Menu

Pomôžte Impulzu vrátiť sa do života!

Trvanie výzvy: 14. februára 2013 - 30. júna 2013

Cieľ výzvy

Chceme aj naďalej poskytovať zázemie ľuďom s mentálnym postihnutím a vytvárať im podmienky k ich sebarealizácii.

Príbeh

Pomôžte Impulzu vrátiť sa do života!

Ľudia s mentálnym postihnutím - klienti a zamestnanci Pracovno - socializačného centra Impulz stratili svoj druhý domov. Nešťastný skrat v zásuvke spôsobil rozsiahly požiar, ktorý im zničil vynovené priestory. Len nedávno sa do nich nasťahovali a svojpomocne si ich upravili a zútulnili. Prišli tak nielen o svoje zázemie, ale aj o možnosť si v chránených dielňach privyrobiť nejaké euro k invalidnému dôchodku.

Je ich šestnásť. Každé ráno zazvonia v sprievode svojich asistentov na dvere chránených dielní Impulz aby dekorovali pohľadnicu, vystrúhali drevené ozdoby alebo vyrobili krásnu sviečku. Mám rada teplo týchto predmetov, cítiť z nich ľudské ruky a hravosť. Boli vytvorené v priestore, ktorý ponúka zázemie, podporu, prácu, školu aj zábavu. Písala som teraz o klientoch alebo o sebe? Impulz poznám a navštevujem asi tri roky. Je to svet ľudí, ktorý mi nahrádza všetko v živote tak vzácne. Stretávam tam bytosti, ktoré ani po opakovanom vysvetlení nerozumejú čo je faloš. A sú nesmierne citliví. Je prekvapujúce ako vedia „všetko“ vycítiť, ako dôverujú, alebo sa vedia spolu smiať. A práve oni o svoj priestor prišli.
Ráno, 29.1.2013, Impulz zachvátili plamene. S nimi odišlo niekoľkoročné obrovské úsilie o hľadaní si svojho miesta na zemi nielen zo strany zamestnancov, ale aj klientov, dobrovoľníkov a podporovateľov. Klienti sú dočasne umiestnení v náhradnom priestore, ale ich spojenie s Impulzom silnie. Telefonujú, pýtajú sa a trápia. Sú pripravení postaviť nový Impulz.
Pomôžme vrátiť Impulz do života! Pomôžme zachovať vzácne miesto, v ktorom platia iné pravidlá, na aké sme zvyknuti. Učia nás otvorenosti, pomoci bez zásluh, úprimnosti a čistej radosti zo života.
Eva, dobrovoľníčka

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?