Menu

PODPORTE ELEKTRONICKÉ OKO SPRAVODLIVOSTI

Trvanie výzvy: 13. novembra 2012 - 7. decembra 2012

Cieľ výzvy

Našim zámerom je sprístupniť spravodlivosť bežným ľuďom a naučiť ich orientovať sa rýchlo a jednoducho v zmluvných podmienkach vopred predtlačených zmlúv. Dať každému do rúk elektronický nástroj, ktorý rýchlo odhalí každú neprávosť, použiteľný kdekoľvek. Všetky získané prostriedky využijeme na vytvorenie Čiernej listiny – elektronického oka spravodlivosti. VAŠA PODPORA POMÔŽE POSILNIŤ OCHRANU NAŠICH SPOLOČNÝCH SPOTREBITEĽSKÝCH PRÁV.

Príbeh

PODPORTE ELEKTRONICKÉ OKO SPRAVODLIVOSTI

Bez úplatkov, bezplatne, v teple domova a anonymne zistite, či podpisujete nevýhodnú zmluvu. Podporte náš projekt a spoločne vyčistíme zmluvy od nečestných podmienok raz a navždy.

V zmluvných podmienkach spotrebiteľských zmlúv vládne chaos. Ľudia prichádzajú o svoj majetok, žijú roky ako pod gilotínou hrozby dražby či exekúcie. Mnohokrát zbytočne. NEPRIJATEĽNÉ PODMIENKY DETEKUJEME VEĽMI RÝCHLO.

Čierna listina – elektronické oko spravodlivosti - vám formou vyhľadávacej webovej stránky umožní rýchlu kontrolu spotrebiteľskej zmluvy a upozorní na nefér podmienky. Poskytne vám možnosť spoznať zmluvné klauzuly, o ktorých slovenské súdy právoplatne rozhodli a nemôžu sa ďalej používať. Uchráni vás pred podpisom nevýhodnej zmluvy alebo vám pomôže z nej po podpise ľahšie vycúvať.

Našli ste sa v jednom z nasledujúcich príkladov? Nestaňte sa obeťou zakázaných zmluvných podmienok aj vy!

Manželia S. majú osem detí. Veľmi ich ľúbia a zniesli by im modré z neba. Obaja sú však nezamestnaní, pani S. je navyše psychiatrickou pacientkou s nezvratnou diagnózou. Napriek tomu obom manželom niekoľko subjektov poskytlo spolu až 31 úverov. Neskúmali ich schopnosť splácať, dali im podpísať úverové zmluvy s úžernými úrokmi i bianko zmenky.
Drobnými písmenkami nastražili predtlačené pasce, aby ich pripravili o majetok...
VÝSLEDOK: PODPIS NA ZMLUVE = STRATA STRECHY NAD HLAVOU

Pán U. zmenil adresu, no hoci to mobilnému operátorovi riadne oznámil, kvôli chybe v systéme mu faktúry stále chodili na starú adresu. Po štyroch mesiacoch faktúry v plnej výške uhradil. No operátor mu v súlade s podmienkami zmluvy vyrúbil za omeškanie sankciu päťnásobne prevyšujúcu výšku už zaplatenej pretelefonovanej sumy...
VÝSLEDOK: PODPIS NA ZMLUVE = FINANČNÁ STRATA, STRES, SÚDNY SPOR

Pána D. opustila manželka a sám, bez jej finančného i emočného prispenia vychoval syna. Hoci svoj dlh banke, ktorý si kvôli tomu urobil, už dávno splatil, stále sa hlásia exekútori a vymáhačské spoločnosti, ktoré od neho žiadajú ďalšie a ďalšie splátky.
VÝSLEDOK: PODPIS NA ZMLUVE = NÁVŠTEVY EXEKÚTOROV A VYMÁHAČOV, STRAŠIDELNÉ ESEMESKY, POCIT BEZNÁDEJE A BEZMOCNOSTI, ZDRAVOTNÉ PROBLÉMY

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?