Menu

NÁDEJ ZOMIERA POSLEDNÁ...mám DMO a ešte rok na to aby som s cvičení vyťažil maximum a postavil sa na nohy...

Trvanie výzvy: 7. októbra 2012 - 1. mája 2013

Cieľ výzvy

Pomoc pre syna na absolvovanie rehabilitačného pobytu v RENONE - Šurovce.

Autor výzvy

Príbeh

NÁDEJ ZOMIERA POSLEDNÁ...mám DMO a ešte rok na to aby som s cvičení vyťažil maximum a postavil sa na nohy...

Mám 2 roky a diagnozu DMO spastická diparéza.Lekári mi dávajú veľkú šancu postaviť sa na nožičky ale musím ešte veľa cvičiť.A kto povedal že zdravie sa nedá kupiť-KLAMAL.Ja chcem chodiť no musím si liečbu platiť? prečo! ! ! to znamená že keď nezoženiem peniaze nebudem chodiť???

Volám sa Tomaško/2r./ a som z dvojčat,brat Miloško je na šťastie zdraví no ja som také šťastie nemal.Mám ešte 9 r.sestričku.Narodili sme sa predčasne a po narodení som začal krvácať do mozgu a zablokovali sa mi pohybové dráhy .Následkom čoho stále sám nesedím iba za pomoci ,iba teraz začínam štvornožkovať a tým pádom stále nechodím.Od narodenia cvičím podla dr. Vojtu a pravidelne sa snažím absolvovať rehabilitačné pobyty v Dunajskej Lužnej po ktorých sa vždy niečo nové naučím .Mojím jediným liekom je len intenzívne cvičenie ktorým sa mi vytvárajú nové pohybové dráhy .

Ešte rok mám na to aby som s cvičení vyťažil maximum ,do 3 rokov života je mozog pripravený na prísun neskutočného množstva informácií a podnetov ,veľa sa učí a čo sa teraz naučím to sa odrazí na kvalite môjho budúceho života a to je šanca aby bol môj život čo sa týka pohybu čo najkvalitnejší.

Poisťovňa nám však prepláca iba 2 pobyty do roka tak sme boli nútený hľadať aj iné možnosti rehabilitácie.
Dozvedeli sme sa o reh.zariadení RENONA v Šurovciach kde sa cvičí v Adeli obleku .Jeden pobyt som už absolvoval a výsledky boli vynikajúce, a tu sú moji rodičia bezradní .Jeden 12 dňový pobyt stojí 2500€ a to je suma bez ubytovania a stravy.Veľmi by som sa chcel do Renony vrátiť ale potrebujem vašu pomoc ,pomoc dobrých anjelov.Mamina poberá na nás dvoch iba rodič.príspevok vo výške 240€ čo nám nestačí ani na základne veci keďže musí kupovať všetko dva krát + sestra a ocinov plat musí pokryť domáce výdavky od šekov po stravu...


Veľmi by som chcel aj ja hrať futbal so svojím bračekom a chodiť do školy ako ostatné zdravé deti.

ĎAKUJEME...

Viac info sa môžete dozvedieť na fcb.ked mám svoju stránku Tomaško Kupec

Ďalšie informácie

Facebook
Tomaško Kupec

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?