Menu

Pomoc pre nášho Miňa

Trvanie výzvy: 3. decembra 2019 - 1. júla 2020

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Vyzbierať financie na náročnú a dlhodobú liečbu v ADELI medical centrum, Piešťany.

Príbeh

Pomoc pre nášho Miňa

Pomôžte mi vyhrať tento boj. Mám celý život pred sebou.


Ahojte, volám sa Milan,  pre našich som Miňo a pre kamošov Vybaveňák.

Som mladý chalan, plný plánov, elánu, s hlavou v oblakoch a nohami na zemi. Teda bol som " nesmrteľný", ako všetci moji kamaráti. Ako my všetci,  na prahu dospelosti, ktorým patrí svet. Dnes už bohužiaľ viem, ako málo stačí, aby bol človek v oblakoch viac než by si prial. Ako zrazu nestačí IBA chcieť.

Všetko sa zmenilo v jednu októbrovú noc 21.10 2019 , keď sekunda v aute stačila na to, aby som sa ocitol tu. Pripútaný na lôžku,  strašidelne chudý, slabý a uväznený vo vlastnom tele. Som zrazu úplne odkázaný na lekárov, sestričky a našich. Na moju mamu, ktorú zrazu potrebujem oveľa viac ako môj malý braček Leo. Život niekedy naozaj nehrá fér, dnes už to viem...

Ešte nedávno som netušil, čo to" bdelá kóma" je. Také hrozivé, mrazivé slová a hlavne také vzdialené. Dnes už je toto, viac ako mesiac, môj život. Bojujem ako lev, všetci bojujú!  Pred mesiacom nado mnou"lámali palicu", len moja láska, kamaráti a moja rodina verili, že to dám.

Rodina za mňa dala slúžiť omšu a kamaráti zorganizovali spanilú jazdu s balónmi priania. Obávam sa ale, že bez vašej pomoci to nezvládnem. Lekári viac pre mňa urobiť nemôžu.

 Doporučujú, čo najskôr podstúpiť  intenzívne, profesionálne  cvičenia a neurorehabilitáciu, ktoré poskytuje Adeli medical center v Piešťanoch. Dosahujú výborné výsledky no  jedná sa o dlhodobé,  finančne náročné liečenie.

 V nemocnici už dlhšie zostať nemôžem a bez vašej pomoci mám minimálnu nádej, že sa znovu budem tešiť zo života. Že moji blízki budú pokojne spávať. Preto vás veľmi prosím o finančný príspevok. Pomôžte mi, aby viac moj pohľad nebol taký prázdny, ale plný života. 


Aktualizácie

Ahojte kamaráti, takto pokračuje môj príbeh...11. 2 2020

Onedlho uplynú 2 mesiace od uverejnenia výzvy na pomoc pri financovaní mojej liečby, vrátane rehabilitácií v špecializovaných zariadeniach na Slovensku a v zahraničí. Chceli sme vám veľmi pekne poďakovať za každé jedno Euro, ktorým ste sa rozhodli ma podporiť. Po troch náročných mesiacoch ma konečne prepustili z nemocnice. Momentálne za mnou denne dochádza výborný  fyzioterapeut, ktorý sa dlhodobo venoval v zahraničí pacientom aj v bdelej kóme. Intenzívnym cvičením pracujeme na spevnení svalstva, keďže som tri mesiace iba ležal. Pracujeme na tom, aby som dokázal sedieť a udržal hlavu. Na glasgowskej stupnici mám stupeň 5 a potrebujem mať osmičku aby ma prijali do zariadení ako na Slovensku a v Čechách. V Adeli, na ktoré sme sa najviac zamerali, nás takisto odmietli prijať práve pre tie isté dôvody. Rovnako  v Šoproňi, kde sme v  mailovej komunikácii dohodli že nastúpime.  No napriek tomu sme sa tam pred pár dňami zbytočne previezli sanitkou, pretože nás odtiaľ poslali domov.  Pomôcky ktoré mama musela zaobstarať vyšli doteraz 1100 Eur. Najbližšie nám dali prísľub už od 1 marca. Jedná sa o  poľské centrum rehabilitácií v Krakowe, zameriavajú sa aj na pacientov s nižším stupňom v bdelej kóme. Prevezú nás  s mamou sanitkou, na 27 dňovú liečbu. Jeden pobyt v tomto zariadení vychádza na 6500 Eur plus prevoz sanitkou, ktorú tiež hradíme. Ďakujem, že mi držíte palce, za vašu podporu a za peniaze, vďaka ktorým si toto všetko môžeme dovoliť a môžeme pokračovať v tomto neľahkom boji....

Miňo

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?