Menu

Tomáško potrebuje rehabilitáciu

Trvanie výzvy: 11. februára 2013 - 11. februára 2014

Cieľ výzvy

Pomôcť Tomáškovi k plnohodnotnejšiemu životu.

Príbeh

Tomáško potrebuje rehabilitáciu

Tomáško je 12 ročný chlapec s detskou mozgovou obrnou. Je to ťažký osud , s ktorým musí bojovať celý život. Rodina sa mu snaží dávať všetko čo potrebuje, no napriek tomu to nestačí. Je to milý, blonďavý chlapec s modrými očami a najmilším úsmevom na svete. Potrebuje pravidelné rehabilitácie. Náklady na tieto procedúry ročne činia cca 2800€. Akákoľvek suma, ktorou ste nám ochotní pomôcť, Tomimu osoží.

Tomáško sa narodil 06.11.2000 , v prešovskej nemocnici.
Tehotenstvo prebehlo bez komplikácií avšak pri pôrode nastali ťažkosti. Malý sa dusil a ihneď bol prevezený na JIS-ku. Tieto 2 týždne keď bol v inkubátore a nevedel sám dýchať, boli najťažšie v našom živote. Vtedy sme ešte netušili, čo nás čaká. Po mnohých vyšetreniach, sa ukázalo že Tomi trpí kvadruparetickou formou DMO...
Odvtedy náš život tvoria operácie, následne, kúpeľné rehabilitačné pobyty, a stále dookola opakujúce sa procedúry. Napriek našej snahe sa Tomiho stav nezlepšuje. Nehovorí, nechodí, sám sa nenaje, neoblečie, a je inkontinentný. Napriek tomu ho ľúbime, a dávame mu toľko lásky koľko len vládzeme.
Keďže finančná situácia nieje najlepšia a jemu by sa bez rehabilitácie zhoršil stav, prosíme ľudí o pomoc. Každá aj tá najmenšia čiastka bude použitá na rehabilitácie, masáže, logopédie, magneto-terapie, canisterapie, a hippoterapie.
Všetkým darcom vopred zo srdca ďakujeme.
Mihaliková Júlia a Tomáško
Jakubovany 258
08301 Sabinov
t.č.: +421905928270

Aktualizácie

ĎAKUJEME VŠETKYM DARCOM27. nov 2013

Všetkým darcom ďakujeme peniaze využijeme hlavne na cvičenie a masáže

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?