Menu

Liečba kmeňovými bunkami pre bojovníka Lea

Trvanie výzvy: 9. apríla 2020 - 31. októbra 2020

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Liečba kmeňovými bunkami.

Príbeh

Liečba kmeňovými bunkami pre bojovníka Lea

Táto terapia je asi naša najväčšia nádej na výrazný pokrok a zlepšenie kvality Leovho života v budúcnosti.


Naša výzva je pokračovaním/predĺžením našej pôvodnej výzvy, ktorú sme kvôli zaneprázdnenosti nestihli predĺžiť a taktiež sme nedosiahli cieľovú sumu. V nej sme vyzbierali 6784 Eur, teda nieco cey tretinu potrebnej vielovej sumy. Dúfame, že situácia vo svete sa čoskoro upraví pre dobro nás všetkých, a my budeme môcť absolvovať potrebnú liečbu, kedze aj u nas cas zohrava vyznamnu rolu a cim skor budu bunky aplikovane, tym lepsie vyhliadky na zlepsenie stavu mame. 

Nebudem preto veľmi rozpisovať náš pôvodný príbeh, ten si môžte prečítať na pôvodnej výzve tu alebo aj na našom blogu tu, kde postupne pribúdajú články z nášho príbehu. Skôr by sme v skratke spomenuli v čom spočíva liečba, na ktorú sa /bohuzial/ musíme spoliehať na pomoc dobrých ľudí. 

Liečba kmeňovými bunkami síce nie je až tak úplne nová, no kvôli potrebe rôznych klinických studií atď. nie je ešte tak úplne rozšírená. U nás na Slovensku ste o nej mohli počuť skôr v oblasti ortopédie, i keď prve testy v rámci liečby DMO s použitím vlastných kmeňových buniek sa vraj začali robiť už aj v Bratislave. /my vlastnú pupočníkovú krv nemáme, len súrodeneckú/. 

Kmeňové bunky sú laicky povedané také univerzálne bunky, ktoré vedia nahradiť poškodené bunky v tele za nové. Preto je liečba a výskum liečby kmeňovými bunkami obrovskou nádejou v generatívnej medicíne - i keď v niektorých oblastiach je to ešte stále hudba budúcnosti, no na ceste už ako tak sme. Leo utrpel v nemocnici počas svojho dlhého pobytu pneumotorax/prasknutie pľúc/ pravdepodobne v dôsledku tlaku ventilácie /áno tej, o ktorej v dnešnej dobe tak často počujete/, takže ho rýchlo museli oživovať a pravdepodobne došlo k nedokysličeniu časti mozgu ci zakrvácaniu - práve v tej časti, komôr, ktoré sú blízko pohybových centier, ktoré sa snažíme zaktivizovať práve rehabilitáciami a každodenným cvičením. Kmeňové bunky by mali vedieť toto podstatne ovplyvniť práve tým, že by mali nahradiť poškodené bunky /tie, ktoré sa poškodili počas oživovania/ a tak výrazne ovplyvniť motorický vývoj a pokrok pre deti ako je Leo. Početné testy s veľmi dobrými výsledkami sa robili v USA na Duke University, kde sa tomuto výskumu a liečbe venujú už niekoľko rokov a v rámci terapií a testov tam bolo zahrnutých aj niekoľko pacientov zo Slovenska. Taktiež sa tejto liečbe venujú aj Mexiku, kde už taktiež aj vďaka tomuto portálu absolvovalo niekoľko detí túto terapiu, so zatiaľ pozitívnymi výsledkami. Zaregistrovali sme Lea v oboch nemocniciach na túto terapiu, závisiac od výsledkov súrodeneckej pupočníkovej krvi, ale koniec koncov či už to bude tá alebo oná nemocnica, v oboch prípadoch sa za túto terapiu platí (resp. úprimne povedané ako za každú terapiu, ktorá nám reálne pomáha - vid. rehabilitácie v Adeli a podobne....a vraj zdravie si za peniaze nekúpiš...).

Sme preto radi za každú pomoc, ktorú ste nám doteraz prejavili, je to neskutočné povzbudenie bojovať ďalej a vedieť, že nebojujeme tento boj sami.Práve v posledných dňoch si mnohí uvedomili cenu zdravia. Karanténa nás napríklad nejako výrazne neovplyvnila ako ostatných, lebo my takto viac menej fungujeme bežne. V prechodných obdobiach sa vyhýbame väčšiemu množstvu ľudí, preplneným obchodom atď. kvôli zníženej imunite a aj priamemu vstupu do pľúc skrz tracheostómiu. Mesiace sme boli doma na kyslíku, bez prenosného oxzgenátora, závisli na prístroji veľkom ako kufor, ktorý potrebuje elektrickú sieť. A dezinfekcia bola a je u nás na dennom poriadku – vrátane rúškov. Navyše počas dňa potrebujeme poctivo cvičiť niekoľko krát do dňa, či je piatok a či sviatok ako sa povie...Preto až teraz mnohí pochopili, čím si to vlastne prechádzame, nakoľko niečo podobné okúsili na vlastnej koži. Preto ďakujeme aj tým, ktorí sa postavili k tomuto zodpovedne, lebo ste nechránili len seba ale aj nás. A veríme, že ako spoločne zvládneme toto obdobie, tak spoločne s Vašou pomocou aj my zvládneme náš boj za zdravím.Ďalšie informácie

Facebook
Predcasniatko Leo - Preemie Leo

Web
www.predcasniatkoleo.wordpress.com

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?