Menu

Vďaka vám sa môj život zlepšil

Trvanie výzvy: 8. januára 2020 - 31. decembra 2020

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Chýba ešte 1.133€, verím, že mi ešte raz pomôžete , aby som mohla svoj dlh vyrovnať.

Príbeh

Vďaka vám sa môj život zlepšil

Pomohli ste mi, veľmi ste mi pomohli! Môj život sa značne skvalitnil. Podarilo sa mi vybudovať bezbariérovú kúpeľňu v ktorej mám sprchovací kút. Na dofinancovanie som si požičala peniaze a Vaše príspevky mi pomohli pôžičku splatiť. Dovoľujem si požiadať o pomoc ešte raz. Chýba ešte 1.133€, verím, že mi ešte raz pomôžete , aby som mohla svoj dlh vyrovnať.


Volám sa Lýdia Lazová, žijem v Púchove, mám 61 rokov. Od svojich 27 rokov mám svalovú dystrofiu, ktorá sa mi postupne zhoršuje. V tomto čase sa už niekoľko rokov pohybujem len pomocou mechanického vozíka a vonku na elektrickom vozíku.

Pri sebaobslužných činnostiach, starostlivosti o domácnosť amobilite mi pomáhajú osobní asistenti. V poslednom roku sa moje ochorenie a mobilita zhoršili, prekonala som vážnu ženskú operáciu s následnými komplikáciami. Dlhodobejšie upútanie na lôžko a liečenie ma natoľko oslabili, že už neviem ani s pomocou mojich asistentiek zvládnuť činnosti hygieny v mojejkúpeľni. Aby som sa mohla lepšie dostať do kúpeľne bolo nutné ju prerobiť na bezbariérovú, aby som sa do nej dostala aj na vozíčku.

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, mi priznal príspevok vo výške 4.242,51€. Skutočná cena úpravy bola 7.820€, ale niektoré náklady súvisiace s úpravou Úrad práce nehradí. Chýbajúce financie som si musela požičať, aby sa mohla úprava kúpeľne realizovať a aby som mohla príspevok vyúčtovať Úradu práce.

Podarilo sa mi s Vašou pomocou získať 2.195€, z nich som dofinancovala náklady, ktoré mi Úrad práce neuhradil, medzi nimi: montáž kuchynskej linky, ktorá bola demontovaná z dôvodu odstraňovania bytového jadra, pokládku plávajúcej podlahy, omietky stien,maľovka stien, dopravu materiálu a pod. Dodatočne ešte vznikli náklady za kúpu radiátora (120€) a menšej automatickej práčky (280€), dovtedy som mala len obyčajnú práčku. Z Organizácie muskulárnych dystrofikovv SR som získala príspevok vo výške 250€, pomohli mi získať aj sponzora na sumu 600€, ktorý poslal financie priamo na Ludialudom.  

Dovoľujem si obrátiť sa na Vás ešte raz s prosbou o získanie zvyšnej sumy 1.133€, aby som mohla požičané financie vrátiť. Žijem sama a mojim jediným príjmom je invalidný dôchodok vo výške 329€, žijem sama veľmi skromne, nemám žiadne úspory. Vo voľnom čase sa rada venujem ručným prácam.

Ďakujem všetkým, ktorí sú ochotní mi pomôcť uľahčiť život.

Lydka

 

 


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?