% z daní pre Katku,jej liečbu a rehabilitacie.Ak by ste sa rozhodli darovať svoje dve percentá práve Katke ,môžete tak urobiť. V minulom roku Katka vdaka nim absolvovala pobyt v Adeli,v R1,bola na delfinoterapii ,cvicila u sukromnej fizioterapeutky. Infirmovat sa mozete aj na klarakarcelova@gmail.com alebo na mojom fb a tel.č 0903936404

Obcianske zdruzenia BRUSNIANKA KATKA.                              sídlo Športová ul.541/21 BRUSNO 97662.                                IČO 51253143

Dakujem s pozdravom Klára 

Aktualizácie

Krásne Vianoce18. 12 2019

Milí darcovia,prajeme s Katkou krásne Vianoce prežité v zdraví. 


Ďakujeme z celeho srdca za pomoc 20. 11 2019

Aj napriek chorobe ,ktorá Katku neobišla,teraz na jesen je usmiata . 

Poďakovanie 20. 10 2019

Ďakujem a veľmi si vážim vašu pomoc a záujem Katke pomôcť zlepšiť zdravotný stav. 

Už je vas veľmi veľa a väčšinou anonym a ľudia ktorých ani nepoznám .  Ďakujem za podporu 

Ďalšie informácie

Facebook
Klára Karcelová

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?