Menu

Pomoc pre Matúška pri rehabilitácii

Trvanie výzvy: 27. januára 2013 - 27. januára 2014

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je pomoc pri financovaní akejkoľvek rehabilitácie potrebnej pre syna.

Autor výzvy

Príbeh

Pomoc pre Matúška pri rehabilitácii

Ahojte ujovia a tety, volám sa Matúško a chcem Vás poprosiť o pomoc pri financovaní mojich rehabilitácií.

Som takmer 7 ročný veselý chlapček z Kysúc. Tento rok sa teším do prvej triedy ZŠ, kde nastúpim s mojimi "zdravými" kamarátmi zo škôlky. Pretože som šikovný a okrem neposlušných nožičiek úplne obyčajný chalan :) Mal som jeden rok odklad od školy, pretože sa stále zotavujem z mojej choroby, ktorá ma trápi od narodenia. Narodil som sa zdravý, lenže po niekoľkých hodinách som začal chorľavieť. Najskôr som dostal zápal pľúc, potom silné krvácanie do mozgu, následkom čoho trpí dodnes moje telíčko. Mám Detskú mozgovú obrnu - spastickú kvadruparézu, Epilepsiu, rozsiahlu Alergiu, Colobomu Iridis, Maculu Cornea, Obstipačný syndróm.... Moje detstvo je len o cvičení, masírovaní, nekonečných rehabilitáciách. Nepoznám detstvo, ako ho prežívajú moji kamaráti. Nemôžem chodiť sám do škôlky, pretože nechodím, neviem sa sám napapať, ani obliecť. Je mi smutno za kamarátmi, chcel by som sa s nimi hrať každý deň. Vo všetkom mi pomáhajú mamina s ocinom. Rok 2012 bol pre mňa veľmi ťažký, veľmi som ochorel a následkom zlej liečby som zostal úplne ležať. Môj stav sa zhoršil, preto som nemohol dlho rehabilitovať. Musel som začínať odznova a pomaličky, aby som si neublížil. Potom ma čakala operácia, ktorá ma tiež na čas zabrzdila. Teraz som už fit a potrebujem sa dostať aspoň trošku na nožičky, aby ma nemuseli moji spolužiaci voziť na vozíčku. Ja viem, že to nie je hanba, ale predsa, radšej by som bežal po nohách.
Moji rodičia denne so mnou rehabilitujú, chodia na plávanie v lete na koníky, pochodil som veľa rehabilitácií - keď som bol menší, tak som chodil do Martina, Dunajskej Lužnej, neskôr do Adeli centra do Piešťan, na Lokomat do Bratislavy, do Klimkovic do Českej Republiky, do Sopronu v Maďarsku, do kúpeľov Turčianske Teplice.....mám toho veľa za sebou. Ale stále potrebujem cvičiť a posilňovať telíčko.
Preto Vás prosím, pomôžte mojim rodičom pri financovaní rehabilitácií, je toho na nich veľa a za všetko sa v dnešnej dobe musí platiť. Z poisťovne mám nárok len na jedny kúpele za rok, čo je veľmi málo. Ďakujem Vám za akúkoľvek aj malinkú pomoc, aj tá poteší.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?