Menu

Moja Veronika

Trvanie výzvy: 21. novembra 2019 - 21. novembra 2020

Cieľ výzvy

Pobyty v kúpeľoch, zlepšenie zdravotného stavu. Kúpa probiotík, drogérie pre dcéru

Príbeh

Moja Veronika

prosba o pomoc pre Veve


Moja Veronika je Downíčatko. Narodila sa v siedmom mesiaci tehotenstva s váhou 1, 85 kg. Narodila sa s ťažkou srdcovou vadou. Ležala v inkubátore v Martine, neskor v kardiocentre v Bratislave kde jej operovali srdiečko. Veve je veľká bojovníčka od narodenia. Je veľká slečna  i keď je na úrovni malého dieťaťa. Keď bola menšia , bola usmievavá a vedela sa veľmi tešiť zo života. Rada chodila do školky, do školy a rada sa učila. Veľa rozprávala. Bola zvedavá a veselo si spievala. Poznala veľa detských pesničiek. Keď mala 12 rokov sa zmenila. Uzatvorila sa do seba, prestala hovoriť. Mávala záchvaty a psychologička jej nasadila lieky. U Veroniky sa objavil autizmus. Odvtedy už nerozpráva. Rada si spomínam na jej hlas keď mi spievala.

Veronika máva  problémy s nohami. Chodievame k ortopédovi a nosieva ortopedické topánky. Začali sa jej zapaľovať kĺby. Boli sme na reumatologickom vyšetrení. Čakáme na výsledky. Pravdepodobne u Veve potvrdia aj reumu.

Keď možme, chodievame na rekondičné kúpeľné pobyty hlavne do Dudiniec do kúpeľného domu Rubín, Smaragd a Prameň. Veroniku tu poznajú a majú ju radi. Pobyt v minerálnej vode a procedúry Veve veľmi pomáhajú. Kupujeme si aj pernamentky a chodievame často do minerálneho bazénu.

Ja hľadám sposoby ako svojej dcére dopriať tieto pobyty, preto sa obraciam aj na vás milí darcovia s prosbou o pomoc pre dcéru. Za vaše dary a radosť pre Veve vám vopred zo srdca ďakujem.

mama Veroniky


Aktualizácie

Veronika oslávila svoje 21 narodeniny.28. 5 2020

Veronika dnes oslávila svoje 21 narodeniny. Robí mi veľkú radosť v živote. Som rada , že ju mám. Veľmi pekne ďakujeme darcom, ktorí Veronike pomohli. Vopred ďakujem všetkým, ktorí sa rozhodnú Veronike pomocť ,aby aj tento rok mohla ísť na rekondičné popoty do kúpeľov. Zo srdca vám ďakujeme za vašu pomoc. Mama Veroniky

rekondičný pobyt v kúpeľoch Dudince 24 november 2019 - 1 december 20191. 12 2019

Veronika bola na týždňovom kúpeľnom pobyte s  procedúrami denne pre ňu. Pobyt v Dudinskej vode a procedúry jej nohám veľmi pomáhajú. Ďakujem vám milí darcovia za podporu a pomoc. Vopred ďakujeme všetkým, ktorí sa nám rozhodnú pomocť.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?