Menu

Zje sa každé zrnko. 80 balíkov potravín pre rodiny v núdzi

Trvanie výzvy: 9. apríla 2020 - 31. augusta 2020

Cieľ výzvy

#gaucovavyzva Naše projekty fungujú aj vďaka Vašej podpore. "Koronakríza" zasiahla aj nás a všetkých, ktorí nám pomáhajú. Hľadáme preto ďalších ľudí s dobrým srdcom. Pomôžte nám pomáhať aj naďalej! ĎAKUJEME.

Autor výzvy

Príbeh

Zje sa každé zrnko. 80 balíkov potravín pre rodiny v núdzi

Podporte aj Vy Fórum života a Centrum konkrétnej pomoci Femina - vďaka projektom konkrétnej pomoci dokážeme pomáhať tam, kde treba.

Ryža, strukoviny, cestoviny, múka, sáčkové polievky – ani jedno zrnko z trvanlivých potravín nevyjde nazmar.  Zrnko, ktoré predstavuje vzácnosť najmä v sociálne slabších rodinách. Práve tieto rodiny zasiahla súčasná situácia najviac. Mnohé nemajú ani na nákup základných potravín.

Centrum konkrétnej pomoci Femina už niekoľko rokov pracuje s rodinami v núdzi v dvoch južných okresoch Levice a Krupina a v 9 na východe: Snina, Michalovce, Medzilaborce, Svidník, Prešov, Sabinov, Bardejov, Vranov nad Topľou a Humenné.

Vyčerpali sme však už možnosti doterajších sponzorov a darcov. Núdza a potreby však rastú každým dňom. Preto sa aj my zapájame do Gaučovej výzvy. Získané prostriedky použijeme na nákup a sprostredkovanie balíčkov potravinovej pomoci tým, ktorí to najviac potrebujú. Naša pomoc je vždy adresná a reaguje na konkrétne reálne potreby danej rodiny. 

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapoja a svojím zrnkom pomoci pomôžu tým najzraniteľnejším.

Centrum konkrétnej pomoci Femina je projektom o.z. Fórum života. Pomáha ženám a dievčatám zorientovať sa v ťažkých situáciách ako rodinná kríza, sociálna núdza, nedostatok potravín, šatstva, diskriminácia, násilie, nečakané tehotenstvo. Pôsobí v teréne v regiónoch Levice, Prešov a Snina.

Fórum života je platformou pro-life organizácií a jednotlivcov od roku 2001. Svojimi aktivitami komunikuje hodnotu života a ľudskej dôstojnosti. Navrhuje systémové riešenia v ochrane ľudského života. Aktivity a projekty Fóra života sú zamerané na vzdelávanie a na konkrétnu pomoc.

 Celková suma pomoci: 3200 € z čoho nakúpime a rozdistribujeme 80 balíčkov potravinovej pomoci

Aktualizácie

UŽ 48 RODÍN DOSTANE VĎAKA VAŠEJ POMOCI TRVANLIVÉ POTRAVINY11. jún 2020

V týchto ťažkých časoch pomáhame rodinám v núdzi. Je to 80 rodín, ktorých príbehy poznáme osobne a snažíme sa im komplexne pomáhať. Vďaka vašej štedrosti môžeme kúpiť 48 balíčkov potravín.

Chudobné rodiny veľmi zasiahla pandémia. Mamy nemajú z čoho variť svojim deťom a o ich hlade vie len málokto. Je skrytý za zatvorenými dverami domovov a brán. Často ani najbližší susedia nevedia, že deti zaspávajú s prázdnym žalúdkom a s tichou prosbou, aby zajtra bolo lepšie a mama mala z čoho variť.

My, v Centrum konkrétnej pomoci Femina poznáme tieto rodiny - otvorili nám svoje dvere a často s hanbou nám ukazujú svoju chudobu - prázdne police v špajzy. Sami, bez našej pomoci, to však nedokážu zmeniť. My im podávame pomocnú ruku aj cez základné sociálne poradenstvo. A teraz kupujeme potravinové balíčky, ktoré distribuujeme priamo do rodín. Tak ako včera..

Toto je len jedna rodina z 48 rodín, ktorá si včera po dlhom čase dopriala teplú večeru. Ale stále máme 32 rodín, ktoré potrebujú aj vašu pomoc.

Podporte našu zbierku aj malým príspevkom. Ďakujeme!


FEMINA pomohla, aby deti mali čo do úst vložiť12. máj 2020

Volám sa Eva. Aktuálne som prišla o prácu. Som vyučená šička. Chcela som si privyrobiť šitím, keďže sme prišli o môj príjem. Avšak doma som nemala šijací stroj. Neboli naň peniaze. Rozmýšľala som, že by som mohla šiť rúška a tak aj pomôcť iným. Tak isto by som vedela ušiť oblečenie svojim deťom, prípadne susedom. Moja kamarátka, pracovníčka z miestneho úradu, mi poradila Centrum konkrétnej pomoci Femina. Zavolala som im a povedala o tom, ako veľmi by som potrebovala šijací stroj. Pochopili moju situáciu a podarilo sa im zakúpiť šijací stroj pre mňa. Dnes šijem nielen rúška, ale dokonca som včera ušila aj závesy. Mám z toho veľkú radosť. Takto si aspoň trošku privyrobíme a mám za čo kúpiť deťom trocha jedla. Tiež sa mi snažia pomôcť s potravinovou pomocou, je to však náročnejšie v čase koronakrízy. Ale podarilo sa a včera nám prišiel balík trvanlivých potravín. Som rada, že vďaka pomoci FEMINY naše deti nie sú hladné. Som vďačná, že vďaka Femine môžem byť užitočná pre rodinu a spoločnosť aj ja.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?