Menu

Rehabilitácie pre Lucku

Trvanie výzvy: 5. decembra 2019 - 30. septembra 2020

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Rehabilitácie v Adeli Medical Center Piešťany, hyperbarická komora

Príbeh

Rehabilitácie pre Lucku

Našim snom je, aby sa Lucka priblížila na úroveň svojich rovesníkov.....


Sme 4-členná rodina, s manželom vychovávame 11-ročnú dcéru Lucku a 3-ročnú zdravú dcérku Kristínku, ktorá je zdravá, Lucka však to šťastie nemá, trpí závažnými ochoreniami. Jej základné diagnózy sú detská mozgová obrna /DMO/, jej pridružené diagnózy(porucha reči, koordinácie, koncentrácie, hrubej a jemnej motoriky....), autizmus, Arnold-Chiari malformácia, Sturge-Webber syndróm.

Lucka sa narodila predčasne, bola resuscitovaná, na umelej pľúcnej ventilácii, na 9.deň ponarodení nasledovala operácia cysty, ktorá zapríčiňovala jej ťažké dýchanie a neustále sa zväčšovala. Operácia dopadla úspešne, avšak následky po dlhej resuscitácii zostanú navždy... Prognózy boli aj napriek tomu zlé. Mozog bol poškodený natoľko, že z lekárskeho hľadiska bola odpísaná.  Táto skutočnosť nás manželom zomkla ešte viac. Lucka je v sledovaní neurológa, kardiológa, ortopéda, logopéda, chodíme na očné, hneď, ako to bolo možné po operácii, sme začali navštevovať rôzne rehabilitačnézariadenia, kde sme cvičili bolestivou Vojtovou metódou.  Lucka napriek obrovskému množstvu slzičiek všade vydala zo seba maximum. Cvičím s ňou každý deň, no i napriek tomu musí nosiť korzet, keďže skolióza je neurologického pôvodu. Absolvovali sme kúpeľné liečby v Kováčovej a v Turčianskych Tepliciach, takisto liečbu v zahraničí.

Hodiny tvrdej driny sa pomaličky odrážajú na zlepšení zdravotného stavu. Nedávno absolvovaný rehabilitačný pobyt v Adeli Medical Center Piešťany, spolu so sedeniami v hyperbarickej komore jej veľmi prospel. Tieto špecializované rehabilitačné centrá zdravotná poisťovňa neprepláca, tie štátne sa im nevyrovnajú ani efektivitou ani ľudským prístupom - v štátnych je to nemožné a keďže Lucka je autistka, potrebuje špeciálny prístup.

Z našich príjmov je nemožné našetriť na pobyt v Adeli, pretože pracuje len manžel, bývame v nájomnom byte a máme mladšiu dcéru, ktorá je už teraz ukrátená o mnohé iné radosti ako jej rovesníci, keďže voľné financie, ak nejaké ušetríme, idú na Luckinu liečbu, lieky atď.....Luckina snaha a odhodlanosť nás posúva celú rodinu vpred  a vieme sa tešiť z každej maličkosti.  Chceme poprosiť dobrých ľudí o pomoc pri financovaní liečby, ak je to vo vašich silách.....Finančne už nestačíme pokryť liečbu a terapie,a to aj z dôvodu zvýšenej starostlivosti o Lucku. Chcem sa na vás obrátiť s prosbou o finančnú pomoc, ktorú potrebujeme na rehabilitácie v Adeli Piešťany. Tieto rehabilitácie nie sú hradené poisťovňou a sú našou nádejou, aby Lucku viac poslúchali nožičky i ručičky a priblížila sa tak na úroveň svojich rovesníkov.

S úctou

Rodina Vojteková

Aktualizácie

Termín do Adeli29. 5 2020

Chceli by sme sa poďakovať všetkým darcom, ktorí prispeli na Luckinu liečbu. Podarilo sa nam dohodnúť na termíne na rehabilitácie - 7.9.2020, dúfame, že sa nám podarí vyzbierať potrebnú sumu aj s vašou pomocou, ak to bude vo vašich silách.... Ďakujeme


Ďalšie informácie

Facebook
Život s hendikepom - Lucinka Vojteková

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?