Menu

Vyhrievané postieľky pre novorodencov

Trvanie výzvy: 28. októbra 2019 - 31. decembra 2019

Cieľ výzvy

6 slovenských komerčných rádií sa spojilo, aby do perinatologických centier v šiestich slovenských nemocniciach pomohli kúpiť vyhrievané postieľky pre predčasne narodené a kriticky choré bábätká. Tie totiž často začínajú svoju púť na tomto svete v inkubátoroch na jednotkách intenzívnej starostlivosti, hoci by nemuseli. Pomôžme dostať deti k svojim mamám, aby mohli počuť ten najkrajší hlas na svete – hlas svojej mamy.

Autor výzvy

Príbeh

Vyhrievané postieľky pre novorodencov

Naším cieľom je kúpa postieľok s vyhrievanými matracmi pre predčasne narodených novorodencov do 6 perinatologických centier na Slovensku.

Vyhrievané postieľky pre novorodencov

Perinatologické centrá na Slovensku zabezpečujú intenzívnu, resuscitačnú a vysokošpecializovanú neonatologickú starostlivosťo predčasne narodených a kriticky chorých novorodencov. Ich súčasťou je 24-hodinová transportná služba a sú najvyšším konzultačným a liečebným centrom v rámci neonatológie. Takýchto centier je na Slovensku šesť: Bratislava, Martin, Košice, Prešov, Banská Bystrica a Nové Zámky.

Prečo je to dôležité?

Vyhrievané postieľky jednoznačne skrátia najmenším deťom (s hmotnosťou 400 – 1 000 g) pobyt v inkubátore o niekoľko týždňov. Mnohé deti sa vďaka tejto postieľke vyhnú pobytu v inkubátore úplne.

Komu pomáhame?

V priemere máme na Slovensku ročne 55 000 pôrodov –z toho 10 % pred termínom. Každé 10. dieťa potrebuje zvýšenú starostlivosť v dôsledku predčasného pôrodu a nízkej pôrodnej hmotnosti – spolu je to ročne asi 5 500 detí.

Čo všetko to ovplyvní?

Postieľka podporuje dieťa pri udržiavaní telesnej teploty – dieťa nespotrebuje toľko energie na zabezpečenie vlastnej termoregulácieZabezpečuje čo najskorší prechod dieťaťa z inkubátora k matke. Bližší kontakt medzi matkou a dieťaťom má pozitívny vplyv na psychiku dieťaťa – je v bezpečí a v menej stresujúcom prostredí. Lepší prístup matky k dieťaťu pri zabezpečení starostlivosti – postieľka je pohyblivá, polohovateľná do výšky a býva umiestnená priamo v izbe matky.

Čo teda potrebujeme:

Každé zo 6 centier by potrebovalo aspoň 5postieľok, t. j. spolu 30 postieľok s vyhrievanými matracmi.

Cenník

Minipostieľka pre novorodenca bez matraca stojí približne 500 €.

Vyhrievaný matrac s automatickou reguláciou teploty stojí približne 1 800 €.

SPOLU = 2 300 € × 30 ks = 69 000 €*

*zaokrúhľujeme na rovných 70 000€.

A teraz, keď už viete všetko, pomôžte nám, prosím, a zapojte sa do výzvy, aby každé dieťa dostalo hneď po narodení šancu počuť ten najkrajší hlas – hlas svojej mamy.

www.najkrajsihlas.sk

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?