Menu

Cvičenie pre Sašku

Trvanie výzvy: 20. novembra 2019 - 20. novembra 2020

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Cvičenie formou Bobath koncept a plávania

Príbeh

Cvičenie pre Sašku

Zmiernenie zdravotného stavu a bolestí

Naše srdiečko Sašenka sa narodila predčasne pre spontánny odtok plodovej vody v 36tt. Spočiatku sa javila ako zdravé dieťa a len občas dávala hlavičku na jednu stranu. Po asi dvoch mesiacoch ju začala ukláňať aj na pravé pliecko. Saška je od narodenia v psychomotorickom vývoji veľmi oneskorenená. Od piatich mesiacoch sme cvičili Vojtovú metódu a začali navštevovať neurológa.

Približne keď mala 7 mesiacov dostalo to jej uklánanie hlavičky pravidelnosť. Bolo to každý jeden mesiac v trvaní cca 5-7dni bez toho, aby tu hlavičku vyrovnala. Tento jav bol sprevádzaný nervozitou, plačom, zvýšenou teplotou. Postupne sa začalo pridružovať aj prehnutie v trupe. Nevedela som si poriadne vlastné dieťa nakŕmiť či prebaliť. Saška začala sedieť ako 15 mesačná a chodiť len nedávno, čiže v 20tich mesiacoch.  Jej zdravotný stav sa o to ešte viac zhoršil. Už sa to stane zo sekundy na sekundu, keď moje dieťa úplne prehne v celom tele zároveň aj s hlavičkou a v momente spadne na zem. Či sedí, či stojí alebo chodí a je to veľmi nevyspytateľné, keďže sa to stane z ničoho nič. Prestane jej reagovať aj očko. 

V Košiciach na detskej neurologii nám bola diagnostikovaná paroxyzmálna najskôr nonkinezigénna dystónia s trupovou hypotóniou v diff.dg., hypertonus končatín a tiež migréna v detskom veku. Aby toho nebolo málo, tak navštevujeme aj očné, lebo Saška trpí strabizmom. Tiež ma neskutočne oslabenú imunitu a každé cca 2 týždne bojujeme so soplikmi a vysokými horúčkami.

Máme cvičiť Bobath koncept a chodiť na baby plávanie, čo by Saške veľmi pomohlo v jej ťažkom zdravotnom stave a zmiernilo jej bolesti, kŕče a imunitu. Výdavky sa nám veľmi stupňujú a žiaľ nikto nám nič neprepláca. Tiež nás veľa stojí neustále cestovanie po Slovensku, lebo v našom meste  Sa detskí lekári nešpecializujú na dané vyšetrenia. Žiaľ my na toto všetko nemáme dostatok financií a tou výzvou vás chcem veľmi pekne poprosiť o akýkoľvek príspevok pre nášho anjelika.

Saška veľmi trpí a preto budem veľmi vďačná za vašu pomoc. Veľmi pekne dakujeme

Aktualizácie

Stále v chorobách12. 1 2020

V prvom rade sa chcem veľmi pekne poďakovať všetkým čo doposiaľ prispeli. Posledný mesiac bol so Saškou veľmi náročný. Celý december v chorobe a každú chvíľu vo vysokých horuckach. Nestihla sa ani riadne z toho dostať a choroba zas na novo. Konečne sme asi týždeň bez choroby a ja sa už neviem dočkať, kedy budeme môcť ísť začať budovať imunitu (plávaním,saunami...) a tiež konečne cvičiť. Choroba začína byť riadny kolobeh nášho života...

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?