Menu

Pomoc pre Sofinku a Alexa

Trvanie výzvy: 17. septembra 2020 - 31. decembra 2020

Cieľ výzvy

Pomoc absolvovať rehabilitačný pobyt v ADELI MEDICAL CENTER v PIEŠŤANOCH

Príbeh

Pomoc pre Sofinku a Alexa

Prostredníctvom tejto stránky by som chcela poukázať na príbeh mojich malých, no zároveň veľkých hrdinov a získať pomoc na ich rehabilitáciu, ktorá je pre nich veľmi dôležitá.

Som matkou dvojičiek Sofinky a Alexka. Narodili sa 13.02.2015, predčastne v 7. mesiaci. Po narodení bol ich zdravotný stav veľmi vážny. V nemocnici sme strávili päť a pol týždňa. Deti boli umiestnené v inkubátoroch na umelej pľucnej ventilácií. Ich diagnóza je DMO kvadruparéza. Sofinka bola počas prevozu na neonatológiu oživovaná a neskôr pri sone mozgu jej zistili pseudocysty. Po návrate domov sme začali pravidelne cvičiť Vojtovu metódu, navštevovať súkromné rehabilitačné zariadenia a pravidelne cvičíme doma. Aj napriek všetkému môjmu úsiliu, ich vývoj napreduje veľmi pomaly a zaostávajú oproti svojím rovesníkom. Spoločne bojujeme už 5 rokov a stále sa nevzdávame. Alexko je na tom lepšie ako Sofinka, sám štvornožkuje , rozpráva, je to veľmi šikovný chlapček, snaží sa prejsť s pomocou a pri opore, bohužial prekrižuje nožičky a poriadne nevystiera kolienka. Nosí okuliare s dioptriou -7 a prejavujú sa u neho autistické črty správania. Sofinka, sama ani len neusedí, nedávno sa začala sama pretáčať na bok a na bruško. Nerozpráva, iba mama, baba, daj, am, mňam. Veľmi sa snažía pekne rozumie všetko čo od nej chceme, je to malý anjelik. Tiež ako Alex nosí okuliare +2. Ich zdravotný stav sa môže zlepšiť jedine kvalitnou a odbornou rehabilitáciou. Zariadenia, ktoé takúto pomoc poskytujú sú finančne veľmi náročne. Keďže som ostala na deti sama, priateľ ma opustil keď mali deti 5mesicov, nedokážem sama tieto rehabilitačné pobyty hradiť. Preto som sa rozhodla touto cestou požiadať o pomoc. Moje deti sú pre mňa všetko a veľmi mi záleži, aby sa ich zdravotný stav zlepšil. 

Nevzdávame sa a verím, že mojí veľký hrdinovia a predovšetkým  bojovníci svoj boj dobojujú do úspešného konca a túto bitku vyhráme. 

Všetkým Vám z celého srdca ďakujeme.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?