Menu

POMÔŽTE MI REHABILITOVAŤ DOMA, PROSÍM

Trvanie výzvy: 17. februára 2013 - 25. septembra 2013

Cieľ výzvy

CHCEL BY SOM CVIČIŤ A REHABILITOVAŤ DOMA bez starostí A NA TO POTREBUJEM 1500 EURO.

Príbeh

POMÔŽTE MI REHABILITOVAŤ DOMA, PROSÍM

Ahoj, volám sa Marko a mám tri roky. Som prvorodené dieťa mamky a ocka, veľmi sa na mňa tešili ako aj celá naša rodina. Mamka si počas tehotenstva dávala veľký pozor, aby bolo všetko OK. Aj pôrod bol celkom fajn, v ničom nebol problém. Prečo začali moje problémy, dodnes nik nevie. Po vyšetrení na CT pán doktor mamke a ockovi oznámil, že mám pravostrannú Hemiparézu, teda rozsiahle štrukturálne zmeny v pravej hemisfére mozgu. Ja tomu síce nerozumiem, ale vravia, že mám nefunkčnú celú pravú stranu hlavičky čiže mozgu. Podľa prvých vyšetrení by som mal ležať celý život na postieľke a nehýbať sa.

Mamka s ockom ma vzali zasa k pani doktorke a tá povedala, že musíme veľmi veľa cvičiť. A tak sme začali. Nebola to žiadna sranda, hrozne to bolelo aj mamka si so mnou poplakala. Od druhého mesiaca života sa začal môj boj o to, čo iným pripadá také jednoduché – o pohyb. Cvičil som podľa Vojty, Bobatha naši ma vzali na Deveni, absolvoval som aj hyperbarickú kyslíkovú komoru a ďalšie cvičenia... Za 3 roky života je toho dosť. ALE, mám výsledky. Zlepšujem sa a cvičím aj doma aj u profesionálov, čo je super, lebo tí sa tak nepotrápia ako mamka.

Ale začali ďalšie mamkine a ockove starosti. Všetko museli zaplatiť rodičia a starí rodičia sami. Finančné zdroje sa minuli (usporené aj požičané).Nepočúva ma ľavá strana telíčka. Hoci sa o ľavú rúčku snažím oprieť, stále neviem chytiť hračky ani lyžičku. Mojím hlavným cieľom je to zmeniť. Chcem chytiť veľkú loptu do oboch rúk a silno ju hodiť. Keď budem veľký chcem sa obliecť a najesť sám.

Doma som našiel skvelých ľudí, sú v dennom centre Svetielko - a VEDIA SO MNOU ZACVIČIŤ AJ SA POHRAŤ. A HLAVNE TO CVIČENIE JE SUPER. VEĽMI MI POMÁHAJÚ A MNE JE TAM DOBRE. CHCEM CVIČIŤ UŽ DOMA, nechcem stále cestovať za rehabilitáciami. Teraz majú aj niečo nové, therasuit a je to super! POMÔŽETE MI?

Som čulé dieťa, ktoré si každý zamiluje. Som možno „investícia“, ktorú neuvidíte. Ale ak si predstavíte neobrúsený diamant, ktorý treba opatrne a po malých častiach tvarovať – TO SOM JA. Nakoniec zažiarim a verím, že aj vďaka Vám.

Marko a mamka Kristína
Kontakt: kristina.sambronska@gmail.com

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?