Menu

Dominikove neposlušne nôžky - rehabilitácie v Adeli

Trvanie výzvy: 22. októbra 2012 - 22. októbra 2013

Cieľ výzvy

takto zohnať dostatok finančných prostriedkov na ďalšie liečenie v Adeli centre v Piešťanoch

Autor výzvy

Príbeh

Dominikove neposlušne nôžky - rehabilitácie v Adeli

Ahoj, volám sa Dominik mám šesť a pol roka, narodil som sa v 31 týždni s Detskou mozgovou obrnou. Pre toto ochoreniu neviem chodiť a musím veľa cvičiť, aby som sa mohol postaviť na nôžky, ktoré ma nechcú poslúchať. V tomto veľkom boji s neposlušnými nôžkami mi veľmi pomáhajú rehabilitácie v Adeli centre v Piešťanoch. Je to veľmi drahé liečenie, ktoré stojí 3070 eur.

Všetko sa začalo 10.januára 2006, keď sa Dominik narodil predčasne, dlho bol bez kyslíka a museli ma oživovať, 4 týždne v inkubátore, potom diagnóza: " dvojkomorový hydrocefalus", sú to rozšírene cievy v mozgu. Do šiestich mesiacov sa toto rozšírenie vstrebalo ale zanechalo následky, mozog nevie dobre ovládať telo, a musí sa to učiť neustálim cvičením.
Na očkách mal veľký strabizmus, tak mu ich v dvoch rokoch operovali, potom prestali jeho očka pozerať na všetky strany súčasne. V štyroch rokoch sa nevyhol ani operácii šliach na nohách, ktoré boli dôsledkom rýchleho rastu dosť skrátene a nedokázali sme ich rozcvičiť, Už keď je starší naťahujeme šľachy ako sa dá, tak sa ďalšej operácii zatiaľ vyvarujeme.
Keď išiel prvý krát do Adeli na rehabilitáciu mal tri roky a nevedel vôbec používať nohy, plazil sa iba rukami a tak sa posúval po zemi. Veľké pokroky boli vidieť po každom liečení. Dnes už prejde s oporou štvorbodových barličiek, vie sa voziť na trojkolesovom bicykli, ktorý je pre neho aj veľkou psychickou podporou, na ňom je ako "odtrhnutý z reťaze", nespolieha sa na mňa, že ho potlačím ako na kočiari ,alebo pridržím ako na barlách, je sám sebou.
Je žiakom materskej školy v Beluši, veľmi sa mu tam páči. Deti mu veľmi pomáhajú, prinesú barličky, keď ich nemá nablízku. Pani učiteľky ho učia všetko, čo by mal vedieť predškolák a ide to celkom dobre. Dokiaľ pôjde do prvej triedy chce sa naučiť nielen zručnosti s rúčkami, ale aj chodiť, bez barlí, aby prešiel aspoň na toaletu, inak bude potrebovať rehabilitačný vozík a pohybovať sa na ňom.
V Adeli dokážu robiť zázraky, a mi sa tešíme na ten najväčší, PRVÉ SAMOSTATNÉ KROKY.
Pomôžte môjmu synčekovi naučiť neposlušné nôžky poslúchať a vykročiť vpred do života.

kontakt na mňa: Erika Ragulová, J.A. Komenského 1094, 018 61 Beluša, telefónne číslo: 0910 948 216, mail: erikaragulova1@gmail.com


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?