Menu

Kúpeľná liečba pre Lukáška

Trvanie výzvy: 29. mája 2020 - 3. mája 2021

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Cieľ výzvy je finančná pomoc pre syna Lukáška na kúpeľnú liečbu

Príbeh

Kúpeľná liečba pre Lukáška

Som matka 8 ročného Lukaska, ktorý má mentálne postihnutie. Je astmatik, alergik a trpí metabolickej poruchou

Chcela by som Vás poprosiť o finančnú pomoc na kúpeľnú liečbu pre Lukaska. Som matka Lukaska, o Lukaska sa starám sama, môj jediný príjem je (zatiaľ) príspevok na opatrovanie ztp dieťaťa. Z neho si žiaľ nemôžem dovoliť mesačne odkladať mesačne  čiastku na kúpeľnú liečbu ako by som potrebovala, potom by mi chýbalo na bežné výdavky  domacnosti a ďalšie vydavky- lieky,  ďalšiu zdravotnú starostlivosť  pre Lukaska, vydavky na školu ...

Lukaskovi boli doporučene 2 rôzne kúpeľné liečby: 1. Klimatická liečba v Smokovci pre astmu, časté opakované infekty dýchacích ciest, alergie. 2. Kúpeľňa liečba v Bardejove pre metabolickú poruchu. Zatial sa nevie na ktorú pojde skôr. Vzhľadom na Lukaskove postihnutie nemoze ist do kúpeľov sam, potrebuje sprievodcu, má aj preukaz ZŤP-S. Zo strany zdravotnej poisťovne by zdravotná poisťovňa uhradila z verejného zdravotníctva iba Lukaskovi, ja ako matka by som si musela z vlastného uhradiť ubytovanie, stravu čo je na 28 dní cca. 900 eur Čo som sa telefonicky informovala v detských Bardejovských kúpeľoch, v Smokovci možno ešte viac. Žiaľ ziadne zľavy pre ZŤP-S neposkytujú aj keď dieťa preukázateľne nemoze ist samé, potrebuje sprievodcu.

Touto cestou by som Vás chcela poprosiť o finančnú pomoc na kúpeľnú liečbu pre Lukaska. 

Aktualizácie

Informacia2. 9 2020

Dobry den, 

Ešte raz by som chcela poďakovať všetkým darcom, dobrým ľuďom, ktory sa nám doteraz rozhodli pomôcť. Chcela by som informovať, že pokiaľ sa nepodarí vyzbierať plná suma na kúpele na 3 tyzdne mame moznost týždňoveho  liečebného pobytu- týždňová klimatická liecba v Smokovci.  

Opätovne porucha imunity. Prosba o pomoc z financovaním kúpeľov 7. 7 2020

Dobrý deň,

opätovné by som týmto chcela požiadať o pomoc z financovaním kúpeľov pre Lukáška. Nedávno sa Lukaskovi opätovne potvrdila porucha imunity, opäť finančne nákladná liečba. Astma sa Lukaskovi taktiež zhoršila hoci každý deň inhaluje. Momentálne je priorita aby Lukasko mohol ist na kúpeľnú liečbu do Tatier- Smokovec. Po finančnej stránke si 3 týždňové kúpele dovoliť nemôžem. Bardejovske kúpele, ktoré spomínam vo výzve zatiaľ priorita nie sú, výsledky vysetreni potvrdili síce metabolickú poruchu no aktuálne nie je nutné aby išiel Lukasko do Bardejovských kúpeľoch, pokiaľ by to bolo neskôr nutné tak až v 12tich rokov.

Chcela by som opäť poprosiť všetkých dobrých ľudí o pomoc z financovaním kúpeľov pre Lukáška. Potrebuje 3 týždňovu kúpeľnú liečbu. Na krátkom pobyte už síce bol no tyzden je veľmi malo na to aby sa Lukaskov zdravotný stav zlepšil. Zhoršené výsledky, potvrdená porucha imunity, zhorsujuca sa astma svedčia o tom, ze Lukasko potrebuje dlhšiu liečbu v Smokovci ako len na pár dni. Ďakujem vopred všetkým, ktorý budú ochotný nám pomôcť .  V októbri mi končí opatrovatelsky prispevok pre ZŤP, či mi ho úrad práce predĺži vôbec nie je isté naokolo ešte stále nie je dokončená diagnostika na genetickej ambulancii. Hoci Lukasko naďalej vyžaduje, potrebuje 24 hodín starostlivosť a dozor úrad práce sa vo viacerých prípadoch, hlavne u detí rozhodol inak.  

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?