Menu

Pomôžte nám, prosím, splniť sen o ceste za zdravím

Trvanie výzvy: 28. augusta 2019 - 27. augusta 2020

Cieľ výzvy

Liečba kmeňovymi bunkami v Mexiku, náklady s tým spojené, rehabilitácie a rehabilitačné pobyty, ktoré sú pre Katku veľmi potrebné

Autor výzvy

Príbeh

Pomôžte nám, prosím, splniť sen o ceste za zdravím

Ocko jej dal meno Katka.
Veľmi sme sa na ňu tešili, no prišla na svet veľmi skoro. Teraz denne bojujeme a hľadáme možnosti ako zmeniť k lepsiemu jej ťažký zdravotný stav

Milí čitatelia a darcovia. 

Mala som sen, sen, že raz budem prevádzkovať reštauráciu, variť a podávať výborne jedlo hosťom. Narodením našej dcérky, nášho predčastniatka sa všetko zmenilo a život nabral úplne iný smer. 

Je zázrak a som vďačná lekárom v BB, že mi dokázali zachrániť dievčatko narodené v 28 tt. a váhou kilo. Síce som ju chodila navštevovať denne celé tri mesiace do nemocnice, kým mi ju dali domov. Ale nastal deň a doniesli sme si krásne, vysmiate dievčatko, bojovníčka s veľkou chuťou do života. 

Ďalšie dni, týždne a mesiace napredovala Katka ako každý novorodenec až do očkovania pred Vianocami 2014. Po ockovani prestala reagovať, chytať do rúčky a smiať sa. Následne už v januári dostala epilepticke kŕče. Báli sme sa o ňu, videli sme že není niečo dobré, ale lekárka nám tvrdila, že to je kolika a ze to prejde. Mala kŕče akoby ju bolelo bruško. 

Neurologické vyšetrenie a EEG ukázalo, že je to epilepsia a vtedy sme doslova padli na kolená. Neskutočný strach o ňu, plač, myšlienky co bude ďalej. Liečba zabrala, no aké mala sa dostala úplne na začiatok a nevedela nič. Už sa mi nezodvihla na rúčky, neotocila, nesmiala. Začal kolotoč rehabilitácii v Martine (cvičili sme vojtovku) v Adeli,neskôr na Kováčovej, tam nám Katka ochorela, dostala silný zápal pľúc, nezabrala liečba doma, museli sme do nemocnice kde ju dali do umelého spánku na 11 dni. 

5.5. 2016 jej robili tracheostomiu, 6.6 peg sondu do bruška na kŕmenie. Dostala silné epilepticke kŕče, ľavá strana tela jej zostala nehybna, dýchal za ňu prístroj. Po štyroch mesiacoch strávených s malou v nemocnici som si doniesla diatatko ktoré si nevedelo udržať hlávku, dýchal za ňu stroj a bolo sama hadicka. 

Od toho obdobia, na ktoré už nechcem ani spomenúť prešli tri roky. Snažili sme sa robiť všetko pre to, aby sa malej polepšilo bola pevnejšia. A aj sme dosiahli pokroky. No stále je na úrovni narodeného dieťaťa a bohužiaľ aj mentálne. Pri čítaní príbehov a liečby deti s DMO sme našli a inšpirovalo nás viacero príbehov kde deti absolvovali liečbu kmenovimi bunkami v Mexiku. Detičky robia veľké pokroky a hlavne po mentálnej stránke,to by bolo potrebné veľmi pre našu Katku. No len liečba je ďaleko a priliz finančné náročná. Preto som sa najskôr radila s lekárom z ara a nurologickou, obaja sú za. Veria, z by pomohlo. 

Preto sme sa teda dali na tento krok za zdravím našej dcérky a bojovať, prosíť ľudí o pomoc, aby sme mohli túto liečbu absolvovať. Predpokladaný termín je v apríli 2020.

Staráme sa o ňu s najväčšou láskou,potrebuhe dvadsat styri hodinovu staristlivost ,prajeme si pre ňu zdravie,aby nás nemusela oháňať myšlienka,čo bude s ňou potom........ 

Za každý príspevok sme veľmi vďačný, pomôže nám aj každé zdielanie tohoto nášho sna. Katka je statocna bojovníčka, verim, že sa posadí a aj postaví a bude rozprávať. 

Milí darcovia a čitatelia tejto vyzvy. Začal nám novy rok a aj v tomto roku by sme sa chceli uchádzať o 2% z daní pre Katku,jej liečbu a rehabilitacie.Ak by ste sa rozhodli darovať svoje dve percentá práve Katke ,môžete tak urobiť. V minulom roku Katka vdaka nim absolvovala pobyt v Adeli,v R1,bola na delfinoterapii ,cvicila u sukromnej fizioterapeutky. Infirmovat sa mozete aj na klarakarcelova@gmail.com alebo na mojom fb a tel.č 0903936404

Obcianske zdruzenia BRUSNIANKA KATKA.                              sídlo Športová ul.541/21 BRUSNO 97662.                                IČO 51253143

Dakujem s pozdravom Klára 

Aktualizácie

Ďakujeme 19. aug 2020

Priatelia a všetci, ktorí ste nám pomohli ,chceme sa veľmi pekne poďakovať.  Medzi časom Katka absolvovala rehabilitácie, v nedeľu nastupujem na ďalšiu, veríme že jej zas pomôže sa posunúť o kusoček dopredu. Žiaľ ešte nemáme možnosť a financie na podanie kmeňových buniek,ale budeme veriť,že sa to raz podarí.  

Naša výzva trvá ešte pár dni ,budeme radi keď sa ešte niekto nájde aj v tejto korona dobre a pomôže aj zdieľaním.  

Ďakujeme 

Narodeniny 17. júl 2020

Priatelia,naše slniečko Katka oslávila 5.7 šesť rôčkov.  Prajeme jej len a len zdravie,veľmi by sme chceli jej detstvo priblížiť čo najviac zdravému dieťatku. Od 6.7.. sme absolvovali rehabilitacny pobyt v Bratislave,Katka bola veľmi spokojná,ako vždy ??keď s ňou cvicime. 

Naša výzva trvá ešte niečo cez mesiac,ďakujeme Vám za vaše príspevky. Budeme sa snažiť čo najviac,aby sme sa na liečbu kmenivumymi bunkami dostali čo najskôr ako tj bude možné.  Ak by niekto mohol ešte pomôcť,budem vďačná. 

Ďakujeme 

Ďakujeme 15. jún 2020

Ďakujeme veľmi pekne za pomoc aj v týchto časoch,keď mnoho ľudí zostali bez práce. 

Katka absolvovala vyšetrenia na neurologii a stav sa upravil. Epileptickych záchvatov je menej,niektoré dni je úplne bez. Pomaly sa chystáme na rehabilitacny pobyt. Ďakujeme veľmi pekne za pomov

Ďakujeme 5. máj 2020

Milí darcovia,ďakujeme za peniažky,ktore ste poslali Katke,veľmi si to vážime vzhľadom na to,aká je situácia a veľa ľudí zostalo bez práce a príjmu.  Veríme,že sa to už ukľudni a všetko sa vráti do starých koľají a nebude lepšie. My sa uz tiez velmi tesime,ze zacne pracovat nasa fizioterpeutka ,otvoria sa opat centra a budeme moct dobehnut zameskane ,ako som písala,veľmi nás posunuli spať záchvaty ktoré Katka mala . Ale na to všetko som veľmi rada,ze sme to zvládli a bez ďalšej pridružení choroby. 

Ďakujeme veľmi pekne. 

Ako sa nám darí6. apr 2020

Milí priatelia

Tento rok pre nas nezačal veľmi dobre,samozrejme to pokračuje....nie len že máme situáciu na slovensku akú máme a každý z nás sa bojí o svoje zdravie,my bojujeme denne s epileptickymi záchvatmi.  Katka ma ďalšie lieky,je vyčerpaná a veľmi zoslabnutá. Mám pocit,že zas sme na začiatku, nevládze ani udržať hlavku. Momentálne sú všetky centra zatvorené, no aj tak sa musíme dať do poriadku ,hlavne,aby jej lieky zabrali a bola dobre nadstavena na liečbu. 

Sme doma,ako aj väčšina z nás v tomto období. Pre nás to neni nič nové,s Katkou už tak fungujeme päť rokov. No teraz sa bojíme viac aby sme náhodou nedostali vírus,lebo pre Katku po jej respiracnom zlyhaní by to mohlo mať vážne následky. 

Verím,že to zvládneme v zdraví a ustúpila nám aj epilepticke záchvaty. 

Prajem Vám hlavne veľa zdravia .

Ďakujeme

Krásne Vianoce18. dec 2019

Milí darcovia,prajeme s Katkou krásne Vianoce prežité v zdraví. 


Poďakovanie 20. okt 2019

Ďakujem a veľmi si vážim vašu pomoc a záujem Katke pomôcť zlepšiť zdravotný stav. 

Už je vas veľmi veľa a väčšinou anonym a ľudia ktorých ani nepoznám .  Ďakujem za podporu 

Ďalšie informácie

Facebook
Klára Karcelová

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?