Menu

Leonardove zdravie

Trvanie výzvy: 19. novembra 2019 - 1. novembra 2020

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Pre zlepšenie Leonardovho zdravia, by sme radi vyzbierali peniaze na absolvovanie dvoch liečebných pobytov v ADELI Medical Center v Piešťanoch.

Príbeh

Leonardove zdravie

Ďakujeme z celého srdca každému, kto môže nášmu synčekovi Leonardovi prispieť na jeho náročnú liečbu, aby mohol byť jeho každodenný život lepší a znesiteľnejší. Žiaľ, bez dostatočných finančných prostriedkov je zlepšenie zdravotného stavu nášho trojročného synčeka skoro nemožné. Vďaka Vašej finančnej podpore a pomoci sa dá zlepšiť kvalita života nášho bojovníka. Pomáhate nielen nám - rodičom, ale hlavne Leuškovi posúvať sa bližšie k tomuto cieľu. Úprimná vďaka za každý Váš finančný dar!

Leonard je úžasný chlapček, ktorý tento rok oslávil svoje 3 narodeniny. Jeho obvyklý deň však vôbec nevyzerá ako u jeho zdravých kamarátov a rovesníkov. Všetky bežné činnosti ako pohyb, spánok, jedenie, vyprázdňovanie alebo rozprávanie sú pre neho náročné na zvládnutie, pretože dostal do vienka niekoľko diagnóz a neľahký štart do života.

Leuško sa narodil predčasne v 36.týždni. Už pri narodení boli viditeľné vážne poruchy. Jeho hlavnými diagnózami sú DMO a hypotonická kvadruparéza s oneskoreným psychomotorickým vývinom. Znamená to, že sa Leo nevie posadiť, nedokáže sa postaviť, ani chodiť. Jeho svalová slabosť sa prejavuje nielen pri pohybe, ale negatívne vplýva aj na trávenie a vyprázdňovanie. Aj preto každý deň potrebuje dostávať špeciálnu stravu a výživové doplnky. Zároveň mu rázštep podnebia a extrémne citlivá ústna dutina spôsobujú problémy s jedením, pitím i rozprávaním.

To, čo je pre zdravé deti samozrejmosť, sa Leo musí učiť, a pri všetkom vyvinúť veľké úsilie aspoň na čiastočné zvládnutie. Je dojemné sledovať, ako Leo v tomto boji dennodenne prekvapuje svojou silou, húževnatosťou a vytrvalosťou, čo nám dáva silu a nádej pokračovať a nevzdávať sa! Preto každý deň bojujeme najviac ako vieme, aby sa Leonardov zdravotný stav posunul dopredu a jeho život bol aspoň trošku znesiteľnejší.

Po vyskúšaní mnohých terapií a rehabilitácií sme zistili, že jediné miesto, kde vedia nášmu Leonardovi komplexne pomôcť a zlepšiť zdravotný stav, je pobyt v rehabilitačnom centre ADELI Medical Center v Piešťanoch. Už sa nám podarilo dvakrát tento rehabilitačný pobyt absolvovať, a vždy sa Leo posunul výrazne dopredu. Budúci rok by sme potrebovali absolvovať v ADELI Centre minimálne štyri rehabilitačné pobyty, pričom cena jedného pobytu pre Leonardaje 4.104 Eur. Jeho cena je pre nás príliš vysoká.

Ročne potrebujeme na pokrytie nákladov pre Lea veľmi vysokú sumu, avšak táto suma výrazne prevyšuje naše vlastné zdroje. Radi by sme pre Leonarda touto cestou vyzbierali peniaze na absolvovanie aspoň dvoch zo štyroch liečebných pobytov v ADELI Medical Center v hodnote 8.208 Eur.

Preto sme sa rozhodli požiadať o pomoc Vás všetkých s dobrým srdcom. Všetkých, ktorých osloví Leonardov príbeh a hlavne jeho obrovská sila zvládnuť svoje životné prekážky. Veľmi si vážime finančnú podporu od Vás, ktorú tak veľmi potrebujeme. Za všetku pomoc sme Vám úprimne vďační!

O Leovom živote a terapiách si môžete prečítať aj na stránke:

https://www.leonardovacesta.sk/

https://www.facebook.com/leonardova.cestaĎalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?