Menu

Revitalizácia prekážok pre záchranárske psy

Trvanie výzvy: 12. februára 2020 - 31. marca 2020

Cieľ výzvy

Oprava prekážok vo Výcvikovom centre pre záchranárske psy, zhotovenie bezpečných a stabilných kovových konštrukcií pod prekážky do termínu prvých jarných skúšok pre záchranárske psy, ktoré sa uskutočnia 18. - 19.4.2020.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 6.2.1995

IČO: 31807585

Ulica: Luhačovická 29

Mesto: Bratislava

PSČ: 82104

Štát: Slovensko

Príbeh

Revitalizácia prekážok pre záchranárske psy

Bratislavská kynologická záchranárska brigáda (BKZB) združuje dobrovoľníkov, ktorí sa už od roku 1994 venujú výcviku záchranárskych psov. Špeciálne vycvičené psy dokážu vyhľadávať nezvestných a stratených v lesných porastoch a ruinách budov.

BKZB je skupina dobrovoľných záchranárov, ktorej poslaním je hľadanie stratených či zavalených osôb za pomoci vycvičených záchranárskych psov. Pravidelne sa zúčastňujeme medzinárodných cvičení a skúšok záchranárskych psov a neustále sa podrobujeme testom, aby sme boli v každej situácii čo najprofesionálnejšie pripravení pomáhať. Pomáhame bezplatne. Vzdelávame sa nielen v oblasti výcviku psov, ale aj v poskytovaní prvej pomoci, topografii, rádiokomunikácii a mnohých ďalších oblastiach. 

Pre výcvik našich psov je okrem iného dôležitý aj tréning obratnosti a odvahy na rôznych prekážkach. Obratnosť psa sa potom preskúšava na skúškach záchranárskych psov a pokiaľ pes v tejto časti skúšky neuspeje aspoň na 70%, nemôže skúšku úspešne absolvovať. Vo Výcvikovom centre pre záchranárske psy sme z dostupných materiálov vybudovali prekážky potrebné na testovanie a výcvik psov, bohužiaľ časom už drevené prvky strácajú na pevnosti a prekážky sa pomaly rozpadávajú. Preto by sme prostredníctvom tejto výzvy chceli vyzbierať financie potrebné na opravu prekážok a zhotovenie kovových konštrukcií pod prekážky, ktoré by zabezpečili stabilitu a bezpečnosť prekážok a zabránili tak prípadnému zraneniu psa.

Aktualizácie

Ďakujeme za podporu!28. apr 2020

Aj vďaka vašej podpore sa nám podarilo naplniť časť našich cieľov a naše nové prekážky majú už takmer finálnu podobu.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?