Menu

Branko prosí dobrých ľudí o finančný príspevok na rehabilitáciu

Trvanie výzvy: 28. novembra 2012 - 28. novembra 2013

Cieľ výzvy

Zabezpečiť pre syna rehabilitačný pobyt.

Autor výzvy

Príbeh

Branko prosí dobrých ľudí o finančný príspevok na rehabilitáciu

... naším najväčším snom je, aby náš malý Branko chodil sám bez pomoci a rozprával nám, ako nás veľmi ľúbi, zaradil sa medzi ostatné deti a viedol plnohodnotný život.
Preto Vás touto cestou prosíme o pomoc, aby Branko mohol znova zopakovať rehabilitačný pobyt v súkromnom rehabilitačnom centre RENONA v Šúrovciach a veríme, že Vás príbeh našej rodiny nenechal ľahostajnými a s Vašou pomocou sa nám istotne podarí naplniť naše sny a túžby....

Branko sa narodil z prvej gravidity v 37. gestačnom týždni pre hroziacu hypoxiu - s pôrodnou váhou 2200g a dĺžkou 44 cm. V troch mesiacoch si detská lekárka všimla, že s Brankom nie je niečo v poriadku a poslala nás na neurológiu, kde mu bola stanovená diagnóza hypotonický syndróm, mikrocefália, plagiocefália, PMR.

Od troch mesiacov sme s Brankom 2,5 roka intenzívne cvičili Vojtovu metódu, chodili sme plávať, vyskúšali sme hipoterapiu, ale Branko sa koníkov bál. V júli mal Branko tri roky, sám nechodí, dokáže to iba s oporou, rozpráva len jednoslabičné slová a je stále plienkovaný. Napriek všetkému je veľmi vnímavý, o všetko sa zaujíma, veľmi rýchlo štvornožkuje, vždy nás niečím prekvapí a obdarí krásnym úsmevom ale čo je pre nás aj v tomto ťažkom údele povzbudením je to, že je veľmi prítulný a veľmi rád sa objíma. Všetci sa veľmi tešíme, keď Branko dosiahne nejaký pokrok, urobí novú vec a veľmi by sme si želali, aby raz sám dokázal utekať, rozprávať a zaradil sa medzi ostatné deti.
Keď mal Branko ( 3 roky a 2 mesiace) absolvovali sme s ním dvojtýždňový liečebný pobyt v súkromnom rehabilitačnom centre RENONA v Šúrovciach. Už po prvom pobyte sme videli veľké zmeny - Branko sa začal menej báť, menej slintal, bol stabilnejší, naučil sa vstať zo sedu, nastalo spevnenie svalstva celého tela a spravil svoje prvé samostatné kroky, ktoré každým dňom zdokonaluje. Vzhľadom na zreteľné pokroky, ktoré v tomto zariadení dosiahol mu bola odporúčaná ďalšia rehabilitácia.

Žiaľ, pobyt v tomto zariadení nie je hradený zo zdravotného poistenia a náklady sú vysoké - 2 512 € a plus 221 € za ubytovanie. Nakoľko ja som stále na materskej dovolenke, a Brankovi pribudol aj braček, ktorý má 4 mesiace, manžel je jediný zarábajúci člen našej domácnosti. Liečba v RENONE je finančne náročná, nakoľko si celý pobyt musíme hradiť sami - preto prosíme dobrých ľudí s veľkým srdcom, ktorí vedia aké je to ťažké pre rodičov chorého dieťaťa.

Preto Vás touto cestou prosíme o pomoc, aby Branko mohol znova zopakovať rehabilitačný pobyt v súkromnom rehabilitačnom centre RENONA v Šúrovciach.

S vďakou Váš Branko s rodičmi

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?