Menu

Vzdelanie vďaka počítačom pre lepšiu budúcnosť ...

Trvanie výzvy: 12. mája 2020 - 12. júna 2020

Cieľ výzvy

Zaobstaranie šiestich počítačov pre rodiny so školopovinnými deťmi v centre pána farára Gombitu, aby sa mohli plnohodnotne zúčastniť vyučovacieho procesu v súčasnosti aj v budúcnosti.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 11.7.2011

IČO: 42152445

Ulica: Priehon 104/19

Mesto: Sebedražie

PSČ: 97205

Štát: Slovensko

Príbeh

Vzdelanie vďaka počítačom pre lepšiu budúcnosť detí

Na okraji Košíc sa nachádza najväčšie zariadenie svojho druhu na východe, kde sa farár Peter Gombita s neveľkým tímom kolegov stará o 300 ľudí, ktorí prišli o domov. Robia to aj v čase pandémie koronavírusu obetavo, nezištne, s pomocou mesta, VÚC, firemných aj súkromných darov.

Prečítajte si celú reportáž Andreja Bána na DenníkuN (článok odomknutý): Kňaz, ktorý sa stará o tristo ľudí bez domova v Košiciach: Občas si vravím, že Boh si z nás robí žarty

Medzi jeho klientmi je aj šesť rodín so školopovinnými deťmi. Pán farár Gombita pre nich zabezpečil podmienky na bývanie aj pripojenie cez WiFi. Obrovskou pomocou pre tieto deti a ich rodiny by bolo zaobstaranie šiestich počítačov s webkamerou tak, aby sa mohli plnohodnotne zúčastniť vyučovacieho procesu v súčasnosti aj v budúcnosti.

(Podľa vyzbieranej sumy vyberieme vhodné technické riešenie a počet počítačov. O využití darov vás budeme informovať.)

Aktualizácie

ĎAKUJEME!12. 6 2020

Ďakujeme za podporu! Zostáva posledný deň výzvy. Pridáte sa ešte?

A  najbližšej aktualizácii už pripravíme informácie priamo z centra Oáza s nainštalovanými počítačmi.

Finišujeme s prípravou novej učebne24. 5 2020

Pán farár Gombita má šikovného technika, ktorý pomôže s rozbehnutím učebne a potrebným zaškolením. Súčasťou novej učebne bude aj multifunkčné zariadenie vďaka ktorému bude sociálna pracovníčka tlačiť deťom aj učebné materiály. 

Pomôžte nám prosím vyzbierať potrebné prostriedky - sme blízko. ĎAKUJEME!

Vieme zabezpečiť už 4 počítače, ďakujeme!17. 5 2020

Z vyzbieraných prostriedkov vieme zabezpečiť už 4 počítače v o niečo slabšej konfigurácii. Podľa konečnej sumy zvolíme vhodné technické riešenie a o využití darov vás budeme informovať. Ďakujeme za vašu podporu!

Začíname pripravovať prvé dva počítače14. 5 2020

Milí darcovia, ďakujeme za vašu podporu! Aktuálny stav výzvy nám umožňuje začať pripravovať prvé dva počítače. Veríme, že spoločne "dáme" aj ďalšie štyri.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?