Menu

Pomôžte Alžbetke absolvovať potrebné rehabilitačné liečenia, aby raz mohla povedať " rúčka funguje"

Trvanie výzvy: 3. januára 2013 - 3. januára 2014

Cieľ výzvy

Zaplatenie rehabilitačných liečení, cesta ubytovanie, kúpa pomôcok a rôznych terapii na zlepšenie Alžbetkyného stavu.

Autor výzvy

Príbeh

Pomôžte Alžbetke absolvovať potrebné rehabilitačné liečenia, aby raz mohla povedať " rúčka funguje"

Pomôžte Alžbetke absolvovať potrebné rehabilitačné liečenia, aby raz mohla povedať " rúčka funguje"


Chcela by som Vás milí darcovia osloviť v mene mojej dcérky Alžbetky, ktorá sa po vážnych komplikáciách pri pôrode, narodila z dosť ťažkým zranením. Usmievavá 4-ročná Alžbetka, ktorá to najdrahšie nedostala do vienka a musí o to z celých síl bojovať, a to už od pôrodu, keď sa takmer udusila pupočnou šnúrou a lekár ju na svet musel doslova vytrhnúť, čo samozrejme neostalo bez následkov. Naša bojovníčka bola celá modrá, keď mi ju ukázali. Následky boli zdrvujúce-popôrodná paréza brachialis horný aj dolný typ, ochrnutie pravej hornej končatiny. Časom sa začali nabaľovať aj iné diagnózy: alergia na kravské mlieko, problémy z ľavou nôžkou a teraz aj skolióza kvôli ktorej nosíme špeciálny oblek z lykry.Teraz zvádzame nekonečný boj s časom aj financiami. Čas je náš nepriateľ, vieme, že teraz keď Alžbetka rastie nemôžeme nič zameškať a toho sa najviac bojíme, že nedostane potrebné a hlavne správne liečenie v čas a neskôr to už nepôjde. Dopredu nás ženú pozitívne prognózy lekárov. Podarilo sa nám absolvovať jeden pobyt v rehabilitačnom cente Renona, kde za pomoci špeciálneho obleku a veľkej pomoci odborníkov, ktorí tam pracujú, má Alžbetka novú šancu naučiť sa správne držať telo, ako má používať svaly. Aj keď napredujeme veľmi pomaly je tu stále šanca na zlepšenie. 12 dňové liečenie stojí 2580,- eur plus 221,- eur ubytovanie, strava a cesta ďalšie financie. Veľmi by sme sa chceli do Renony vrátiť a pokračovať v liečení, potrebuje však Vašu pomoc, pomoc dobrých anjelov, ktorých Alžbetkyn príbeh chytí za srdce.

Rehabilitácia je pre Alžbetku veľkou výzvou a zároveň šancou priblížiť sa aspoň trocha k bežnému životu jej malých rovesníkov. Podľa možnosti malej bojovníčke zakupujeme špeciálne pomôcky, raz za týždeň chodíme súkromne cvičiť stojí to 15,- eur, kupujeme neustále potrebné lieky,potrebovali by sme aj kurz plávanie, a hippoterapiu. Všetky procedúry sú pre nás finančne náročné, napriek tomu hľadáme stále nové možnosti ako našej dcérke pomôcť. Veľmi ju ľúbime, chceme len aby žila ako ostatné dievčatká a chlapci v jej veku.

Všetkým, ktorý nám akokoľvek pomohli v mene Alžbetky a celej našej rodiny srdečne ďakujem.

Náš osobný účet je: 0461926076/0900

16.10.2012 TV. Markíza odvysielala našu situáciu v reflexe. Alžbetka reflex - YouTube

Viac si o nás môžte prečítať aj na naj mama z článkov http://najmama.aktuality.sk/clanok/231397/pribeh-malej-alzbetky-po-porode-nastalo-ticho-vedela-som-ze-je-zle/

Aktualizácie

Aj vďaka vám darcom sme zvládli už tretie veľmi úspešne liečenie.9. dec 2013

Vrátili sme sa z dvojtýždňového liečenie z Renony, kde nás Alžbetka potešila novým pohybom, ktorý ju naučili skvelí fizioterapeuti za čo im patrí velikánske Ďakujem. Nedá sa to ani opísať akú máme radosť. Každučký posun nás ženie vpred a to nám dáva aj vieru, že všetko raz bude Alžbetka zvládať na jednotku, len máme pred sebou ešte náročnú cestu. Vám milí darcovia z celého srdca ďakujeme za podporu, ktorú nám dávate a tým aj možnosť pomôcť našej dcérke Alžbetke. Finančné prostriedky ktoré sa nám podarí ešte nazbierať využijeme na doplatenie hipoterapie aby sme mohli celí rok čo najviac ísť na koníka, taktiež každý týždeň na cvičenie a ak sa podarí zakúpime aj nejaké nové pomôcky, ktoré sme využívali na cvičenie a tak mohli pokračovať vo všetkom čo sme sa naučili aj doma. Do Nového roka vám želáme všetko dobré hlavne veľa zdravíčka, Krásne a požehnané Vianoce. Ešte raz zo srdca ďakujeme.

9. okt 2013

Dobrý deň milí darcovia, najsamprv sa vám chcem zo srdca poďakovať za každučký jedn dar, ktorý ste nám poslali, Ďakujeme. Keďže sa nám podarilo nazbierať pomocou 2% z dane istú čiastku+ nadácia Orange a nadácia Prvej stavebnej sporiteľni nám podali taktiež pomocnú ruku aby sme už teraz 28.10.2013 mohli nastúpiť na tretie liečenie, ktoré Alžbetke veľmi pomáha, znížila som aj sumu potrebnú na toto liečenie, ostáva nám už len uhradiť ubytovanie cestu a stravu, spolu je to okolo 476,-eur, ktoré nám chýbajú na uskutočnenie tohto liečenia preto vás chcem poprosiť o pomoc. Finančné dary taktiež používame na hradenie hipoterapie a cvičenia, ktoré sú potrebné každý týždeň. Za pochopenie a pomoc ešte raz ďakujeme, za nádej, ktorú nám dávate.

Podarilo sa nám absolvovať druhé liečenie v Renona Rehabilitation13. jún 2013

Už sme sa vrátili z druhého liečenia v Renona Rehabilitation, výsledky a zlepšenie je vidieť za čo sme nesmierne vďačný, na odporúčanie lekára sme zakúpili aj elektro stimulátor za 99,- eur čo boli výdavky na vyše, mal by nám však pomôcť lepšie a efektívnejšie zvládať cvičenia a terapie aj doma a tiež pripraviť Alžbetku na ďalšie liečenie, ktoré by sme mali absolvovať v septembri. Pevne veríme, že sa nám to podarí a dostaneme sa aj na tretie liečenie. Všetkým darcom srdečná vďaka za pomoc.

Hippoterapia a plávanie19. apr 2013

Konečne sme sa dočkali a dostali na hippoterapiu a plávanie. 30 minút cvičenia na koníku nás stoji 12 eur a za plávanie doplácame 3,50 potrebovali by sme to aspoň 2 krát do týždňa. Prosím vás milý darcovia o pomoc aby sme mohli absolvovať aj tieto terapie a zlepšiť Alžbetke jej zdravotný stav. Za akúkoľvek pomoc ďakujeme.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?