Menu

Zahra môže znovu vidieť

Trvanie výzvy: 24. novembra 2012 - 31. decembra 2012

Cieľ výzvy

Transplantácia očnej rohovky Zahre, aby mohla vidieť.

Príbeh

Zahra môže znovu vidieť

Zažite napätie z dražby fotiek a umožnite Zahre vidieť.
Zahra žije v Afganistane a je slepá. Nemôže sa preto vzdelávať ani zamestnať. Jej problém však vyrieši transplantácia očnej rohovky. Na tú prispejete cez aukciu fotiek slovenských a českých fotografov.

Zahra má 17 rokov a býva v Kábule. Jej otec je šofér a matka sa stará o domácnosť. Zahra má ešte dve sestry a troch bratov. Kvôli problémom s očami je nezamestnaná. Vo svojom živote by chcela mať možnosť sama pomáhať iným.

Rohovková slepota je v Afganistane kvôli otrasným hygienickým podmienkam, neuveriteľnej chudobe a nedostatočnej lekárskej starostlivosti jedným z najčastejších vážnych ochorení očí. Prakticky to znamená úplné vyradenie zo života. Najviac postihnutou skupinou sú deti, ktoré kvôli tomu nemôžu chodiť do školy. Takto sú celkom odkázané na starostlivosť príbuzných, v dospelosti si nemôžu nájsť uplatnenie. Sú tak doživotne závislé na svojom okolí.

Transplantácie očných rohoviek prebiehajú dlhodobo v spolupráci s Berkatom v Čechách. Tento rok sa nám podarilo vďaka výťažku zo Zbierky Berkat Pomáha vrátiť zrak štyrom pacientom, ktorých na očnej klinike Nur (Svetlo) operuje afganský doktor Wahid, s ktorým sme v úzkom kontakte. Nákup jednej rohovky sa pohybuje medzi 1000€ až 1100€ podľa aktuálnej ponuky.

V prípade, že vás vrátenie zraku nevidiacim zaujalo, venujte pozornosť nášmu webu, kde sa okrem iného dozviete, ako môžete podporiť tento projekt kúpou zázračných bábik.

Ďalšie informácie

Web
berkat.sk

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?