Menu

Pomoc pre Natyho alebo "Naty to dal"

Trvanie výzvy: 3. decembra 2019 - 15. decembra 2019

Cieľ výzvy

úhrada nákladov liečby v zahraničí, rehabilitácie, terapie

Príbeh

Pomoc pre Natyho alebo "Naty to dal"

Po vyliečení z nádoru na mozgu, bojujem s nádormi na chrbtici, nevzdávam sa.


Veľký príbeh veľkého bojovníka Natyho z Prievidze

Poviem vám jeden príbeh. Môže mať niekto taký osud, žeje ťažko chorý dva krát za život? Odpoveď je áno.

Jeden chlapček z Prievidze mal 7 rokov, keď munašli v hlave nádor. Top špecialisti na Slovensku mu povedali, že ho nedokážuvyoperovať. Nemajú na to možnosti. Rodina sa nakontaktovala na klinikuv Nemecku, kde pomôcť dokázali. Žiaľ, pomoc zo strany poisťovne eštenenastala. Rodičia si požičali peniaze od rodiny, známych, dali všetky svojeúspory. Teraz sú dlžní blízkym a okrem toho splácajú hypotéku. Malý chlapec malv čase operácie našťastie vek, kedy netušil, čo znamená nádorv hlave. Operácia dopadla super. Chlapček je po dvoch rokoch a po úspešnejoperácií v zahraničí zázračne zdravý. 

Lenže prejde pol roka od operácie a kolotočzdravotných problémov začína opäť. Chlapček má deväť rokov a našli mu trinádory na chrbtici. Verdikt slovenských top lekárov je rovnaký ako v prvomprípade. Nedokážu nádory vybrať, hrozí trvalé poškodenie dieťaťa.  Rodičiapripravení bojovať za svoje dieťa so skúsenosťami volajú do Nemecka. Odpoveďznie rovnako ako v prvom prípade: dokážeme to, ale na to, aby získalitermín operácie, musia zložiť klinike zábezpeku vo výške 70 tisíc eur. Problémje, že platba musí prebehnúť do 15. decembra, aby získali januárový termín. Čashrá proti nim. Chlapček trpí dennodennými bolesťami boku a chrbátika, pretoženádory tlačia na miechu.

Paradoxom v celom príbehu je aj to, že maminamalého chlapca je členom občianskeho združenia, kde sa venuje starostlivosti omalé deti. Pomáha iným deťom, žiaľ tomu svojmu nateraz nedokáže. 

A ako to vidí malý chlapec?

Volám sa Nathanael Ščípa a pochádzamz Prievidze. Mám 9 rokov. Môj životný príbeh sa začal písať v roku 2017. Dovtedy som si žil šťastne ako každý malý chlapec. Robil somradosť rodičom ale aj občas lopotu s mojim bratom.  Proste normálnychalan. Všetko sa zmenilo v marci keď ma začal bolieť bok. Kde a kedy sommohol som si musel ľahnúť alebo aspoň sadnúť. Nevládal som chodiť. A bum,v máji sa prišlo na diagnózu, ktorá znela: ťažký opuch na mozgu,a aby nestačilo ešte dáky tumor v mojej hlavičke. Na druhý deň pozobudení v náručí mojej uplakanej maminky a ocinka som zistil, že som bol operovaný.

Ničomu som nechápal, ale však čo, hadičku v mojom telektorá odvádza likvor z mozgu nie je vidieť a vlasy mi dorastú. Trochu sa mi polepšilo a šiel som domov. Odvtedy som sa ocitol ešte párkrát v nemocnici na opuch na mozgu a 4 krát ma operovali. Presnerok na to možno  aj minútu presne od určenia mojej choroby sa mi narodilasestrička. No a v tento deň 23.5.2018 rovno tesne pred pôrodom mojejsestričky oznámili mojim rodičom onkológovia správu, že mi ten tumorv hlave začal rásť. Bol na takom mieste v hlave, že sa nedal operovaťu nás na Slovensku. Napokon maminka s ocinkom  vďaka Bohua dobrým ľuďom našli super kliniku v Nemecku, kde mi nádor vyoperovali. Včom bol však problém, že ocinko s maminkou museli, aby som mohol žiť, daťklinike 70,000 Eur. Požičali si. Som pol roka od operácie, moje nohy, ruky asvaly ma ešte celkom neposlúchajú, ale oveľa sa to zlepšilo. Musím ešte cvičiť.Očká mi idú od seba, ale vidím chvála Bohu dobre, no dvojito. Mám oslabenú ľavústranu tela, skoliózu chrbtice, hypotoniu, parinaudow syndrom, očný strabizmus,inkontinenciu, oslabenú pamäť a centrum emócií, ale rodičia mi hovoria že todáme.  

Stále sa pýtam rodičov kedy  to už bude fajn,lebo bok a chrbátik ma stále bolia. 

A tu môj príbeh pokračuje opäť. V týchtodňoch mi zistili 3 nádory na mieche. Opäť musím do nemocnice. Opäť mi Slovenskídoktori povedali, že moje nádory bezpečne nedokážu vyoperovať bezneurologického poškodenia. Opäť musia moji rodičia nájsť peniaze na nákladnúoperáciu v Nemecku, kde mám veľké šance vyliečiť sa bez trvaléhopoškodenia. Bojujem, verím, a to kvôli mojim rodičom, kvôli bratovia kvôli mojej sestričke, ešte ju chcem veľa naučiť. Doma sa spolu modlímek Bohu, aby som bol uzdravený.  

Ďakujem, že ste sa rozhodli podporiť moju liečbua mojich rodičov. Sme vďační za každé ochotné srdce, ktoré sa nám snažíakokoľvek pomôcť, či už finančne, alebo venovaním 2%.( Hrivko o.z). Všetkyfinančné prostriedky budú použité na náklady spojené s mojou liečbou.

FB: Naty to dal


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?