Menu

Lukáško

Trvanie výzvy: 11. decembra 2012 - 28. februára 2013

Cieľ výzvy

Možno sa nájde niekto, koho osud mamy Lukáška oslovil a rozhodne sa pomôcť. Našou snahou je prispieť Lukáškovi nielen na „Ježiška“, no predovšetkým na to, aby jeho rodičia ľahšie zvládali život v nemocničnej Bratislave. Aby okrem strachu o synčeka, čo najmenej riešili strach z existencie. VOPRED OBROVSKÁ VĎAKA!

Autor výzvy

Dátum vzniku: 25.11.2005

IČO: 30798604

Ulica: Gercenova 2

Mesto: Bratislava

PSČ: 85101

Štát: Slovensko

Príbeh

Lukáško

Bez odvahy na reverz by tu nebol. Štebotavé slniečko na detskej onkológii. Bojovník, zlatíčko, anjelik – nie, nič z toho nie je prehnané. Choroba deťom nepatrí!

Lukáško si ako najväčší gurmán odkusuje zo syrového pagáčika. Mňam! Ponúkne maminku aj mňa, keď s poďakovaním odmietneme, svetácky zašvitorí: „Nevadí, dám ho do postieľky!“ Čiže do bruška. Rapoce ostošesť. Maminka je Ivanka, ocko Rastík a polročná sestrička Nelka. Mladý pán tvrdí, že ho poslúcha , pritakáva, že má rád futbal, ale že teraz zo všetkého najviac chce ísť do herne. Všetko by bolo fajn, keby...

Reverz: Ocko Rastík prináša veľké tašky z auta, mama Ivanka hovorí čo a prečo, babka zatiaľ kočíkuje malú Nelku. Bohužiaľ, keby sa všetko sa nedialo na detskej onkológii. Rozkošnému Lukáškovi totiž začína ďalšia šichta. Chemoterapia. Dnes ho ale, po povinných odberoch, treba najskôr infúziami zavodniť. Tá vodička, ktorá „musí zničiť to zlé“, začne tiecť až zajtra. Lukáš má tri roky, škôlku stihol okúsiť len jeden týždeň. Pretože do jeho života nespravodlivo vhupla leukémia... Ivana začína od piky. Má tridsať jeden, s Rasťom sú spolu pätnásť rokov „Môj prvý a jediný,“ nádherne sa usmeje. Po dvoch nechcených potratoch sa tešila, že je znova v tom. Radosť nemala konca kraja. V domáckej regionálnej nemocnici však zažila veľký šok: „Bola som tak v ôsmom či deviatom týždni, keď mi zrazu oznámili, že na sone nevidno embryo. Primár následne rozhodol – ráno kyretáž. Volala mužovi, ten vzápätí na bratislavskú súkromnú kliniku – vraj nech príde čo najskôr. Podpísala reverz. Kyretáž, teda zrušenie tehotenstva, odmietla. „Lekársku správu mi podávali s tým, že nech si nemyslím, že v hlavnom meste mi povedia niečo iné. Potrat vraj urobia tak či tak. Lenže, neurobili.“ Ivana lapala po dychu, keď jej „bratislavské sono“ ukázalo srdiečko. Tak predsa!!! A začiatkom júla 2009 prišiel na svet Lukáško. Anjelik, ktorý, nebyť odvahy a reverzu rodičov, tu vôbec nemal byť! Ivana s Rasťom boli najšťastnejšími rodičmi na svete.

Pokračovanie príbehu: www.ozmedzinami.sk.


Občianske združenie Medzi nami sa snaží pomôcť sociálne slabším rodinám a rodinám s postihnutým členom, preklenúť bezútešnú situáciu. Ide o ľudí, ktoré sa nie vlastnou vinou ocitli v ťažkej situácii.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?