Menu

Zdravie pre deti a budúce generácie vďaka Vám

Trvanie výzvy: 20. novembra 2019 - 20. novembra 2020

Cieľ výzvy

Pomôžte nám postupne nakúpiť viac ako 5.000 ovocných stromčekov. Ku každému stromčeku potrebujeme kúpiť aj oporné drevené stĺpiky. Mnohé stromčeky budeme musieť tiež obaliť ochranným pletivom. Zabezpečiť dovoz a odvoz stromčekov na určené miesta aj s náradím. Zabezpečiť ochranné pomôcky a potrebné náradie pre dobrovoľníkov. V tomto náročnom projekte budú len stromčeky stáť viac ako 50.000 eur a všetko ostatné, čo je uvedené v texte, budeme určite potrebovať taktiež k našej práci. Sadiť budeme v mestách, okolí miest a obcí. Pridajte sa k nám a podporte túto myšlienku, ktorá neskôr bude prinášať sladkú a zdravú odmenu každému z nás po celé desaťročia na našom Slovensku.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 16.9.2019

IČO: 52640167

Ulica: Pod Zábrehom 1563/19

Mesto: Púchov

PSČ: 02001

Štát: Slovensko

Príbeh

Zdravie pre deti a budúce generácie vďaka Vám

Na celom území Slovenska za posledné roky stúpol počet holorubov, zničené stráne a problematické skládky. Vo viacerých regiónoch Slovenska sa zhoršuje kvalita ovzdušia, pribúdajú skládky odpadov, stromy a lesy sú pod tlakom hlavne v dôsledku využívania drevnej hmoty a ľudské zdravie upadá.

Občianske združenie Stromy zdravia, ktoré sa zaoberá pomocou pre zdravotne ťažko postihnutých ľudí a tiež aktívne poukazuje na problematiku nadmerného ťaženia v našich lesoch či znečisťovania prírody odpadom, pracuje tiež na vysádzaní stromčekov v lesných oblastiach a taktiež na vysádzaní ovocných stromov v blízkosti miest a obcí, aby mali ľudia možnosť konzumovať zdravé plody dopestované na Slovensku.

Táto naša činnosť má zabezpečiť ďalším našim generáciám, možnosť zdravšie sa stravovať a byť tak čiastočne aj sebestační v tejto oblasti. Považujeme to za viac ako dôležité, keďže rastúca krivka dovážaného chemického ovocia na Slovensko stále stúpa.

Chceme pre ľudí zdravé ovocie plné vitamínov, lebo len tak možeme ako národ žiť zdravšie. Stromy zdravia budú sadené na priestranstvách, ktoré budú verejnosti prístupné, a tak si budete všetci môcť kedykoľvek odtrhnúť čerstvé ovocie. Stromy zdravia budú na pozemkoch miest a obcí, či povodí riek a jazier. Stromy zdravia vysadené na pozemkoch miest, obci a ich okolia budú zmluvne ošetrené tak, aby boli vždy prístupné verejnosti po celú ich dobu života. Mestá a obce bežne uvolňujú určité časti pozemkov na rôzne projekty spojené s podporou prírody a rovnako tak bude aj v našom prípade. Tieto časti pozemkov budú aj zmluvne ošetrené tak, aby sa nestalo to, že sa po par rokoch budú musieť vyrezať pre nejakú stavbu a podobne. Naši dobrovoľníci sa budú tiež o tieto stromy adekvátne starať a plody stromov budú vždy zadarmo pre občanov. Celý projekt, teda vysadiť 5.000 stromčekov, sa bude realizovať počas troch rokov, teda 2020-2022 a s výsadbou sa začne z vyzbieraných finančných prostriedkov už na jar 2020. Budeme sa snažiť vysadiť v každom roku čo najviac stromčekov v každom regióne Slovenska. Už nie je čas vyčkávať, kto nám čo podhodí a nekvalitné dovezie, ale odložiť lenivosť a začať konať, na čo sme pripravení. A preto sme ako Občianske združenie Stromy zdravia vznikli a potrebujeme aj vašu pomoc, za čo budeme viac ako vďační.

Chceme nakúpiť a posadiť tisíce stromčekov, hlavne sa zamerať na neskoré a škrupinovité odrody. Neskoré ovocné odrody sú vhodné hlavne do miest a obci, či ich blízkeho okolia, a to z dôvodu času dozrievania, kedy už v takom množstve nepoletuje bodavý hmyz. Škrupinovité odrody hlavne preto, lebo lieskové či vlašské orechy sú vhodné a vydržia počas celej zimy a dodávajú telu potrebné vitamíny. Ceny sadeníc sú rozne avšak vo veľkostiach aké chceme sadiť je to približne od 10 eur/kus. Sadiť chceme a budeme v každom regióne na Slovensku, aby boli naši ľudia zdravší a príroda rozmanitejšia. Zároveň takto učíme aj mladú generáciu správať sa k prírode úctivo a s rešpektom. Ďakujeme, že ste si prečítali tento príbeh a podporíte nás v našej činnosti, či už jednorázovo, alebo pravidelne.

OZ Stromy zdravia vedie transparentný účet.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?