Menu

Prísť domov nemusí byť samozrejmosť

Trvanie výzvy: 14. novembra 2019 - 16. decembra 2019

Cieľ výzvy

Pomôcť rodinám obetí nehody autobusu a povodne z 13.11.2019. Nečakaná tragická udalosť nás mnohých môže dostať aj do existenčných problémov. Preto chceme aspoň finančne pozostalým rodinám zmierniť stratu blízkej osoby. Darované peniaze rozdelíme na rovnaké čiastky pre rodiny obetí.

Autor výzvy

Príbeh

Prísť domov nemusí byť samozrejmosť

Slovenskom otriasla nehoda autobusu a rýchla povodeň. Podporme spolu rodiny 15 obetí, aby sa im aspoň o kúsok ľahšie vracalo do života.

Streda 13. november 2019 sa zapísala do našej histórie tragicky. 

Do autobusu smerujúceho z Nitry do Jelenca narazilo zrejme preťažené nákladné auto schádzajúce z kopca. Zasiahlo autobus v zadnej časti a ten vletel do jarku. Autobus viezol prevažne mladých ľudí, ktorí sa vracali zo škôl. Nehoda si zatiaľ vyžiadala 12 mŕtvych, z toho 4 deti a 20 zranených. 

V Revúcej strhla rozvodnená rieka tri ženy, ktoré zachraňovali zvieratá z útulku, pričom ich nešťastne stiahol silný prúd rieky Muráň. Podľa posledných správ zahynuli všetky.

Tieto udalosti navždy poznačia všetkých zúčastnených a tiež ich rodiny. Najviac tých, ktorí sa budú musieť vyrovnávať so stratou milovaných - detí, vnúčat, súrodencov, rodičov a starých rodičov. 

Nečakaná tragická udalosť nás mnohých môže dostať aj do existenčných problémov. Preto chceme pomôcť pozostalým aspoň zmierniť náklady na poslednú rozlúčku s blízkymi. Darované peniaze rozdelíme na rovnaké čiastky pre rodiny obetí.

Pridajte sa a prejavme spolu solidaritu. Sila je v spájaní sa.

Ďakujeme.

Zuzana Suchová a Juraj Petrovič

foto: Polícia SR, video: RTVS

Aktualizácie

Peniaze dnes odišli na účty pozostalých rodín23. dec 2019

Srdečná vďaka všetkým 6 630 ľuďom, ktorí ste prispeli sumou 75 893 € pozostalým rodinám obetí nehody autobusu pri Nitre a povodne v Revúcej. Desať ľudí poslalo financie aj priamo na transparentný účet https://ib.fio.sk/ib/transparent?a=2901467117 v celkovej sume 1 595 €. Spoločne sme tak každej pozostalej rodine zmiernili stratu blízkej osoby a pomohli pokryť mimoriadne náklady s tým spojene sumou 5 165,21 €. Srdečne ďakujem za pomoc aj vedeniu obcí Jelenec, Kolíňany a mestu Rožňava pri kontaktovaní rodín a zhromaždení údajov potrebných na zaslanie peňazí.

Ešte raz všetkým srdečne ďakujem a prajem Vám pokojné sviatky.

Časť peňazí je už na transparentnom účte21. nov 2019

Milí podporovatelia,


srdečná vďaka všetkým,ktorí ste prispeli. Zatiaľ vás je 3563. Ďakujem.

Túto výzvu som založila ako súkromná osoba. Portál ludialudom.sk som si na jej realizáciu vybrala kvôli transparentnosti a dostupnosti. Pri tvorbe výzvy som sa zamýšľala, ako ju postaviť. Myslela som pri tom aj na zranených a ich traumy. Keďže sa v ten deň zbehli dve tragické udalosti (havária autobu pri Nitre a utopenie žien v Revúcej) napísala som ju na pomoc pozostalým rodinám. Nie je v mojich silách posudzovať vážnosť zranení a ujmy preživších a na základe toho rozdeľovať financie.

Chcem vás poprosiť o rešpektovanie a porozumenie, že táto výzva bude reflektovať na pozostalé rodiny. Preto som aj vedenie obcí Kolíňany a Jelenec poprosila, aby svojim občanom ponúkli aj právnu pomoc, lebo majú nárok na odškodnenie zo zákonnej poistky vozidla a firmy, ktorá ho prevádzkovala.

Časť peňazí je už na transparentom účte https://ib.fio.sk/ib/transparent?a=2901467117. Odtiaľto budú postupne posielané financie pozostalým rodinám havárie autobusu pri Nitre a povodne Revúcej.

Srdečná vďaka.

Zuzana


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?